*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajone lankėsi Utenos rajono savivaldybės šeimos komisija

decoration

Vilniaus rajono savivaldybės šeimos tarybos ir Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos bendradarbiavimas ir toliau sėkmingai vystomas. Balandžio mėnesį susitikę Utenoje, šiandien Utenos rajono savivaldybės atstovai lankėsi Vilniaus rajono Maišiagalos miestelyje.

Į Maišiagalos Houvaltų dvarą atvykusią delegaciją pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja, Šeimos tarybos pirmininkė Kristina Malinovska.

„Prieš beveik pusę metų susitikome Utenoje, o šiandien Jūs svečiuojatės Vilniaus rajone.  Ačiū Jums, kad priėmėte kvietimą ir atvykote. Linkiu mums visiems gerai ir prasmingai praleisti laiką, o atvykusiems svečiams taip pat puikių įspūdžių susipažįstant su mūsų Vilniaus rajonu“, – pasakė K. Malinovska ir pirmą kartą Vilniaus rajone apsilankiusiems Utenos rajono savivaldybės atstovams papasakojo apie Vilniaus rajoną.

Pristatant Vilniaus rajoną, buvo pasidžiaugta, kad Vilniaus rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kurioje gyventojų skaičius kiekvienais metais auga. Taip pat papasakota apie Vilniaus rajono savivaldybės išskirtinumą, čia puoselėjamas tradicijas ir daugiatautiškumą.

Maišiagalos Houvalto dvare veikiančio Tradicinių amatų centro atstovė atvykusiems svečiams papasakojo apie klasicizmo stiliaus Houvaltų dvarą, kuris po rekonstrukcijos, tapo nuostabia kultūros, meno ir tautinio paveldo puoselėjimo vieta. Čia veikia Tradicinių amatų centras, kuriame, padedant profesionaliems amatininkams, galima išmokti įvairių amatų: drožti, rišti tradicines Vilniaus krašto verbas, daryti karpinius, lipdyti puodus ar net gaminti muilą.

Po trumpo Vilniaus rajono pristatymo vyko apskritojo stalo diskusija socialinių paslaugų šeimoms tema. Vilniaus rajono savivaldybės šeimos tarybos atstovai kartu Utenos rajono savivaldybės šeimos komisijos nariais diskutavo apie šeimos politikos formavimo galimybes per Šeimos tarybų/komisijų veiklą, kuriant šeimai palankią aplinką savivaldybėse.

Susitikimo metu taip pat aptartos opiausios problemos, su kuriomis susiduria šeimos ir vaikai. Viena iš jų – skyrybos šeimoje ir poveikis vaikams. Susirinkusieji diskutavo, kur būtų galima labiau susikoncentruoti, siekiant spręsti skyrybų problemas ir padėti šeimai įveikti sunkumus.

Taip pat kalbėta apie nepilnamečių alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų vartojimą bei prevencijos programų įgyvendinimą. Pasak Vilniaus rajono savivaldybės šeimos tarybos pirmininkės K. Malinovskos, dėl alkoholio ar kitų psichotropinių medžiagų vartojimo padidėja ir administracinių nusižengimų skaičius, todėl šioje srityje, labai svarbu organizuoti prevencines priemones, o šeimai susiduriant su sunkumais, susijusiais su alkoholio vartojimu šeimoje, svarbu teikti pagalbą ir viešinti galimas pagalbos paslaugas. 

Susirinkusieji aptarė ir vieną iš opiausių problemų – smurtą artimoje aplinkoje, kuris dažnai yra nematomas, pateisinamas ar neigiamas, todėl susitikimo metu buvo kalbėta apie tai, kaip jį atpažinti ir kaip padėti aukai. Abiejų savivaldybių atstovai pasidalino savo įžvalgomis ir patirtimis dirbant su šeimomis bei sprendžiant šeimose iškilusias smurto problemas. Visi vieningai sutiko, kad viena iš didžiausių klaidų – tai smurto pateisinimas ir pagalbos neieškojimas.  Dauguma smurto šeimoje aukų yra moterys. Jos neretai dėl socialinių, ekonominių ar psichologinių priežasčių nesiryžta palikti smurtautojo.

Prie apskritojo stalo taip pat pasidalinta gerąja patirtimi, idėjomis ir galimomis iniciatyvomis, skirtomis padėti šeimoms įveikti įvairius iškilusius iššūkius ir problemas.

Susitikimo pabaigoje atvykę svečiai buvo pakviesti į kūrybinius užsiėmimus – savo rankomis surišti tradicinę ir nuo Vilniaus rajono neatsiejamą tradicinę margaspalvę verbą. Apsilankant Maišiagaloje, svečiai taip pat buvo pakviesti į Maišiagalos kunigo Juzefo Obrembskio muziejų.

Utenos rajono šeimos komisijos pirmininkė Dalia Vilkauskienė padėkojo Vilniaus rajono savivaldybės atstovams už šiltą priėmimą, draugišką bendradarbiavimą ir malonią pažintį su Vilniaus rajonu.


Įvertinkite naujieną