*alt_site_homepage_image*

Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojų vizitas Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje

decoration

Š. m. kovo 26 d. Vladislavo Sirokomlės muziejaus darbuotojos lankėsi Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje. Integracinio pobūdžio susitikimo tikslas buvo pasidalinti, apsikeisti žiniomis apie Vilniaus krašto tradicijas ir jų puoselėjimo būdus.

Seklyčioje veikiantis etnografinis verbų rišėjų ansamblis „Cicha Nowinka“ pristatė 2020 m. įrašytą albumą „Pieśń płynąca rzeką“, kurį sudaro dviedešimt liaudies dainų. Vadovė ir seklyčios vedėja Janina Norkūnienė paminėjo, kad jų repertuare tokių dainų yra apie tris šimtus. Nuo 1995 m. metų veikiantis ansamblis yra puikus tradicijų saugojimo pavyzdys. Jo dalyvės perėmusios unikalią Vilnaius krašto verbos rišimo tradiciją ir ne tik: papročiai, kalbos dialekto ypatumai – visą tai apsijungia į vieną, sudarant neapsakomai šiltą ir jaukią aplinką.

Bareikiškių kaime įsikūręs Vladislavo Sirokomlės muziejus apart ekskursijų, parodų ir renginių, aktyviai vykdo edukacinę veiklą. Užsiėmimų metu dalyviai supažindinami su tradiciniais amatais. Jau keli metai, kai bandoma propaguoti ir tradicinį dainavimą. 2020 m. muziejus išleido iliustruotą trisdešimties Vilniaus krašto liaudies dainų rinkinį ir CD „Dainos iš močiutės skrynios“ su autentiškais Bareikiškių ir Rukainių apylinkių gyventojų dainavimo įrašais. Tautosaką užrašė ir dainyną parengė Helena Bakulo.

Abiejų įstaigų veikla paskatino ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir bendradarbiavimo galimybių. Čekoniškių verbų ir buities seklyčioje susitikimo metu dalyvės dainavo, dalinosi etnografinių ekspedicijų prisiminimais, kalbėjo apie mokslininkų tyrinėjusių Vilniaus kraštą publikacijas.

Artėja Verbų sekmadienis, o lankantis tokioje vietoje be verbos išeiti neįmanoma. Tik pasigaminti jas reikia patiems. Nelengvas, daug kruopštumo ir kantrybės reikalaujantis darbas. Tokia ta mūsų verba- unikali, užburianti savo grožiu, žadinanti norą prisiliesti prie liaudies išminties.

Tikimės, kad tokie susitikimai dažnės ateityje, o etnografijos mylėtojų ratas plėsis. Tik mes patys galime pasirūpinti mūsų krašto tradicijų išsaugojimu.

 

Inf. Vladislavo Sirokomlės muziejus


Įvertinkite naujieną