*alt_site_homepage_image*

Pagirių

decoration
Šiltnamių g. 11-2, Pagirių k., LT-14114 Vilniaus r.
Pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00–17.00 val., penktadieniais 8.00–15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val.

Priėmimo dienos

Antradieniais 13.00–17.00 val.
Ketvirtadieniais 9.00–12.00 val.

Papildomos gyventojų prašymų ir skundų priėmimo valandos

Antradieniais 7.00–8.00 val., 17.00–18.00 val.

 

Pagirių seniūnija yra Vilniaus rajone prie pietvakarinės Vilniaus miesto ribos. Ji ribojasi su kaimyninėmis Marijampolio, Juodšilių seniūnijomis, Vilniaus miestu bei Šalčininkų ir Trakų rajonais. Seniūnijos teritorijos plotas siekia 8723 ha, iš jų – 4 931 ha užima žemės ūkio naudmenos,  1 052 ha – miškai ir 2 740 ha – vandenys ir kitos paskirties plotai. Pagirių seniūnijos teritorijoje yra 25 kaimai, kuriuose gyvena apie 7 604 gyventojai.

Seniūnijos centras – Pagirių kaimas, kuriame gyvena apie 4 000 gyventojų. Didesni kaimai – Vaidotų, Keturiasdešimt Totorių, Papiškių, Didžiųjų Lygainių.

Seniūnijos istorija: Pagirių kaimas anksčiau buvo vadinamas Kazakliarais ir Karnakliarais, o pokario metais pervadintas į Pagirius. Pagiriai išgarsėjo 1970 metais, kai pradėtos Pagirių šiltnamių kombinato statybos ir kaimelyje pradėjo klestėti šiltnaminė daržininkystė. Jos pradininkas buvo Gediminas Morkūnas. Ne mažiau žymus yra Keturiasdešimt Totorių kaimas, kai 1397 m. kunigaikštis Vytautas apgyvendino grupę totorių, kuriuos paėmė į nelaisvę mūšiuose prie Juodosios jūros. Už uolumą ir ištikimybę Lietuvos didžiųjų kunigaikščių apdovanoti privilegijomis, žemės valdomis. XIX a. buvo pastatyta mečetė. Rašytiniuose šaltiniuose 1641 m. minimas Papiškių kaimas, kuriame yra 187 ha. ploto Papio ežeras, iš kurio išteka Vokės upė, kurios ilgis – 35,8 km.

Seniūnijoje veikia Seniūnijoje veikia 3 vaikų daželiai Pagirių vaikų darželis-lopšelis „Pelėdžiukas“, Vaidotų darželis-mokykla „Margaspalvis Aitvarėlis“,  Keturiasdešimt Totorių ikimokyklinio ugdymo skyrius, mokymo įstaigos Pagirių gimnazija, Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla, kur ugdymas vyksta lietuvių ir lenkų kalbomis. Pagirių meno mokykla, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Vaidotų skyrius, administratorė Teresa Koltan, kuri taip pat nuo 1991 m. vadovauja mišriam chorui „Baladė“. Choro pagrindinis repertuaras: sakralinė, klasikinė muzika ir liaudies dainos. Pagirių seniūnijoje veikia ir ansamblis „Pagirių dainoriai“, vadovė Janina Pamarnackienė, vadovauja nuo 2008 m. Pagirių seniūnijoje yra 16 seniūnaitijų, veiklą vykdo 6 bendruomenės: Asociacija „Vaidotų bendruomenė“, Keturiasdešimt Totorių musulmonų-sunitų bendruomenė, Pagirių bendruomenė „Gluosnis“, Melekonių kaimo bendruomenė, Guobų bendruomenė, Lygainių bendruomenė. Pagirių ir Vaidotų kaimuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės ir treniruokliai.
Pagirių gimnazijos ir Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokyklos sporto stadionuose treniruojasi suaugusiųjų krepšinio ir tinklinio jaunimo komandos, vadovaujamos trenerio Juozo Antano Mekionio. Komandos atstovauja seniūniją įvairiuose turnyruose. Pagirių k. įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė. Vietos bendruomenių savivaldos programos lėšomis Melekonių kaimo bendruomenė įrengė vaikų žaidimų aikštelę, supynęs ir krepšinio lentą. Merešlėnų seniūnaitija įsigijo ir įrengė skelbimo lentą su stogeliu ir suoliukus. Pagirių kaimo futbolo klubas „Pagiriai“ įsigijo sporto inventorių.  

Gyventojams sveikatos priežiūros paslaugas teikia Pagirių ambulatorija, Baltosios Vokės bendrosios praktikos gydytojo kabinetas, AB „Pagirių šiltnamiai“ sveikatingumo kompleksas, taip pat veikia trys vaistinės.
Pagirių seniūnijoje veikia 3 bibliotekos, tai Pagirių kaimo filialas, kuris teikia ir interneto prieigos paslaugas, Vaidotų kaimo filialas bei Vilniaus rajono centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių struktūrinis padalinys. 

