*alt_site_homepage_image*

Vyko Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis

decoration

Vasario 2 d. vyko Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame pateikti svarstyti bei patvirtinti svarbūs sprendimai.

Pristatytas Vilniaus rajono savivaldybės 2024-2026 m. strateginis veiklos planas

Tarybos posėdžio pradžioje buvo pateiktas svarstyti Vilniaus rajono savivaldybės 2024-2026 m. strateginis veiklos planas, kuris apima 8 programas.

Ekonomikos konkurencingumo didinimo programai numatoma skirti apie 9 293,80 tūkst. Eur. Programa nukreipta į žemės ūkio, smulkaus ir vidutinio verslo subjektų konkurencingumo didinimą, kaimo gyvenamųjų vietovių patrauklumo didinimą. Programoje numatyti projektai: Nemenčinės miesto viešųjų erdvių sutvarkymas, kompleksiškas Juodšilių gyvenvietės sutvarkymas (sporto aikštyno sutvarkymas, pėsčiųjų takų ir viešųjų erdvių patrauklumo didinimas), Rudaminos kaimo turgavietės rekonstrukcija, Nemenčinės m. Neries upės krantinės teritorijos ir Nemenčinės I-V tvenkinių ir jų prieigų Vilniaus r., Nemenčinės m., sutvarkymas ir vystymas, daugiafunkcių poilsio ir laisvalaikio zonų sukūrimas Riešės k., kapinių įrengimas Marijampolio sen. Parudaminio k. ir kt.

Švietimo kokybės ir prieinamumo gerinimo programai planuojama skirti 88 267,00 tūkst. Eur. Programa siekiama plėtoti rajone visiems prieinamą ir efektyviai veikiančią modernią švietimo sistemą, organizuoti pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai bei kitų švietimo paslaugų teikimą, gerinti ugdymo(-si) aplinką modernizuojant bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų infrastruktūrą ir kt. Gerinant ugdymo paslaugų kokybę, planuojama renovavimo, rekonstravimo, praplėtimo, priestatų statybos, sporto aikštynų įrengimo bei modernizavimo darbus atlikti 27 švietimo įstaigose. Taip pat planuojama įkurti Atvirą jaunimo centrą, nuomoti modulinius darželius.

Susisiekimo ir gatvių apšvietimo infrastruktūros gerinimo programai suplanuoti 6 706,40 tūkst. Eur. Šia programa siekiama gerinti susisiekimo infrastruktūrą, atliekant gatvių rekonstravimo ir modernizavimo darbus, diegiant saugaus eismo priemones, plečiant ir atnaujinant pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą bei gerinti apšvietimo infrastruktūrą naudojant energiją taupančias apšvietimo priemones. Kasmetiniams rajono kelių ir miestelių ir kaimų gatvių priežiūros darbams numatoma skirti 130,00 tūkst. Eur., rekonstravimui ir įrengimui naujų rajono kelių ir kelio statinių, miestelių ir kaimų gatvių – 3 071,70 tūkst. Eur, gatvių apšvietimui ir tinklų praplėtimui – 3 000,00 tūkst. Eur, sudaryti saugias sąlygas rajono keliuose, miestelių bei kaimų gatvėse pėstiesiems ir dviratininkams – 504,70 tūkst. Eur. Atsižvelgiant į gautus asignavimus atitinkamai gali būti patikslintas Savivaldybes biudžetas.

Valdymo programai numatoma skirti 23 836,90 tūkst. Eur. Programa siekiama efektyviai organizuoti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos ir jai priklausančių institucijų veiklą ir užtikrinti tinkamą funkcijų įgyvendinimą.

Saugios ir švarios gyvenamosios aplinkos kūrimo programai numatoma skirti 36 133,90 tūkst. Eur. Įgyvendinant programą bus plečiamos ir modernizuojamos vandentiekio ir nuotekų surinkimo sistemos, šilumos ūkis, užtikrinamas atliekų ir teritorijų tvarkymas, didinamas viešosios paskirties pastatų energetinis efektyvumas ir kt.

