*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajone nuo Covid-19 baigiami skiepyti norintys 65 metų ir vyresni žmonės

decoration

Vilniaus rajono centrinė poliklinika praneša, kad Vilniaus rajone šią savaitę bus baigtas vyresnių kaip 65 metų amžiaus asmenų, norinčių skiepytis Covid-19 vakcina, skiepijimas. 

Asmens sveikatos priežiūros įstaigų medikams apklausus prie šių įstaigų prisirašiusius vyresnius kaip 65 metų amžiaus gyventojus, buvo sudaryti norinčių skiepytis Covid-19 vakcina sąrašai. Norą skiepytis pareiškė 5 007 šios amžiaus grupės asmenys, kas sudaro 33 proc. visų vyresnių kaip 65 m. amžiaus rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų.

Pastebima, kad arčiau Vilniaus miesto ir Vilniaus mieste veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų (Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, Riešės šeimos klinikos, RVL šeimos klinikos, AB Pagirių šiltnamių) pacientai norą skiepytis pareiškia dažniau (45 proc.ir daugiau) nei toliau nuo Vilniaus veikiančių Vilniaus rajono centrinės poliklinikos padalinių, VšĮ Nemenčinės poliklinikos, V. Stalilionienės bendrosios praktikos kabineto pacientų (apie 20 proc.).


Persigalvojus ir nusprendus skiepytis – kreiptis į savo šeimos gydytoją

Pasibaigus vyresnių kaip 65 metų prioritetinės grupės skiepijimui, Vilniaus rajono gyventojai vis dėl to nusprendę skiepytis, tokią galimybę turės. Apie pageidavimą pasiskiepyti būtina pranešti savo šeimos gydytojui, kuris suteiks informaciją apie galimybę skiepytis vieno ar kito gamintojo vakcina.

Kadangi dvi iš Lietuvoje patvirtintų vakcinų – Pfizer -BioNTech ir Moderna reikalauja ypatingų laikymo sąlygų, jomis galima pasiskiepyti tik Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje. Tuo tarpu AstraZeneca vakcina skiepija visos Vilniaus rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Pacientai, atvykę skiepytis į Vilniaus rajono centrinę polikliniką, gali rinktis iš tuo metu įstaigoje esančių vakcinų, jei jos nebus rezervuotos asmenų skiepijimui antrąja doze. Ši informacija suteikiama jau atvykus skiepytis. Jei tuo metu pageidaujamos vakcinos įstaiga neturės, vakcinacijai atvykę pacientai bus registruojami skiepytis pageidaujama vakcina vėlesniam laikui. Svarbu, kad kreipiantis į kitas Vilniaus rajone veikiančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas, iš karto reikėtų registruotis konkrečiai vakcinai.

Šiuo metu jau yra apklausti ir registruojami skiepytis asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis pagal Sveikatos apsaugos ministro nustatytą ligų sąrašą.

Primename! Norintieji pasiskiepyti Covid-19 vakcina, prašomi kreiptis į savo šeimos gydytoją asmens sveikatos priežiūros įstaigoje. Šeimos narių ir artimųjų prašome padėti užsiregistruoti garbaus amžiaus tėvams ir seneliams.

Senjorai, turintys nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikį gali būti skiepijami namuose, atvykus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Apie savo padėtį iš anksto informuokite šeimos gydytoją.

Vakcinacija vyksta pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą prioritetinių asmenų grupių sąrašą ir eiliškumą (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymo Nr. V-3006 „Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo“ 2021 m. sausio 28 d. redakcija).

Atkreipiame dėmesį, kad yra rekomenduojama neskiepyti žmonių, kuriems nuo Covid-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.

Naudingi kontaktai:

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika – tel. (8 5) 247 0027

VšĮ Nemenčinės poliklinika – tel. +370 600 38 885

Švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacija

Remiantis Vilniaus rajono centrinės poliklinikos duomenimis, pakvietus vakcinuotis vaikų ugdymo įstaigų darbuotojus, norą skiepytis išreiškė 640 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai bei kiti vaikų ugdymo įstaigų darbuotojai, turintys ilgalaikį ar trumpalaikį kontaktą su vaikais.

Sveikatos apsaugos ministerijai išplėtus galimų skiepyti vaikų ugdymo įstaigų darbuotojų sąrašą, norą skiepytis pareiškė dar 241 darbuotojas.

Šiuo metu jau paskiepyti 745 vaikų ugdymo įstaigų darbuotojai, iš jų 142 – pagal pilną vakcinacijos schemą.


Covid-19 situacija Vilniaus rajone

Remiantis Lietuvos statistikos departamento skelbiama informacija apie Covid-19 situaciją, Vilniaus rajone kovo 23 d. duomenimis iš viso Covid-19 liga serga 532 asmenys. Per praėjusią parą Vilniaus rajone patvirtinti 65 nauji atvejai (Lietuvoje – 855 atvejai).

Sergamumas koronaviruso infekcija Vilniaus rajone per pastarąsias 14 kalendorinių dienų siekia 555 nustatytus koronaviruso atvejus 100 tūkst. gyventojų. Per pastarąsias 7 dienas iš 1 892 testuotų Vilniaus rajono gyventojų – 13,8 proc. rezultatas teigiamas. Per paskutinę parą nuo Covid-19 ligos mirė 3 asmenys.

Vilniaus rajono švietimo (Vilniaus rajono savivaldybės ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pavaldumo) įstaigose kovo 16–22 d. buvo patvirtinta 12 naujų Covid-19 atvejų, iš jų – 8 mokiniams ir 4 suaugusiems asmenims (mokytojams ir (ar) personalui).

Vilniaus rajone iš viso pirmu Covid-19 skiepu paskiepyti 6 658 asmenys (per praėjusią parą 52 asmenys) – tai sudaro 6,53 proc. visų Vilniaus rajono gyventojų. Antra doze paskiepyti 3 244 asmenys (14 asmenų per parą), tai sudaro 3,18 proc. visų Vilniaus rajono gyventojų.

Plačiau apie Covid-19 situaciją ir pandemijos pasekmes – https://koronastop.lrv.lt/lt/

Apžvalga:

Tyrimai:

Vakcinavimas I doze:

Vakcinavimas II doze:

Fiksuotos mirtys:

Informacija paskelbta remiantis Lietuvos statistikos departamento skelbiamais duomenimis
Iliustracijos https://koronastop.lrv.lt


Įvertinkite naujieną