*alt_site_homepage_image*

Dažniausiai užduodami klausimai dėl skiriamos vienkartinės piniginės paramos

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai, kurie būstų šildymui naudoja kietąjį ar kitokį kurą, gali kreiptis į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą dėl vienkartinės piniginės paramos. Gyventojų patogumui yra sukurta prašymo forma, kuri pateikta čia. Seniūnijose jau pateikė prašymus apie 2 000 gyventojų.

Kas gali kreiptis dėl vienkartinės piniginės paramos?

Dėl paramos gali kreiptis gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą ir faktiškai gyvenantys Vilniaus rajono savivaldybėje.

Vienkartinė piniginė parama skiriama už vieną būstą, kuriame asmuo ar bendrai gyvenantys asmenys faktiškai gyvena ar nuomojasi būstą.

Asmenims (šeimoms), gaunantiems socialinę pašalpą arba būsto šildymo kompensacijas, prašymo vienkartinei išmokai būsto šildymui kompensuoti pildyti NEREIKIA, ji bus paskirta be atskiro asmens prašymo.

Kuriems būstams yra skiriama parama?

Parama yra skiriama būstams, kurie šildomi individualiai, naudojant kietąjį ar kitokį kurą (pvz. malkomis, granulėmis, briketais, dujomis, elektra ir kt.)

Kur kreiptis dėl vienkartinės paramos?

Dėl paramos gyventojai turi kreiptis į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą. Jeigu šeimos nariai yra deklaravę gyvenamąją vietą skirtingose seniūnijose – į tą seniūniją, kurioje faktiškai gyvena. Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijų kontaktai skelbiami čia.

Kokio dydžio skiriama vienkartinė piniginė parama?

Vienkartinės išmokos dydis priklauso nuo šeimos pajamų.

50 Eur išmoka skiriama tuo atveju, jei šeimos gaunamos vidutinės 3 praėjusių iki kreipimosi dėl paramos mėnesių pajamos arba kreipimosi mėnesio pajamos (jeigu pajamų šaltinis yra pasikeitęs), tenkančios vienam šeimos nariui, viršija 3 VRP (387 Eur).

100 Eur išmoka skiriama, jei šeimos gaunamos vidutinės 3 praėjusių iki kreipimosi dėl paramos mėnesių pajamos arba kreipimosi mėnesio pajamos  (jeigu pajamų šaltinis yra pasikeitęs), tenkančios vienam šeimos nariui, neviršija 3 VRP (387 Eur).

Kokius dokumentus reikia pateikti?

Seniūnijoje pildomas prašymas.

Jeigu šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamos yra didesnės negu 3 VRP (387 Eur) vienam šeimos nariui, gyventojas tai pažymi prašyme ir papildomų dokumentų jam pateikti nereikia. Skiriama vienkartinė 50 Eur išmoka.

Jeigu šeimos (vieno gyvenančio asmens) pajamos neviršija 3 VRP (387 Eur) vienam šeimos nariui, privaloma pateikti tai įrodančius dokumentus, t. y. 3 praėjusių iki kreipimosi dėl paramos mėnesių pažymas apie pajamas. Šiuo atveju bus išmokėta vienkartinė 100 Eur išmoka.

Kada galima kreiptis paramos?

Prašymai seniūnijose priimami nuo 2022 m. vasario 21 d. iki 2022 m. gegužės 1 d.

Kada bus išmokėta vienkartinė išmoka?

Išmokos bus mokamos periodiškai, gyventojus jos pasieks vėliausiai 2022 m. liepos mėnesį.

Vienkartinė piniginė parama skiriama iš Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšų vadovaujantis Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2022 m. vasario 18 d. sprendimu Nr. T3-55 patvirtintu Vienkartinės piniginės paramos, skirtos iš dalies padengti 2021-2022 metų šildymo sezono išlaidas būstui šildyti, naudojant kietąjį ar kitokį kurą, kurio faktinės sąnaudos kiekvieną mėnesį nenustatomos, skyrimo tvarkos aprašu, kurį galite rasti čia.

 

Asociatyvi nuotr. freepik.com


Įvertinkite naujieną