Viešųjų sveikatos paslaugų kokybės gerinimo programai numatyti 2 722,70 tūkst. Eur. Programos tikslas – stiprinti rajono gyventojų sveikatą. Programos įgyvendinimas leis užtikrinti nenutrūkstamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Vilniaus rajone, gerinti jų kokybę, didinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą skirtingoms, labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Įgyvendinant programą numatoma teikti bei plėsti kokybiškas medicinines paslaugas, modernizuoti sveikatos įstaigas, remti studento rezidento studijų programas, įgyvendinti įvairias prevencijos programas, užtikrinti ambulatorinių slaugos paslaugų teikimo namuose plėtrą bei mobilių komandų aprūpinimą įranga ir kt.

Kultūros, sporto ir turizmo vystymo programai iš biudžeto siūloma skirti 12 684,90 tūkst. Eur. Programa numato 2 tikslus – plėtoti kultūrą ir sportą bei plėtoti atvykstamąjį ir vietinį turizmą. Įgyvendinant programą bus atnaujinamos kultūros centrų patalpos, finansuojami kultūros ir sporto projektai, įrengiamos turistinės, laisvalaikio ir rekreacinės erdvės, statomi sporto ir laisvalaikio kompleksai bei kultūros centrai ir kt.

Aštuntoji programa – tai socialinės atskirties mažinimo programa, kuriai svarstoma skirti 67 470,70 tūkst. Eur. Programos tikslas – didinti socialiai remtinų asmenų integraciją į visuomenę ir mažinti socialinę atskirtį. Pagrindiniai programos uždaviniai: teikti socialinę paramą ir paslaugas, plėtoti teikiamas socialinės paslaugas ir gerinti jų kokybę, padėti bedarbiams grįžti į darbo rinką.

Galutinį sprendimą dėl strateginio veiklos plano patvirtinimo Tarybos nariai priims kito posėdžio metu.


Svartyti pateiktas Savivaldybės 2024 m. biudžetas, siekiantis virš 188 mln. Eur

Tarybos nariams pristatytas ir pateiktas svarstymui vienas iš svarbiausių savivaldybės dokumentų – biudžetas 2024 metams. Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto pajamos sudaro 188 132,0 tūkst. Eur.

Su biudžeto projektu pagal programas galima susipažinti čia.

Šiandien biudžetas pateiktas svarstymui, dėl galutinio biudžeto priėmimo po svarstymų komitetuose bus balsuojama kito Tarybos posėdžio metu.


Sprendimai socialinių paslaugų teikimo srityje

Kylant kainoms, svarstymui pateikti sprendimų projektai dėl maitinimo išlaidų, išlaidų medikamentams, patalynei ir minkštam inventoriui finansuoti Kuosinės ir Paberžės socialines globos namuose. 

Maitinimo išlaidų, išlaidų medikamentams, patalynei, aprangai ir minkštam inventoriui finansiniai normatyvai nuolat iš naujo peržiūrimi atsižvelgiant į Lietuvos statistikos departamento skelbiamą informaciją apie vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčius.

Dėl šių sprendimų Tarybos nariai galutinai spręs kitą posėdį.


Pokyčiai kompensacijos už privatų darželį administravime

Tarybai svarstymui pateiktas sprendimas dėl mėnesinio mokesčio už ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymą ir priežiūrą nevalstybinėse švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ugdymo programą, kompensavimo tvarkos aprašo.

Sprendimo projekte numatoma, kad kompensacijų skyrimo ir mokėjimo administravimą vykdys tik Savivaldybės administracija, gavusi vieno iš tėvų (globėjų) prašymą skirti kompensaciją. Kompensacija būtų skiriama ir pervedama į tėvų (globėjų) nurodytą sąskaitą.

Su sprendimo projektu galima susipažinti čia.

Galutinį sprendimą dėl minėto sprendimo projekto Tarybos nariai priims kito posėdžio metu.


Dūkštų seniūnija turės savo skiriamąjį simbolį – herbą

Pritarta Dūkštų seniūnijos herbo etalono ir kitų heraldinių objektų projektams. 

