kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pagiriuose – gatvė pavadinta Juozo Gedimino Morkūno garbei

Rugpjūčio viduryje Pagiriuose įvyko vietos bendruomenei svarbi šventė. Buvo iškilmingai pašventinta Juozo Gedimino Morkūno vardo gatvė. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sausio mėn. sprendimu, Pagirių k. buvusios Liepų g. pavadinimas buvo pakeistas į Juozo Gedimino Morkūno.


Juozas Gediminas Morkūnas buvo aktyvus Pagirių k. veikėjas, Pagirių šiltnamių kombinato statybų direktorius ir kaimą garsinančios šiltnaminės daržininkystės pradininkas. Kaip prisimena vietos gyventojai – tai buvo tikras šeimininkas. J. G. Morkūnas labai puoselėjo Pagirių aplinką ir jam vadovaujant čia įsikūręs kombinatas buvo garsus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Savo darbais jis gražino ne tik Pagirius, jam vadovaujant kilo ir paukštyno fabriko Rudaminoje statiniai. Todėl šio nusipelniusio žmogaus vardo suteikimas Pagiriuose esančiai gatvei, tai pagarbos ir atminties ženklas ateitiems kartoms, bylojantis apie miestelio istoriją ir ištakas.

Pagerbti įamžinamo bendruomenės lyderio susirinko pagiriečiai, kun. Gabrielus Satkauskas, vietos bendruomenė „Gluosnis“ ir Melekonių kaimo bendruomenė. Svarbiame vietos bendruomenei įvykyje dalyvavo ir J. G. Morkūno dukra Egidija Morkūnaitė. Taip pat atvyko Vilniaus rajono tarybos nariai Lucija Binkevič ir Liudas Kaškonas bei kadenciją baigęs eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Kiek anksčiau, prieš metus, Pagirių „statytojo“ įamžinimui buvo iškilmingai pasodinti ąžuolų sodinukai Pagiriuose ir Melekonyse – simbolinei šio iškilaus žmogaus vardo girios pradžiai.

Shadow up