*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau tikslingai aprūpina Vilniaus rajono ugniagesius: gyventojams į pagalbą – dviem naujai įsigytais gaisriniais automobiliais

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau deda pastangas gyventojų saugumui didinti – šiuo tikslu Vilniaus rajono Avižienių ir Paberžės ugniagesių komandos į gaisrus vyks naujai įgytais gaisriniais automobiliais (autocisternomis).

Devynviečiuose, naujai įsigytuose gaisriniuose automobiliuose (autocisternose) telpa po 3 tonas vandens, juose sumontuoti universalūs gaisriniai siurbliai (vandens paėmimui/išdavimui): „Ziegler“ Avižieniuose, Paberžėje – „Rosenbauer“. Taip pat į komplektaciją įeiną gaisro vietos apšvietimo bokštelis, skirtas darbui tamsiuoju paros metu. 50 metrų ilgio greito reagavimo ritės leis greičiau pradėti gesinti ugnį pastatuose, degant miškams, pievoms.

Automobiliuose yra vietų, skirtų vežti kvėpavimo aparatus, slėgines ir įsiurbino gaisrines žarnas, stacionarius ir plūduriuojančius motorinius siurblius, diskinius ir grandininius pjūklus bei kitą gelbėjimo įrangą. Kartu įsigyta gelbėjimo įranga, skirta gelbėti žmones autotransporto įvykiuose ar buityje.

Neabejojama, kad įgyti priešgaisriniai automobiliai Avižieniuose ir Paberžėje palengvins tiek gaisrininkų darbą, tiek užtikrins efektingą bei sklandų gelbėjimo darbų atlikimą.

Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas džiaugiasi naujais pirkiniais ir pabrėžė, kad automobiliai puikiai pasitarnaus ugniagesiams tarnyboje.

„Mūsų ugniagesiai visada džiaugiasi įgyta technika, juk tai ne tik palengvina ugniagesių darbą, bet ir užtikrina greitą atvykimą į nelaimės vietą. Investicijos į gyventojų saugumą yra svarbiausios“, – sako K. Velikianecas.

Iš viso Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandos ir Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugija turi 22 gaisrinius automobilius – kiekviena Vilniaus rajono komanda turi vieną kokybišką pagrindinį bei atsarginį automobilį.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat deda pastangas į ugniagesių aprūpinimą reikalinga technika, rūbais ir įranga.


Efektyvus bendradarbiavimas davė apčiuopiamų rezultatų

2019-2022 m. Lenkijos Korycino valsčius, Vilniaus savivaldybės priešgaisrinės tarnyba ir Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugija vykdė projektą „Krizinio reagavimo matrica – naujas požiūris į krizių valdymą abipus sienos“, įgyvendinamą pagal programą „INTERREG V-A Lietuva – Lenkija“. Projekto tikslas buvo krizių valdymo ir civilinės saugos stiprinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione.

Projekto metu tarnyba įsigijo naują priešgaisrinį automobilį, kuriuo sėkmingai naudojasi Kalvelių komanda. Šiuolaikiškame automobilyje yra hidraulinė gelbėjimo įranga ir kvėpavimo aparatai. Taip pat projekto metu buvo atliktas Vilniaus rajone esančios Kalvelių gaisrinės remontas. Ugniagesiai savanoriai įsigijo kokybišką naudotą gaisrinę autocisterną.

Glaudžiai bendradarbiaujant taip pat vyko mokymai savanoriams ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams bei jauniesiems ugniagesiams. Ugniagesiai gilino savo žinias ir įgūdžius teikiant pirmąją medicinos pagalbą bei gelbėjimo darbų mokymuose.

Projekto metu taip pat įsigytas suslėgto oro kompresoriumi. Savivaldybė skyrė papildomų lėšų konteinerinei kompresorinės patalpai įsigyti. Šis įrangos komplektas sumontuotas Avižienių ugniagesių komandoje, o ja užpildomi Avižienių, Maišiagalos ir Paberžės ugniagesių kvėpavimo aparatų balionai, kuriuose oras suslegiamas iki 320 atmosferų.


Savivaldybė ir toliau investuoja į Vilniaus rajono ugniagesių darbo sąlygas

Siekdama užtikrinti kuo efektingiau atliekamą ugniagesių darbą, Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau aprūpina ugniagesius būtina technika, įranga bei apranga.

2021 m. Vilniaus rajono savivaldybė skyrė 428 000 Eur ugniagesių komandų finansavimui. Panaudojant finansavimo lėšas, įsigijo 4 gaisrinius ir vieną lengvąjį krovininį automobilį. Automobiliai skirti Kabiškių, Mostiškių, Savičiūnų ir Nemėžio ugniagesnių komandoms.

2022 m. Vilniaus rajono savivaldybės finansavimas buvo dar didesnis – 473 000 Eur. Šiomis lėšomis buvo mokamas darbo užmokestis, vykdyti vidaus ir išorės patalpų bei transporto remonto darbai, įsigyta darbinė uniforma, priešgaisrinė bei kita priešgaisrinė įranga.

Iš viso Vilniaus rajone yra 9 ugniagesių komandos (Margių, Mostiškių, Kabiškių, Maišiagalos, Rudaminos, Nemėžio, Paberžės, Avižienių, Savičiūnų) ir 4 ugniagesių savanorių komandos (Paberžėje, Nemenčinėje, Kalveliuose bei Čekoniškėse).

Šiais, kaip ir kiekvienais metais, rajono komandų atstovai turėjo galimybę susitikti ir kartu švęsti gaisrų sergėtojo – Šv. Florijono dieną. Į šventę Vilniaus rajono savivaldybės vardu padėkoti atvyko ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

Dėkojame ugniagesiams už pasiaukojantį darbą, drąsą ir kasdienius žygdarbius vardan gyventojų gerovės.


Įvertinkite naujieną