*alt_site_homepage_image*

Aplankytos Vilniaus rajone esančios atviros jaunimo erdvės

decoration

Š. m. liepos 20 d. Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Liucijana Binkevič kartu su Vilniaus rajono savivaldybės Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatore Juliana Lipinska aplankė Vilniaus rajone esančias atviras jaunimo erdves.

Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje šiuo metu veikia dvi atviros jaunimo erdvės:

  • „Juodšilių atvira jaunimo erdvė“ (Juodšilių sen., Kalviškės k. Šilo g. 2), kurią įsteigė VšĮ „Signum inter“. Daugiau informacijos apie erdvę galima rasti čia.
  • „Vaidotų atvira jaunimo erdvė – Vaje“ (Pagirių sen., Vaidotų k. Statybininkų g. 1), kurią įsteigė VšĮ „Ne imti, bet duoti“ bendradarbiaujant su Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijos klebonu dr. Danieliumi Dikevičiumi. Plačiau: https://nibd.lt/vaidotu-atvira-jaunimo-erdve-vaje/

Susitikimo metu su atvirų jaunimo erdvių darbuotojais Daiva Norinkevičiute, Gintare Daniuniene, Toma ir Luku Dvilevičiais bei Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijos klebonu dr. Danieliumi Dikevičiumi aptartos atvirosiose jaunimo erdvėse vykdomos veiklos.

Vicemerė Liucijana Binkevič domėjosi, kiek ateina jaunų žmonių, ar jie yra suinteresuoti lankyti atvirąsias jaunimo erdves. Nemažai kalbėta ir apie tai, kaip yra viešinama atvirų jaunimo erdvių veikla, kokios veiklos vykdomos vasaros metu.

Vieningai buvo papasakota, kad geriausia reklama – tai reklama „iš lūpų į lūpas“. Kaip teigė susitikime dalyvaujantys jaunimo erdvių atstovai, iš pradžių jaunimas ateina iš smalsumo, jaunuoliai būna nedrąsūs, tačiau vėliau aktyviai įsitraukia į veiklas ir ateina kartu su draugais. Tokios erdvės tampa mėgstama jaunimo vieta, nes čia jie yra visada laukiami ir gali puikiai praleisti laiką.

Vaidotų Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijos vaikų dienos centro koordinatorė Toma Dvilevičienė papasakojo, kad norint pritraukti jaunus žmones, atviroje jaunimo erdvėje buvo organizuojamos netradicinės pamokos Vilniaus r. Pagirių gimnazijos mokiniams. Mokiniai ateidavo kartu su mokytojais ir buvo pristatomos veiklos, ką įdomaus galima nuveikti savarankiškai. Taip pat atvirosiose jaunimo erdvėse didelis dėmesys yra skiriamas sveikos gyvensenos ugdymui, savęs pažinimui.

Siekiant į veiklas įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių, buvo aptartos galimybės organizuoti išvykas ir renginius bendradarbiaujant su Vilniaus rajono savivaldybe.

Raginame Vilniaus rajono jaunimą naudotis teikiamomis atvirų jaunimo erdvių paslaugomis bei jungtis prie įdomių ir turiningų veiklų!


Įvertinkite naujieną