*alt_site_homepage_image*

Kviečiame susipažinti su jaunimo darbais „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais – Moterų informacijos centru, organizavo konkursą „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“, kurio pagalba siekiama kelti visuomenės nepakantumą smurtui bei suteikti galimybę jaunuoliams išreikšti savo nuomonę bei mintis smurto prieš moteris tematika.

Konceptualios meno parodos „Kiekvienas balsas prieš smurtą svarbus“ tikslas kelti nepakantumą smurtui, pažiūrėti ir atpažinti smurtą prieš moteris jaunuolio (16-20 m.), menininko, aktyvisto akimis. Siekiama, kad ši meno paroda skatintų pilietinę drąsą ir aktyvumą atsakingai išreiškiant savo nuomonę. Taip pat puoselėtų jaunuolių meninę saviraišką ir kūrybiškumą, sukurtų menines priemones smurto prieš moteris atpažinimui.

Jaunuoliai iš Vilniaus rajono mokyklų pristatė Vilniaus rajono savivaldybei darbus, su kuriais galima susipažinti virtualiai, šio straipsnio nuotraukų galerijoje. Toks sprendimas priimtas siekiant sudaryti galimybę moksleivių kūrinius pristatyti kuo didesnei auditorijai.

Jaunuoliai savo darbais pabandė išreikšti smurto supratimą, jo poveikį ir žalą visuomenei. Smurtas artimoje aplinkoje – viena opiausių šiuolaikinės visuomenės problemų. Todėl kova su juo – šiuo atveju, per meną yra labai prasmingas darbas.  

 

Konkurso dalyviai:

- Estela Stankevič, kūrinys – „Smurto nepaslėpsi“.

- Kamilė Jaskevič, kūrinys – „Netylėk – nepasiduok smurtui“.

- Gabrielė Butnoriūtė, kūrinys – „Nugesinta savigarba“.

- Dmitrij Loževskij, kūrinys – „Ne kiekvienam vyrui Dievas suteikė proto, jog suprastų, kad su moterimis reikia elgtis švelniai ir atsargiai“.

- Edgaras Gumbis, kūrinys – „Smurto pinklės“.

- Dariuš Ciunovič, kūrinys – „Šokis svetimu ritmu“.

 

Dėkojame jaunuoliams už aktyvumą bei kūrybiškumą reiškiant savo nuomonę, mintis bei skleidžiant svarbią žinią! 

Kviečiame susipažinti su konkurso dalyvių darbais.


Įvertinkite naujieną