*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajono savivaldybė ieško originalių architektūrinių idėjų objektams

decoration

Vilniaus rajono savivaldybei aktyviai dalyvaujant architektūros konkurse „Išmanusis miestas 9“ ir ieškant naujų originalių architektūrinių sprendimų 3 objektams, sulaukiama vis daugiau profesionalių architektų bei studentų dėmesio.

Konkursui „Išmanus miestas 9“ Vilniaus rajono savivaldybė išsirinko tris kompleksus: Europos geografinio centro, Sudervės paplūdimio ir Skaidiškių parko teritorijas. Savivaldybė ieško originalios architektūrinės idėjos, kaip šiose vietose sukurti gyvybingus, visuomenei patrauklius, funkciškai patogius rekreacinius kompleksus, o šių vietų populiarumas būtų pripažintas ne tik vietos, bet ir šalies gyventojų.

Kovo 22 d. Vilniuje esančiose Lietuvos architektų sąjungos būstinėje įvyko jau devintojo nacionalinio architektūros ir urbanistikos konkurso „Išmanusis miestas 9“ kūrybinės dirbtuvės. Iš Vilniaus rajono savivaldybės dalyvavo Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Gražina Golubovska, Architektūros ir teritorijų planavimo (vyr. architekto) skyriaus vedėja Česlava Lisovska ir Kraštotvarkos skyriaus vedėja Andželika Komarovska.

Kūrybinių dirbtuvių metu projekte dalyvaujančios savivaldybės, partneriai ir dalyviai aptarė rūpimus klausimus, dalijosi patirtimi bei patarimais drauge formuodami naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas.

Savivaldybių atstovai dalyvius supažindino su projektui pateiktų teritorijų specifika, atsakinėjo į jų klausimus bei išsakė savo lūkesčius. Partneriai supažindino su savo atstovaujamais produktais, paslaugomis ir inovatyviais sprendimais bei jų integracijos į projektą galimybėmis.

Kūrybinių dirbtuvių metu buvo pristatyti ir Vilniaus rajono objektams siūlomos idėjos. Džiugu, kad visi 3 siūlomi objektai sulaukė daug dėmesio. Unikalia savo lokacija ir istorija pasižyminčio Europos geografinio centro potencialą įžvelgė architektų komandos iš „Architektūros linija“ ir „Aarchitects“. Rekonstrukcijos projekto idėjas Sudervės paplūdimiui rengia architektūros komanda „Archigonas“, o Skaidiškių parkui originalias idėjas siūlo dvi architektūros studentų komandos.

Kurių architektų komandų idėjos Vilniaus rajone bus įgyvendintos, spręs sudaryta komisija.

„Labai džiaugiamės, kad Vilniaus rajono objektai sulaukė architektų dėmesio ir pateikė puikių idėjų, kaip šiuos objektus atnaujinti, kad jie tampų kur kas gyvybingesni ir patrauklesni tiek mūsų rajono gyventojams, tiek rajono svečiams. Generavome idėjas, apsvarstėme daug skirtingų šių objektų scenarijų ir birželio pradžioje sudaryta komisija spręs, kokios idėjos bus įgyvendintos“, – sako  Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko.


„Išmanusis miestas“ – yra jau devintus metus sėkmingai vykstantis ir analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris sutelkia inovatyvaus verslo, valdžios institucijų ir savivaldybių atstovus bei pačius kūrybingiausius jaunuosius architektūros talentus ir profesionalus drauge formuoti Lietuvos įvaizdį bei ateitį ir kurti darnius miestus su juose esančiais išmaniais pastatais bei sprendimais.

Projekto misija – identifikuoti problemines viešąsias erdves Lietuvos savivaldybėse ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose bei skatinti jaunų talentingų specialistų integraciją į darbo rinką.

Iš viso projekte dalyvauja rekordinis skaičius savivaldybių – net 9: Anykščių, Tauragės, Lazdijų, Jurbarko, Mažeikių, Molėtų, Šalčininkų, Vilniaus r. ir Druskininkų.


Parengta pagal vrsa.lr ir Structum informaciją
© Nuotr. Structum


Įvertinkite naujieną