*alt_site_homepage_image*

Žvilgsnis į nuveiktus darbus ir ateities planus

decoration

Besibaigiant 2022 metams, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centras ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės Globos centras dalijasi įspūdžiais ir 2022 metais nuveiktais darbais.

Pasak Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro Globos centro vadovės M. Kizelevič ir Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės Globos centro vadovo T. Pilecko, praeinantys 2022 metai buvo aktyvūs ir dinamiški.  

Šie metai buvo tikrai išskirtiniai ir neeiliniai atsižvelgiant į tarptautinę situaciją ir tai, kaip ji palietė mus visus. Džiugu, kad nelaimės akivaizdoje mokėjome susitelkti, išlikti ramūs, organizuoti ir padėti artimam, kai jam labiausiai tos pagalbos trūksta. Didžiuojamės Vilniaus rajono šeimomis, kurios priėmė ne tik vaikus, bet ir visas iš Ukrainos nuo karo bėgančias šeimas.

Metų pradžioje karas Ukrainoje palietė daugybės žmonių gyvenimus, o ypač didelį randą jis paliks čia gyvenusių vaikų širdyse. Norinčių priimti laikinai globoti prieglobsčio iš Ukrainos ieškančių vaikų ir jų šeimų skaičius Vilniaus rajone perkopė 100, tiek norinčiųjų buvo priimti Ukrainos vaikus savo namuose, suteikiant pastogę ir saugumo jausmą. Vilniaus rajono gyventojai labai jautriai ir nedvejodami priėmė sprendimą padėti nuo karo siaubo bėgantiems vaikams ir jų šeimoms bei ryžtingai ėmėsi organizuoti pagalbą.

Metai buvo turiningi ne tik iškilusių iššūkių ir problemų sprendimais, bet ir maloniais susitikimais bei iniciatyvomis. Vilniaus rajono globos centrai sėmėsi gerosios patirties ir žinių iš kitų centrų ir įstaigų tarpinstitucinių susitikimų metu, pavyzdžiui, su Šalčininkų rajono šeimos ir vaiko gerovės centru. Susitikimų metu globos centrai dalijosi gerąja patirtimi savo kasdieniame darbe, iššūkiais bei sprendimo būdais.

„Turėjome labai įdomų susitikimą su Vilniaus rajono pedagogine psichologine tarnyba, buvo malonu susipažinti su darbuotojais, jų darbu. Džiugu, kad Vilniaus rajone įstaigos aktyviai bendradarbiauja ir dalijasi patirtimi“, – džiaugiasi T. Pileckas.

Be kasdienių, įprastinių savo darbų Globos centrai noriai ir mielai prisijungia prie įvairių socialinių akcijų – „Nenurašyk, o palaikyk” (akcija skirta minint Pasaulinę Dauno dieną), taip pat minint Pasaulinę autizmo supratimo dieną, Pasaulinę neišnešiotų kūdikių dieną, Pyragų dieną, Organų donorystės dieną, Smurto prieš moteris prevencijos dieną ir kt. Kartu jaučiame atsakomybę ne tik už globojamus vaikus, bet ir už tuos, kuriems reikalinga pagalba.

Didelis dėmesys yra teikiamas profesiniam tobulėjimui, esamų žinių gilinimui, pvz. Vilniaus rajono Globos centrų GIMK specialistės dalyvavo Nacionalinės globėjų, įtėvių mokymo ir konsultavimo specialistų asociacijos visuotiniame susirinkime. Taip pat Vilniaus rajono Globos centrų komandos nariai pradėjo išplėstinius mokymus „Į santykį orientuota globa, remiantis TBRI®“. Tikimės, kad šie mokymai leis dar kokybiškiau teikti Globos centro paslaugas bei taikyti naujus metodus dirbant su Globos centro klientais.

Birželio mėnesį Vilniaus rajono globos centrų specialistai dalyvavo pirmą kartą organizuotame dviejų dienų Globos centrų sąskrydyje, kur turėjo galimybę gilinti žinias komandinio darbo, bendradarbiavimo, tinklaveikos ir asmeninio veiksmingumo didinimo srityse, siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę globėjams bei įtėviams.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centre vasarą vyko kasmetinė šventė „Meilė kuria šeimą“, kurioje šiais metais susirinko daugiau nei 300 vaikų ir suaugusių! Kiekvienais metais laukiamas jau tapęs tradicija renginys suteikia šilumos, artumo ir jaukumo visiems dalyvaujantiems.

