*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko tarpinstitucinis susitikimas smurto artimoje aplinkoje prevencijos aptarimui

decoration

Lapkričio 16 d. Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko tarpinstitucinis susitikimas, kurio metu buvo aptarta smurto artimoje aplinkoje padėtis Vilniaus rajone 2022 metais. Institucijos pasidalino savo patirtimis bei mintimis, kaip pagerinti esamą situaciją.

Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Violeta Purpurovič, Moterų informacijos centro atstovės Dovilė Masalskienė bei Nomeda Cibarauskienė, Vilniaus regiono probacijos tarnybos viršininkė Katažina Stachovska su skyriaus vyr. specialiste Nadežda Kudrauskas, Šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Justina Turbienė, Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro direktorė Beata Bartkienė, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel bei Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Anželika Rakauskienė ir Zariana Raizgytė.

Susitikimo metu institucijų atstovės pasidalino savo patirtimi ir iššūkiais, su kuriais susiduria sprendžiant smurto artimoje aplinkoje iškilusius iššūkius.

Baimė, kaltė, gėda – jausmai, persekiojantys smurto aukas

Visos dalyvės sutiko, kad patiriami jausmai, tokie kaip baimė, gėda bei kaltė išlieka didžiulėmis problemomis kovojat su smurtu artimoje aplinkoje. Šiuos jausmus patiriant smurto aukos atsisako rašyti pareiškimus, kreiptis į policiją ar ieškoti išeities iš vos beviltiškų situacijų.

Smurto aukų tylai ir toliau išliekant didžiule problema, įstaigų atstovės atkreipė dėmesį į būtinybę rengti specialistus, dirbančius su nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiais asmenimis, užtikrinant jiems saugią aplinką, kurioje jie galėtų pasidalinti tuo, kas vyksta jų asmeniniame gyvenime ir tokiu būdu gauti specialistų pagalbą.

Darbas su smurtautojais

Pažymima, kad dirbant su smurto aukomis, nevalia pamiršti ir smurtautojų, kuriems taip pat reikalinga pagalba. Net, jei moteris ir atras jėgų palikti smurtaujantį vyrą, dera skirti dėmesį bei resursus tam, kad agresorius nesmurtautų santykiuose su kitu partneriu.

Ateities kartų švietimas siekiant užkirsti kelią smurtui

Siekiant užkirsti kelią smurtui bei kurti visiems saugią aplinką, apie smurto problemą reikia kalbėti nuo mažens. Nuo vaikystės išmokus reikšti emocijas, didėja galimybė, kad tą patirtį ir gebėjimus vaikas ne tik įsisavins visam gyvenimui, bet to dėka kurs pozityvias patirtis savo gyvenime, bendruomenėje bei ateityje – kuriant savo šeimą. 

Nebijoti kreiptis pagalbos

Susitikimo metu specialistės ne kartą pažymėjo, kad nenoras ir baimė kreiptis pagalbos ir toliau išlieka didžiausiomis problemomis, siekiant padėti nuo smurto artimoje aplinkote nukentėjusiems asmenims. Savivaldybė bei jos institucijos ir toliau deda pastangas į darbuotojų švietimą ir mokymą, kaip elgtis sudėtingose situacijose ir suteikti kuo efektyvesnę ir ilgalaikę pagalbą nuo smurto nukentėjusiems asmenims.

Primename, kad asmenys, galintys tapti smurto artimoje aplinkoje aukomis arba asmenys, nerimaujantys, kad dėl smurto artimoje aplinkoje gali nukentėti jų artimieji, gali skambinti Policijos informacijos telefonu 8 700 60000. Asmenys bus informuoti apie konkrečios gyvenamosios vietos Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų kontaktus.

Pirmadieniais – penktadieniais nuo 8.00 iki 20.00 val. veikia Pagalbos patyrusiems smurtą linija 8 700 55516 ir tiesioginių pokalbių internetu interneto puslapis https://www.specializuotospagalboscentras.lt/.

Specializuotą kompleksinę pagalbą Vilniaus rajono savivaldybėje teikia Moterų informacijos centras nuo 9.00 iki 18.00 val. tel. +370 650 95 216, el. paštu skpc@lygus.lt.

Kilus pavojui, kai norima išsikviesti policijos pareigūnus, reikia skambinti Skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Tačiau, jei smurtautojas yra šalia ir nėra galimybės skambinti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę.


Įvertinkite naujieną