*alt_site_homepage_image*

VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ mini 10 metų jubiliejų

decoration

VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ 2020 m. spalio mėnesį įsteigė viešąją įstaigą „Socialinis taksi“, kuriai perdavė nuo 2012 m. pradėtas vykdyti visas su pavėžėjimo ir palydėjimo paslaugomis susijusias veiklas. Birželio 2 d., 10-ojo VšĮ „Socialinis taksi“ gimtadienio proga pasveikinti ir pasidžiaugti sėkmingu bei visuomenei reikalingu projektu, atvyko ir Vilniaus rajone socialinę sritį kuruojanti Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško.

Socialinis taksi – tai socialinė inovacija, leidžianti žmonėms su negalia tapti mobilesniais ir savarankiškesniais planuojant savo kasdienes veiklas. Ši paslauga užtikrina efektyvų žmonių su negalia kelionių organizavimą į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, mokymosi įstaigą, ligoninę, įvairias organizacijas, parduotuvę, parką ir kt.). Socialinio taksi paslauga yra orientuota į žmogaus su negalia individualius poreikius – paslaugos yra teikiamos kiekvienam klientui atskirai pagal jo pasirinktą laiką bei kelionės tikslą. Tokiu būdu paslaugos suteikia galimybę nevaržomai judėti ir ugdo tikslinės grupės savarankiškumą.

Teikiamas individualios pagalbos neįgaliajam paslaugas sudaro ne tik pavėžėjimo paslaugos, bet ir palyda, pagalba nuo namų ateinant iki automobilio, nukėlimo/pakėlimo paslaugos nepritaikytuose pastatuose, daiktų panešimas.

Socialinio taksi privalumai žmonėms su negalia:

- techniškai pritaikyti automobiliai;

- laiptų kopikliai, kurie leidžia saugiai nukelti ar užkelti laiptais vežimėlio pagalba judančius asmenis;

- elektroninė užsakymų sistema, kuri padeda efektyviau valdyti užsakymų srautus;

- skambučių centras, kuriame dirba skambučių operatoriai, kurie padeda telefonu formuoti užsakymus.

Negalią turintys asmenys, norintys naudotis „Socialinis taksi“ teikiamomis paslaugomis, turi užpildyti registracijos anketą internetinėje platformoje www.socialinistaksi.lt arba paskambinti programos skambučių operatoriams telefonu: +370 687 440 01.

Užsiregistravę klientai internetinėje platformoje galės užsisakyti kelionę. Keleivio rezervuotu laiku į jam nurodytą vietą atvyks asistentas, kuris padės žmogui su negalia patekti iš namų į specialiai pritaikytą „Socialinis taksi“ automobilį. Pasiekus kelionės tikslą, asmeninis asistentas palydės keleivį į jam reikiamą vietą.

 

Socialinio taksi paslaugos teikiamos ir negalią turintiems Vilniaus rajono gyventojams

Socialinio taksi paslaugos (pavėžėjimo ir palydėjimo) Vilniaus rajono gyventojams su negalia teikiamos nuo 2016 m. Paslaugos yra finansuojamos Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų lėšomis. Projektui įgyvendinti Vilniaus rajono savivaldybė iš biudžeto lėšų kiekvienais metais skiria ne mažiau kaip 20 proc., kita dalis – dotacija iš valstybės biudžeto. 2022 m. skirta 19 943 Eur. Kasmet šiai paslaugai skiriamas vis didesnis finansavimas: 2021 m. skirta 18 316 Eur, 2020 m. – 15 000 Eur, 2019 m. – 18 000 Eur. 2022 m. per I ketvirtį šia paslauga jau pasinaudojo 18 rajono gyventojų.

„Vilniaus rajono savivaldybė siekia rajono gyventojams teikti kokybiškas, pagal kiekvieno poreikius pritaikytas socialines paslaugas ir reikiamą pagalbą. Džiaugiuosi, kad Vilniaus rajono gyventojai turintys negalią gali naudotis teikiama pavėžėjimo paslauga. Pavėžėjimo ir palydėjimo paslaugos leidžia žmonėms su negalia keliauti savarankiškai, nepriklausomai nuo artimųjų ir kitų žmonių, neleidžia negalią turintiems asmenims atsiskirti nuo pasaulio. Raginu gyventojus naudotis teikiamomis paslaugomis“, – pabrėžė Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško.

Pavėžėjimo paslaugas Vilniaus rajono gyventojams, turintiems judėjimo negalią, teikia ir Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacija (tel. pasiteiravimui +370 666 99 905) bei Lietuvos žmonių su stuburo pažeidimais asociacija (tel. pasiteiravimui (8 5) 242 7042). Dializuojamiems asmenims pavėžėjimo paslaugas teikia VšĮ „Menava“ (tel. pasiteiravimui (8 5) 233 0612).

 

Asociatyvi nuotr. unsplash.com


Įvertinkite naujieną