*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka prisideda prie priklausomybės ligų prevencijos

decoration

Jau gerai žinome įprastas priklausomybės nuo alkoholio, narkotikų, azartinių žaidimų formas. XXI a. atsiranda daug daugiau pagundų, o su jomis – modernesnių negalavimų: priklausomybių nuo interneto, darbo, pirkimo, valgymo ir t. t. Šiais laikais darosi vis sunkiau sutikti žmogų, kuris nebūtų nuo ko nors priklausomas. Tokie asmenys nebemato aplinkos, nebesuvokia savęs kaip asmens, kartais net pasimeta erdvėje. Technologijos atveria mums begalę galimybių žaisti, mokytis ir bendrauti, tačiau kodėl mes linkę nuolat persistengti? Kodėl iššvaistome valandų valandas spoksodami į telefoną: naršydami socialiniuose tinkluose ar atsakinėdami į elektroninius laiškus? Kaip netapti priklausomybės auka ir prasmingai leisti laisvalaikį?

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka, siekdama prisidėti prie priklausomybės ligų prevencijos, pateikė paraišką „Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių įgyvendinimo rėmimo projektų atrankos konkursui“ ir gavo Vilniaus rajono savivaldybės finansavimą. Biblioteka šių metų rugsėjo mėnesį įgyvendins projektą „Aktyvus ir sveikas šeimos laisvalaikis“. Šio projekto tikslas – sudominti socialiai remtinas šeimas aktyvaus laisvalaikio praleidimo veiklomis ir propaguoti sveiką, įdomų gyvenimo būdą. Bus organizuojamas renginys, kurio metu dalyviai išklausys paskaitą apie priklausomybės ligų prevenciją bei išgirs ir pamatys kaip galima sveikai ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Vyrai susipažins su totorių kulinarijos ypatybėmis ir gamins maistą savo šeimos nariams, susitiks su Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ pirmininku Raimondu Ribačiausku. Moterys dalyvaus floristės edukacijoje „Floristinės kompozicijos kūrimas“. Vaikai ir paaugliai išbandys savo jėgas įvairiuose žaidimuose ir estafetėse.

Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais: VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos sveikatos centru, Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“, Vilniaus rajono savivaldybės Pagirių seniūnija, Rudaminos seniūnijos bendruomenės centru, Rudaminos daugiafunkciniu kultūros centru.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka


Įvertinkite naujieną