*alt_site_homepage_image*

Vokietijos kapitalo bendrovė „Nokera“ į naują gamyklą Vilniaus rajone investuos per 40 mln. Eur

decoration

Vokietijos kapitalo tvarios statybos bendrovė „Nokera“ su Ekonomikos ir inovacijų ministerija pasirašė stambaus projekto investicijų sutartį, pagal kurią į savo naujos gamyklos statybą Rudaminoje, Vilniaus rajone, planuoja investuoti 41,1 mln. Eur. Šioje gamykloje per kelerius ateinančius metus numatoma sukurti 300 naujų darbo vietų, iš kurių maždaug pusė bus skirtos inžinerinės pakraipos darbuotojams, įgijusiems aukštesnįjį išsilavinimą.

Pagal stambaus investicinio projekto statusą gavusio „Lightspeed“ projekto sutartį numatoma pastatyti 23 tūkst. kv. metrų ploto gamyklą, kurioje bus gaminami vonios kambario ir virtuvės moduliai, skirti tvariems, klimatui neutraliems namams, statomiems iš išteklius tausojančios medienos.

Žaliasis koridorius numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. Eur (Vilniuje – 30 mln. Eur) į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų (Vilniuje – ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų), suteikiamas stambaus investicinio projekto statusas, leidžiantis kur kas lengviau ir greičiau įsikurti. Tokiems projektams iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas. Derybos su bendrove dėl galimų investicijų vyko labai sparčiai.

Vokietijos tvarios statybos bendrovės „Nokera“, kurios pagrindinė būstinė yra Šveicarijoje, įmonėse Vokietijoje ir Šveicarijoje dirba apie 1 500 specialistų. „Nokera“ statyboms naudoja sertifikuotą medieną ir siekia pirmauti tvarios statybos sektoriuje. 

Tai jau šeštasis Lietuvoje investicijų projektas, kuriam suteiktas stambaus projekto statusas. Tarp jų ir „Homanit“ projektas Pagiriuose. 2021 m. pabaigoje Pagiriuose Vokietijos kapitalo bendrovė „Homanit“ pradėjo statyti medienos komponentų gamyklą bei tyrimų ir plėtros centrą. Įmonė sukurs apie 440 naujų darbo vietų.

 

Parengta pagal www.eimin.lrv.lt informacija


Įvertinkite naujieną