*alt_site_homepage_image*

Už gimtosios kalbos puoselėjimą ir puikius rezultatus apdovanoti Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiados laureatai

decoration

Šiandien Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti 33-osios Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiados šalies etapo nugalėtojai, dalyviai bei puikius rezultatus Tarptautiniame olimpiados etape Lenkijoje pademonstravę mokiniai.

Pasveikinti olimpiados laureatus bei visus prisidėjusius prie olimpiados organizavimo atvyko: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst; Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantys Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski; Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai; Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius kartu su komanda; Lenkijos instituto Vilniuje direktorė, Lenkijos Respublikos ambasados patarėja dr. Małgorzata Stefanowicz-Pecela kartu su projektų koordinatore; Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen kartu su pavaduotoja Janina Klimaševska; Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė; Šalčininkų rajono savivaldybių atstovai; Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz szkolna“ pirmininko pavaduotoja Kristina Dzieržinska; Polonistų asociacijos pirmininkė Danuta Szejnicka; Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiados komisijos pirmininkė, Lietuvos edukologijos universiteto Doc. dr. Irena Masoit; Komisijos nariai, polonistai ir kiti garbūs svečiai.

Olimpiados III-ame etape dalyvavo 23 bendrojo ugdymo mokyklų 10–12 klasių mokiniai, iš jų 10 mokinių iš Vilniaus rajono, likusieji dalyviai – iš Vilniaus miesto, Trakų ir Šalčininkų rajonų.

10 šalies etapo nugalėtojų, o tarp jų ir 2 atstovės iš Vilniaus rajono, balandžio 7-8 dienomis dalyvavo Tarptautiniame olimpiados etape Lenkijoje. Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinė Margarita Anuškevič iš Lenkijos atvažiavo su džiuginančiais rezultatais – Margarita pateko į šalies laureatų sąrašą bei pademonstravo puikias žinias tarp geriausių Lenkijos ir užsienio dalyvių, kurių buvo net 1,5 tūkst.

Prieš prasidedant apdovanojimų ceremonijai visi mokiniai, mokytojai ir garbus svečiai galėjo pasidžiaugti Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklose mokinių pasirodymais ir paruošta menine programa.

Iškilmingame apdovanojimų renginyje dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikinusi visus olimpiadoje dalyvavusius mokinius bei jiems pasirengti padėjusius mokytojus, dėkojo už lenkų kalbos puoselėjimą. „Didžiuojuosi ir be galo džiaugiuosi, kad šiame konkurse iš 23-jų dalyvių, net 10 atstovų iš Vilniaus rajono. Sveikinu visus dalyvavusius ir pelniusius gerus rezultatus. (...) Gerbiamieji, pasidžiaukime kartu, kad mūsų tėvynėje, mūsų Lietuvoje, yra Vilniaus krašto kampelis, kuriame kiekvienas ras čia lenkiškumo, čia ras patriotiškumo. Esu tuo tikra. Turime apie 40 partnerių iš Lenkijos savivaldybių, pas mus atvyksta politikai, mokytojai, tautiečiai, kurie matydami ir klausydami mūsų jaunimo visuomet nuoširdžiai žavisi. Didžiuojuosi Jumis, mielas jaunime, ir tikiu, kad šio gražaus jaunimo dėka šis lenkiškumas čia neišnyks. Dėkoju mokytojams, polonistams už Jūsų darbą ir tikiu, kad šis patriotiškumas bus perduotas ateities kartoms“, – pasveikinusi olimpiados dalyvius ir jų mokytojus tarė M. Rekst.

Po garbingų svečių sveikinimų kalbų, buvo apdovanoti geriausi lenkų kalbos ir literatūros žinovai.

Olimpiados dalyvius sveikino gausus būrys Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Seimo, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių atstovų ir kt.

Padėkos raštai įteikti olimpiados šalies etape prizines vietas užėmusioms mokinėms ir jas parengusioms mokytojoms iš Vilniaus rajono. Padėkos raštais apdovanotos:

  • II vietą olimpiados šalies etape užėmusi ir Tarptautiniame olimpiados Lenkijos etape gerus rezultatus pelniusi Margarita Anuškevič iš Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos (mokytoja Alina Miloš);
  • IV vietos nugalėtojos: Joanna Dacevič (Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija, mokytoja Edita Klimaševskaja) ir Karolina Bartoško (Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija, mokytoja Ana Bartoško).

Pagyrimo raštais už dalyvavimą Olimpiados šalies etape taip pat apdovanoti:

  • Justina Sakalauskaitė, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija (mokytoja Ilona Herman);
  • Konrad Deinarovič , Egliškių šv. Jono Bosko gimnazjia (mokytoja Kristina Deinarovič);
  • Augustina Driukaitė, Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija (mokytoja Ana Bartoško);
  • Živilė Sokolovskytė, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija (mokytoja Irena Komar);
  • Beata Kuzmina, Rukainių gimnazija (mokytoja Regina Ivaško);
  • Beata Gulbicka, Lavoriškių Stepono Batoro gimnazija (mokytoja Halina Šturo);
  • Anastasija Kuršukaitė, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija (mokytoja Kristina Rostovska).

Dar kartą sveikiname ir linkime naujų mokslo pasiekimų!


Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiados III etapas vyko nuotoliniu būdu vasario 22-23 d. Šiemet dvi dienas trukusi Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada skirta 200-osioms pirmojo Adomo Mickevičiaus poezijos rinkinio „Baladės ir romansai“, išleisto Vilniuje, metinėms paminėti.

33-iosios Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiados organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Rėmėjai: Lenkijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Lenkijos institutas Vilniuje, Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna“.


Įvertinkite naujieną