Atsižvelgiant į Lietuvos heraldikos komisijos pateiktas pastabas, Dūkštų bendruomenės pasiūlymus bei dailininko Rolando Rimkūno sukurtus herbo etalono pirminius eskizus, šiandien Tarybai svarstyti pateikti Dūkštų herbo etalono, herbinių vėliavų ir herbinio antspaudo heraldiniai projektai.

Po svarstymų Heraldikos komisijoje, siūloma Dūkštų heraldikoje ant raudono fono vaizduoti auksinį ąžuolą su šaknimis ir vingiuotą sidabrinę juostą bei auksinę karūną su kryžiumi virš ąžuolo.

Raudono herbo skyde pavaizduotas auksinis ąžuolas su šaknimis simbolizuoja nuostabią Dūkštų apylinkių gamtą ir čia esantį Dūkštų ąžuolyną. Ąžuolą perpus dalija sidabrinė vingiuota juosta, simbolizuojanti Dūkštos upelį, nuo kurio kilo kaimo pavadinimas. Ąžuolo viršūnėje – auksinė karūna su kryžiumi (Marijos karūna) simboliškai paimta iš Pijorų vienuolių heraldikos. 1743 m. Pijorų vienuoliai buvo įsikūrę ir aktyviai plėtojo švietimą, stiprino katalikybę Dūkštose.

Heraldikoje sidabras reiškia vandenį, tyrumą, dorą, ištikimybę. Raudona spalva – drąsą ir meilę, auksas – šviesą, dvasinį turtą bei primena, jog Dūkštų ąžuolyne 1863 m. buvo įsikūręs sukilėlių štabas, o Karmazinų slėnyje – sukilėlių ligoninė.

Kitame posėdyje Tarybai pritarus, Dūkštų heraldiniai objektai bus teikiami aprobuoti Lietuvos heraldikos komisijai, po ko seks herbo etalono patvirtinimas Prezidento dekretu.


Vilniaus rajono savivaldybės turės dar vieną bendradarbiavimo partnerį

Kitu klausimu Tarybos svarstymui buvo pateiktas sprendimo projektas dėl bendradarbiavimo sutarties tarp Myškuvo apskrities (lenk. Powiat Myszkowski, Lenkijos Respublika) ir Vilniaus rajono savivaldybės pasirašymui.

Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, numatoma glaudžiai bendradarbiauti sprendžiant abiem sutarties šalims aktualius švietimo, kultūros, sporto, sveikatos, investicijų ir kt. pobūdžio klausimus. Abiem šalims taip pat bus sudaryta daugiau galimybių vykdyti bendrus Europos Sąjungos projektus, aktyviau įsitraukti į mainų procesą, keistis gerąja veiklos patirtimi, dalykinėmis kompetencijomis, dalyvauti jungtinėje veikloje, gerinti vaikų ir jaunimo mokymosi proceso bei poilsio kokybę.

Galutinį sprendimą dėl sutarties pasirašymo pritarimo Tarybos nariai balsuos kito posėdžio metu.

Primename, kad Vilniaus rajono savivaldybės delegacija š. m. sausio 29-30 dienomis viešėjo Myškuvo apskrityje (Lenkija, lenk. Powiat Myszkowski), kur su Myškuvo apskrities vadovybe pasirašė ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo. Plačiau apie tai: https://vrsa.lt/gyventojams/naujienos/40/savivaldybe-ir-myskuvo-apskritis-zengia-naujos-partnerystes-link:3932


Skatinant atliekų rūšiavimą – dar daugiau individualių pakuočių atliekų konteinerių komplektų gyventojams

Posėdžiaujant Tarybai, svarstytas sprendimo projektas dėl individualių pakuočių atliekų surinkimo konteinerių patikėjimo teise perdavimo UAB „Nemenčinės komunalininkas“ ir UAB „Nemėžio komunalininkas“.

Siekiant skatinti atliekų rūšiavimą jų susidarymo vietoje, dalijami individualių pakuočių atliekų konteinerių komplektai gyventojams, tačiau augant poreikiui ir gyventojų skaičiui Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje, konteineriai buvo išdalyti, todėl įvykdytas naujas individualių pakuočių atliekų konteinerių pirkimas.

