*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai susitiko su NATO MND-NE karininkais ir civilinio-karinio bendradarbiavimo vadovais

decoration

Šiandien, gruodžio 7-osios popietę Vilniaus rajono savivaldybėje apsilankė NATO MND-NE karininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos ir Vokietijos – civilinio-karinio bendradarbiavimo vadovai.

Su atvykusiais svečiais susitiko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, vyriausiasis specialistas mobilizacijai Paulius Gudelis, civilinės ir darbo saugos vyr. specialistai Robert Kovalevskis ir Darjuš Mikulevič. Susitikime taip pat dalyvavo pulkininkas leitenantas Martynas Bandza ir NATO pajėgų integravimo vieneto planavimo karininkas majoras Mindaugas Čekavičius.

Pagrindiniu susitikimo tikslu buvo užmegzti ryšius su Vilniaus rajono savivaldybe, bendradarbiauti ir susipažinti su Savivaldybės pasiruošimu ekstremalioms situacijoms.

Susitikimo pradžioje Savivaldybės vyriausiasis specialistas mobilizacijai Paulius Gudelis ir vyr. specialistas civilinės ir darbo saugos darbui Robert Kovalevskis susirinkusiems svečiams papasakojo apie Vilniaus rajoną, geografinę padėtį ir kt. Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kalbėdama apie Vilniaus kraštą, pabrėžė, kad Vilniaus krašte draugiškai susigyvena daug tautų, o daugiakultūrinės tradicijos yra rūpestingai puoselėjamos.

Savivaldybės atstovai taip pat kalbėjo apie Vilniaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo planą, kolektyvinių apsaugos statinio pasiruošimą gyventojų evakuacijai, atsakingos evakuacijos darbo grupės pasiruošimą ir veiksmus. Taip pat aptarta Ukrainos karo pabėgėliams teikiama pagalba, apgyvendinimas Vilniaus rajone ir kiti organizaciniai klausimai.

Kalbėdami apie civilinę saugą, svečiai domėjosi, kokios yra organizuojamos civilinės saugos pratybos Vilniaus rajone. Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska papasakojo apie vasarą vykusias valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas Vilniaus rajone. Pratybų metu buvo imituojama avarija Astravo atominėje elektrinėje ir tikrinama bei stiprinama parengtis branduolinei avarijai.

Dėkojame atvykusiems svečiams už vizitą!


Įvertinkite naujieną