Visuomeniniams poreikiams yra priskirtos 9 poilsio zonos Tarnėnų rekreacinė teritorija paplūdimiams prie Tarnėnų ežero, M. Lygainių k. prie Ilgučio ežero, D. Lygainių k., Pagirių k. prie Vokės upės, Juodbalių k. prie Juodbalių tvenkinio, Didžialaukio k. prie Rudaminos upės, Merešlėnų k. prie Rudaminos upės, Pagirių k. rekreacinė teritorija pritaikyta visuomenės poreikiams (parkas – estrada).

Pagirių k. veikia 11 laikinų prekybos kioskų, Vaidotų k. - 2. Paskirtas 0,25 ha žemės sklypas turgavietės įrengimui, kur šiuo metu prekiaujama žemės ūkio produkcija, gėlėmis bei dėvėtais drabužiais. Veikia keturi didesni prekybos centrai: „Iki“, „Mini-maxi“ bei „Cesta“, „Maxima“.

Teritorijoje veikiančios įmonės:

UAB „Vilava“ – krovinių gabenimas, pervežimas vietiniais maršrutais. Patalpų nuoma
UAB „Borgalita“ – stogai fasadai angarai.
UAB „Langūras“ – plastikinių langų statymas, automobilių remonto paslaugos.
UAB „Arsada“ – automobilių eksploatacinės medžiagos – gamyba, didmeninė prekyba.
UAB „Inspektras“ – metalo apdirbimas, pjovimas lazeriu
UAB „Pagirių Nesta“ – smėlio ir žvyro karjerų eksploatavimas.
UAB „Tiekėjų gildija“ – maisto produktai (riešutai, džiovinti vaisiai) - didmeninė prekyba.
UAB „Anmeksas“ – parduotuvė , pramoninės prekės ir  maisto produktai.
UAB „Adolita-mediena“ – medienos apdirbimo įmonė, atlieka visus medienos apdirbimo ir pjovimo darbus. Pjaunama spygliuočių mediena: eglė, pušis.
AB „Pagirių šiltnamiai“ – daržovės (augintos šiltnamyje) – mažmeninė, didmeninė prekyba, medicinos paslaugos, poliklinika.
UAB „Altlita“ – transporto paslaugos.
UAB „ Litak-Tak“ – oro eismo valdymo sistemos - gamyba, prekyba, montavimas, priežiūra.
UAB „Deforta“ – nepavojingų atliekų  tvarkymas.
UAB „Medelsta“ – degalinė.
IĮ N. Mažuto – autoservisas
UAB „Palink“ – IKI prekybos tinklas
UAB „Maxima grupė“ – prekybos tinklas
Camelijos vaistinė,  Gintarinė vaistinė, Euro vaistinė.

Pagirių gamta ir istoriniai paminklai: Seniūnijos teritorijoje yra Baltosios Vokės dvaras, kuris įtrauktas į šalies kultūros vertybių departamento saugomų objektų sąrašą. Vokės savininkų Tiškevičių užsakymu dvaro rūmus XIX a. viduryje pastatė italų architektas L. Marconi. Čia buvo užsodintas gražus parkas, tvenkiniuose buvo įrengta pirmoji Lietuvoje sijų ir upėtakių veisykla. Dvaro teritorija buvo aptverta ir pastatyti gražūs gotiško stiliaus vartai. Visą Baltosios Vokės dvarą iš šiaurės ir vakarų pusės supo Vokės upė. Iki šių dienų yra išlikę dvaro rūmai, parko želdiniai, oficina, kluonas, kalvė, tvenkinys ir kt. Šiuo metu dauguma dvaro pastatų apleisti.
Vaidotų k. veikia katalikų bendruomenės Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčia pastatyta 1910 m., autorius – architektas grafas F. R. Rostvorovskis, fundatorius – V. Lenskis. 1996 m. gruodžio 23 d. bažnyčia įrašyta į Kultūros vertybių registrą ir pripažinta saugoti viešajam pažinimui ir naudojimui. 2017 m. Vaidotų k. Šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo parapijoje įkurtas ir veikia vaikų dienos centras. 1741 m. pastatyta Skurbutėnų koplyčia su varpine, tai vertingas liaudies kulto architektūros paminklas. Kaip architektūrinis paminklas yra įrašyta ir Keturiasdešimt Totorių k. esanti mečetė. 

Seniūnijos teritorijoje yra 12 kapinių, iš kurių 3 neveikiančios (lenkų karių kapinės „Armija Krajova“ Skurbutėnų k., Merešlėnų k., Pagirių k.). Veikiančios kapinės: Vaidotų k., Melekonių k., Papiškių k., Skurbutėnų k., Tarnėnų k., Kaišialakių k., Keturiasdešimt Totorių k. katalikų, Gudelių k., Mažųjų Lygainių k.