UAB „Nemėžio komunalininkas“ bus perduota 2 tūkst. vnt. 120 litrų talpos konteinerių, skirtų stiklinei pakuotei ir 2 tūkst. vnt. 240 litrų talpos konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms.

UAB „Nemenčinės komunalininkas“ bus perduota 2 400 vnt. 120 litrų talpos konteinerių, skirtų stiklinei pakuotei ir 2 400 vnt. 240 litrų talpos konteinerių, skirtų pakuočių atliekoms (popieriaus, plastiko, metalo) bei antrinėms žaliavoms.

Gyventojai dėl konteinerių įsigijimo turi kreiptis į minėtas komunalines įmones pagal aptarnavimo teritoriją.

Dėl minėtų sprendimų Tarybos nariai turės balsuoti kitame Tarybos posėdyje.


Patvirtinta Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudėtis

Šiandien Tarybos nariai galutinai patvirtino naują Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos sudėtį.

Jaunimo reikalų taryba lygybės principu sudaroma iš 10 narių, iš kurių – 2 savivaldybės administracijos ir 3 savivaldybės tarybos atstovai, 5 savivaldybės jaunimo atstovai (14–29 m. amžiaus asmenys).

5 savivaldybės jaunimo atstovai į Vilniaus rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybą buvo išrinkti 2023 m. lapkričio 21 d.

Tarybos posėdžio metu buvo balsuojama dėl Tarybos narių delegavimo į minėtą jaunimo reikalų tarybą. Balsų dauguma išrinkti: Daniel Ilkevič, Martynas Motuzas ir Karolina Petrusevič.


Savivaldybių bendradarbiavimas: pritarta bendradarbiavimui su Raseinių rajono savivaldybe

Šiandien Tarybos nariai galutinai pritarė užmegzti partnerystę su Raseinių rajono savivaldybe, pasirašant oficialią bendradarbiavimo sutartį. Tarybos sprendimo projektas parengtas atsižvelgiant į Vilniaus rajono savivaldybės ir Raseinių rajono savivaldybės merų iniciatyvą.

Pamatus savivaldybių draugystei padėjo Raseinių rajono savivaldybės vadovybės viešnagė Vilniaus rajone 2023 m. rugpjūtį. Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič, susitikęs su Raseinių rajono meru Arvydu Nekrošiumi, teigė palaikantis iniciatyvą į Vilniaus rajono kultūros pažinimą įtraukti kuo daugiau Lietuvos gyventojų, kadangi Vilniaus kraštas turi savo unikalumų ir tikrai gali sudominti ne vieną. Tų metų rugsėjį Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nariai ir darbuotojai taip pat dalyvavo išvykoje į didžiųjų Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidus Šiluvoje, Raseinių r.

„Pasirašius bendradarbiavimo sutartį, tikimasi glaudaus bendradarbiavimo, kuriuo bus sudarytos prielaidos stiprinti vietinį turizmą, skatinti kultūrinius ir profesinės patirties mainus, įgyvendinti bendrus projektus, siekiant didinti abiejų savivaldybių žinomumą bei turistinius srautus“, – sako meras Robert Duchnevič.

Bendradarbiavimo metu planuojamos įgyvendinti veiklos: pėstieji žygiai Raseinių ir Vilniaus rajonuose, pažintiniai turai, akcijos „Pažink ir keliauk Raseinių ir Vilniaus rajono savivaldybėse“ bei kitos.


Kiti sprendimai

Plačiau apie šiuos ir kitus tarybos posėdžio metu priimtus ir gyventojams aktualius sprendimus informuosime artimiausiu metu savivaldybės svetainėje www.vrsa.lt.


Primename, kad tiesiogiai tarybos posėdžius galite stebėti ir vėliau įrašus peržiūrėti Vilniaus rajono savivaldybės YouTube kanale ir Facebook paskyroje. Tarybos posėdžio transliacijos yra verčiamos į gestų kalbą. YouTube kanale taip pat transliuojami visų komitetų posėdžiai ir saugomi jų įrašai.


Įvertinkite naujieną