kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai dalyvauja konferencijose

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai Matas Pupelis (I kl.) ir Lukas Pivorunas (II kl.) kovo 21 dieną dalyvavo Respublikinėje pradinių klasių mokinių gamtamokslinėje konferencijoje „Vanduo – gyvybės šaltinis“, skirtai pasaulinei Vandens dienai paminėti. Mokiniai skaitė pranešimą, kurio metu pristatė atliktų bandymų ir eksperimentų rezultatus.


Klasėje bei namuose žaisdami  ir eksperimentuodami su vandeniu mokiniai patyrė ne tik malonumą, bet ir sužinojo daug naujo ir įdomaus.

Matas Pupelis konferencijos dalyviams papasakojo, kaip sukurti slaptą garų paveikslą, atlikti šmaikštų triuką su vandens stikline, kokiu būdu razinas paversti stebuklingomis bei kaip sudalyvauti leduko lenktynėse.

Matui didžiausią įspūdį paliko ledo ugnikalnio gaminimas. Į balioną Matas pylė vandenį ir jį užšaldė. Vėliau balioną nuplėšė, o sušalusį vandens burbulą pabarstė druska ir įlašino dažų. Vulkanas pradėjo tirpti. O užlašinus acto ir pabarsčius soda, susiformavo  putos ir vulkanas „išsiveržė“.

Antrokas Lukas visus kvietė sužinoti, kokie skysčiai yra „greičiausi“, pasigaminti gėlių laistymo automatą, surengti degtukų maudynes bei „nutapyti“ stebuklingus cukraus paveikslus.

Lukui smagiausiu bandymu tapo „Skysčių lenktynės“. Lenktynėse dalyvavo žymūs „sportininkai“: Vanduo, Coca Cola, Grietinė, Medus, Pomidorų padažas ir Sirupas. Lukas užlašino po vieną lašą ir stebėjo, kaip lašeliams sekasi lenktyniauti. Paaiškėjo, kad skirtingų skysčių lašai juda skirtingu greičiu. „Sparčiausiu bėgiku“ tapo vandens lašelis. Sunkiausiai sekėsi grietinės lašeliui – jis nepajudėjo iš vietos. Padažo ir sirupo lašai bėgdami prarado pusę svorio.

Žaisdami, tyrinėdami, stebėdami, bandydami, eksperimentuodami, atlikdami bandymus, mokiniai bendradarbiauja, ugdosi kritinį ir kūrybinį mąstymą, mokosi spręsti problemas, o gamtos mokslų pagrindų formavimas užtikrina sėkmingesnį mokymąsi mokykloje.

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokytojos
Jūratė Masiulienė ir Jolanta Vasilevskienė

Shadow up