*alt_site_homepage_image*

Rokantiškėse startavo karinio miestelio statybų projektas

decoration

Šiandien, rugpjūčio 24 d., Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska dalyvavo viename iš trijų Krašto apsaugos ministerijos statomo karinio miestelio Rokantiškėse (Vilniaus rajonas) statybos darbų pradžios ceremonijoje. Stiprinant nacionalinį saugumą ir atgrasymo politiką bei plečiant Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, nauji kariniai miesteliai yra statomi ir Šilalės rajone bei Šiauliuose.

Numatomas Rokantiškių karinio miestelio plotas – 17,7 ha. Planuojama, kad į šį karinį miestelį įsikels Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai, kurie šiuo metu laikinai yra dislokuoti Marijampolėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione. Visų trijų naujų miestelių statybas planuojama užbaigti 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje. Visuose trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,5 tūkst. karių ar krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Planuojama, kad kiekviename naujame kariniame miestelyje bus pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktai, sporto patalpos ir aikštės. Taip pat suplanuota, kad miesteliuose bus statomi ir techninės paskirties pastatai: sandėliai, garažai, degalinė, plovykla, pastogė technikai.

Miesteliuose turėtų būti įrengtos rikiuotės ir technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams bei žmonėms su negalia.

Daugiau informacijos apie projektus ir Rokantiškių karinio miestelio statybų startą rasite čia.

Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos informaciją
Nuotr. KAM / vyr. srž. A. Čemerka


Įvertinkite naujieną