*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybėje minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

decoration

Šiandien, lapkričio 17-ąją, Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojai, pietų pertraukos metu, neformalioje aplinkoje susitiko paminėti Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną ir prisidėti prie asociacijos „Neišnešiotukas“ rengiamos iniciatyvos – pasipuošti purpurinės spalvos akcentu ir tokiu būdu skleisti žinią apie mažiausius piliečius, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į neišnešiotus naujagimius, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

Beveik 10 metų, lapkričio mėnesį, minint „neišnešiotukų“ dieną, Lietuvos miestai ir miesteliai puošdavosi purpurinėmis spalvomis, kurios buvo skirtos neišnešiotų naujagimių šeimų palaikymui. Šiais metais, susidūrus su energetinių resursų iššūkiais, Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena minima bendruomenėse, prie arbatos puodelio dalijantis žiniomis ir profesine bei asmenine patirtimi apie priešlaikinį gimdymą bei anksti gimusių vaikų vietą socialinėje erdvėje šiandien ir ateityje. 

Vilniaus rajono savivaldybė ir jos įstaigos jau ne pirmus metus prisideda prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo. Paskutinius kelis metus, Savivaldybė bei socialinių įstaigų pastatai nušvisdavo purpurine spalva. Šiais metais, prisidedant prie sąmoningo elektros vartojimo, Vilniaus rajono savivaldybė pakeitė purpurines lempas į prie rūbų prisegamus purpurinius kaspinėlius. 

Dėkojame visiems dalyvavusiems. Rūpinkimės mažiausiais kūdikiais, neišnešiotukais, kartu – auginkime ateitį.


Įvertinkite naujieną