*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybė siūlo patrauklias darbo sąlygas mokytojams ir toliau jas gerina

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė planuoja parengti Tarybos sprendimo projektą, kurio tikslas – dar labiau padidinti rajono švietimo įstaigų patrauklumą specialistams, kurių švietimo sektoriuje ypač trūksta. Š. m. liepos 22 d.  šiuo klausimu Vilniaus rajono merės Marijos Rekst iniciatyva įvyko savivaldybės vadovybės ir specialistų pasitarimas.

Visoje šalyje įvairių sričių specialistų poreikis ir trūkumas vis didėja. Preliminariais, kiekvieną dieną kintančiais duomenimis, Vilniaus rajono švietimo įstaigose trūksta logopedų, specialiųjų pedagogų, pradinio ugdymo mokytojų, psichologų ir kitų švietimo specialistų.

Kovodamas su švietimo specialistų trūkumu, Vilniaus rajonas siūlo išskirtines sąlygas dirbti mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams. Jau ketvirtus metus Vilniaus rajone dirbantys mokytojai ir pagalbos mokiniui specialistai į darbą važiuoja pigiau. Nuo 2019 m. pradžios mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų, važiuojančių į darbą nuo 3 iki 40 km į vieną pusę ir atgal atstumu, kelionės išlaidos kompensuojamos po 0,07 Eur už 1 km. Tokią naujovę dar prieš 4-erius metus įvedusi Vilniaus rajono savivaldybė buvo viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, įvedusių šį palankų pedagogams sprendimą.

Vilniaus rajono savivaldybės vadovybė ir administracija analizuoja šiuo metu, kokia priemonė ar finansinė paskata labiausiai pasiteisintų pritraukiant į rajoną trūkstamus specialistus. Pasiūlymų pagrindu bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas, kurį ketinama priimti dar vasarą, prieš prasidedant mokslo metams.

Taip pat jau nuo 2014 m. Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama pritraukti kuo daugiau gydytojų dirbti rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, finansuoja studentų-rezidentų studijas. Nuo 2014 m. Savivaldybė kartu su VšĮ Vilniaus rajono centrine poliklinika finansavo 6 studentų rezidentų studijas: kardiologų, šeimos gydytojų ir neurologo. Už gautą finansinę paramą jaunas gydytojas įsipareigoja dirbti Vilniaus rajono pirminėse ambulatorinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose 5 metus.

Vilniaus rajono savivaldybė planuoja parengti specialistų pritraukimo priemonių projektą artimiausiomis savaitėmis ir prognozuoja, kad paskatų paketas pasiteisins ir sumažins rajone trūkstamų specialistų deficitą.


Įvertinkite naujieną