kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Pažink valstybę“

Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos būrelio „Šaltinis“ nariai kartu su mokytoja Vita Burzdžiuviene dalyvauja nacionaliniame projekte „Pažink valstybę“.


Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus. Mokyklai pasiūlyta gamtosaugos sritis, o iš jos pasirodė įdomi tema „Geri darbai gamtai“.

Pasirinkta įgyvendinama idėja „Medingųjų augalų auginimas dirvonuojančiose žemėse“ ir pradėtas rengti šių augalų aplankas.

Vėliau mokiniai vyko į Vilniaus rajono savivaldybę. Čia merė Marija Rekst mielai papasakojo apie institucijos struktūrą, jos veiklą, o apie gamtosaugos darbus ir problemas kalbėjo Želdinių apsaugos ir tvarkymo komisijos specialistai. Jie pritarė mūsų idėjos sprendimui ir pasiūlė savo pagalbą: atvažiuoti į mokyklą, padėti surasti tinkamą žemės sklypelį mūsų veiklai ir netgi parengti jo projektą.

Gruodžio 3 d. mokiniai Aplinkos ministerijoje pristatė savo išsikeltos problemos sprendimo būdus.

Dabar laukiame pavasario ir tęsime projektą toliau, kad nors vienas dirvonuojantis žemės kampelis pražystų įvairiaspalviais žiedais, o juose dūgztų bitutės. Tikimės, kad mūsų darbas bus naudingas ir pradinio ugdymo, ir biologijos mokytojams, ir visiems mokiniams, kurie galės ne tik pasigrožėti gėlėmis, bet ir mokysis augalų pavadinimų trimis kalbomis, susipažins su augalų biologija, jų nauda žmogui ir bitėms.                                                                        

                                                                          

Lietuvių kalbos mokytoja Vita Burzdžiuvienė

Shadow up