*alt_site_homepage_image*

Vilniaus pasienio rinktinės atvirų durų diena sutraukė rekordinį lankytojų skaičių

decoration

VSAT Vilniaus pasienio rinktinė penktadienį atvėrė duris visuomenei. Su pasieniečio profesija ir technika susipažino 700 lankytojų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinė 2023 m. gegužės 19 d. 11 val. organizavo atvirų durų dieną. Šventė tikrai buvo įspūdinga ir renginio svečiai patyrė neišdildomų įspūdžių. Smalsuolių dėmesio neabejotinai sulaukė ir Vilniaus pasienio rinktinėje demonstruota pasieniečių technika.Į Vilniaus pasienio rinktinę gausiai susirinkusiems svečiams (seniūnijų, mokslo ir Švietimo įstaigų, kitų bendruomenių atstovams) dar kartą bus priminta, kad mūsų valstybės saugumas VSAT pareigūnų pastangomis yra puikiai užtikrinamas. Renginys organzuotas siekiant populiarinti pasieniečio profesiją. Atvirų durų diena taip pat skirta ugdyti bendruomenių atstovų pilietiškumą bei patriotiškumą suteikiant žinių apie pasienio pareigūnų darbą.Uniformuoti VSAT pareigūnai, pasieniečių technika, ginkluotės demonstravimas, kinologų pasirodymas ir daug kitų atrakcijų neabejotinai sudomino visus renginio svečius.

Paganyti akis tikrai buvo kur. Renginio metu svečiai stebėjo parodomąsias programas, po to visų dėmesį patraukė ir abejingų nepaliko skirtingi kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymai. Vėliau renginio dalyviai turėjo progą susipažinti su pasieniečių naudojama technika, ginkluote ir amunicija, dokumentų tikrinimo ir tyrimo įranga. O svarbiausia suteikta galimybė pabendrauti su VSAT pareigūnais, išgirsti atsakymus į jiems rūpimus klausimus bei kitos prasmingos pramogos.

Galiausiai, įdienojus žiūrovų dėmesį prikaustė planuotas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnio nusileidimas Vilniaus pasienio rinktinės teritorijoje ir jo ekspozicija, bendravimas su sraigtasparnio pilotais-pasieniečiais.

Renginio metu smalsuolių laukė ir Vilniaus rajono sav. Visuomenės sveikatos biuras, bei Vilniaus GMP, kurie pristatė savo reanimobilį su įranga. Prie informacinių stendų visi atvirų durų dienos lankytojai galėjo domėtis priėmimo į Pasieniečių mokyklą reikalavimais, kursantų aprūpinimo ir išlaikymo sąlygomis, suteikiamomis socialinėmis garantijomis, kursantų laisvalaikiu, visuomenine ir sportine veikla.

Tądien buvo numalšintas ne tik informacijos, bet ir įprastinis alkis: renginio svečius pasieniečiai vaišino gardžia ir skania pasienietiška koše ir arbata.

Programoje rodytos šios ekspozicijos:

  • VSAT Vilniaus PR Kenos ir Lavoriškių pasienio užkardų transporto bei techninių priemonių (automobiliai, keturratis) ekspozicija;
  • VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos Kriminalistinių tyrimų skyriaus dokumentų tyrimo įrangos pristatymas, bendravimas su tarnybos Kriminalinių tyrimų valdybos Kriminalistinių tyrimų skyriaus specialistais apie dokumentų tikrinimo subtilybes, klastotes ir inovacijas tikrinant dokumentus;
  • VSAT Aviacijos valdybos Eskadrilės orlaivio ir drono bei antidrono ekspozicija;
  •  Specialiosios paskirties skyriaus ginklų ir specialiųjų priemonių pristatymas;
  • VSAT Kinologinės veiklos skyriaus paruošta ekspozicinė palapinė;
  • Pasieniečių mokyklos ekspozicija ir profesijos įgijimo galimybių pristatymas (Tapk pasieniečiu!);
  • MRU ekspozicinė palapinė VSF studijų galimybių pristatymas klausimai–atsakymai, žinių viktorina, diskusija apie pasieniečio specialybę ir veiklą;
  • GMP reanimobilio ekspozicija (pirmoji med. pagalba ir bendravimas su medikais)
  • Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro pristatymas (pirmoji med. pagalba, sveikas gyvenimo būdas ir sveikos mitybos principai, užsiėmimai fizinio aktyvumo ir mitybos temomis, kūno kompozicijos analizė, viktorinos).


Vilniaus pasienio rinktinės informacija


Įvertinkite naujieną