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre birželio 1-ąją kasmet organizuojama Vaikų gynimo diena, sukviečianti minias vaikų ir suaugusiųjų, svečių ir atlikėjų. Šiemet dalyvavo nuostabus pučiamųjų ansamblis iš Pabradės, edukacijų meistrai iš Vilniaus rajono bei apylinkių.

Vilniaus rajono globos centrai taip pat dalyvavo festivalyje Klaipėdoje „Vaikai yra vaikai“, čia keli tūkstančiai globojamų vaikų ir globėjų iš visos Lietuvos bei Ukrainos šoko ir dainavo „Monique“ ir Vido Bareikio koncerte, linksminosi muilo burbuluose ir dalyvavo kitose pramogose.

Globos centrų vadovai pasidžiaugė, kad dirbdami su esamais globėjais nepamiršta stengtis pritraukti ir naujų, todėl tampa jau kasmetiniais svečiais Vilniaus rajone organizuojamose derliaus šventėse, kur skleidžia žinią apie globą, įvaikinimą. Šiemet Globos centrai su savo komandomis turėjo galimybę dalyvauti Šumsko miestelyje vykstančiuose Šv. arkangelo Mykolo atlaiduose ir derliaus mugėje, apsilankė Dūkštų ir Maišiagalos seniūnijų Derliaus šventėse, turėjo keletą susitikimų su Vilniaus kolegijos studentais. Nors dar dalis žmonių neskiria globos nuo įvaikinimo, nežino apie globos centrus, aktyviai skleidžiama žinia, dalijamasi informacija, kad kuo daugiau žmonių būtų informuoti ir vaikai atrastų savo naujas šeimas.

Metai baigiasi džiugiomis žiniomis, kadangi Vilniaus rajone budinčių globotojų poreikis auga, todėl siekiant išlaikyti sudėtingą, daug atsidavimo reikalaujantį darbą dirbančias esamas budinčių globotojų šeimas ir, žinoma, pritraukti naujas, Vilniaus rajono savivaldybės Taryba patvirtino budinčių globotojų atlygio ir išmokų už vaikų priežiūrą padidinimą.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Vilniaus rajone didėja atlygis budinčiam globotojui už laikinai tėvų globos netekusio vaiko priežiūrą. Taip pat, tam, kad budintys globotojai į šeimas priimtų ir vyresnius vaikus, įtvirtinamas didesnis atlygis už paauglių priežiūrą bei kūdikius ir neįgalius vaikus. Padidintas budintiems globotojams atlygis už vaiko priežiūrą kriziniais atvejais, padidinti pagalbos pinigai bei vienkartinė įsikūrimo parama.

Informaciją apie budinčių globotojų išmokas rasite čia.


Naujais metais vėl laukia nauji iššūkiai ir darbai, kuriuos Globos centrų komandos yra pasiruošusios įveikti.

Jeigu Jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite klausimų, Vilniaus rajono Globos centrai laukia Jūsų.

BĮ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro aptarnaujamos teritorijos – Bezdonių sen., Buivydžių sen., Juodšilių sen., Kalvelių sen., Lavoriškių sen., Marijampolės sen., Mickūnų sen., Nemėžio sen., Pagirių sen., Rudaminos sen., Rukainių sen., Šatrininkų sen., Medininkų sen.

Kontaktiniai duomenys:

El. paštas info@seimoskc.lt, tel. +370 678 33 988.

https://www.seimoskc.lt/apie-globos-centra/

 

BĮ Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro aptarnaujamos teritorijos – Avižienių sen., Dūkštų sen., Maišiagalos sen., , Nemenčinės sen., Paberžės sen., Riešės sen., Sudervės sen., Sužionių sen., Zujūnų sen., Nemenčinės m.

Kontaktiniai duomenys:

El. paštas info@svgc.lt, tel. +370 682 44 719.

https://www.svgc.lt/globos-centras-2/

 

Sekite mus ir rašykite Facebook paskyroje:

Vaikai yra vaikai. Vilniaus rajonas https://www.facebook.com/VaikaiYraVaikaiVilniausr


Įvertinkite naujieną