*alt_site_homepage_image*

Vilniaus rajonas dalyvauja nacionaliniame architektūros ir urbanistinių idėjų konkurse

decoration

Šiandien LR Seime vyko Nacionalinio architektūros konkurso „Išmanusis miestas 9“ atidarymo renginys bei projektinių darbų pristatymas, kuriame dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.

Vilniaus rajono savivaldybė konkurso dalyviams, architektams ir urbanistams pateikė iššūkį – pateikti pasiūlymus trims objektams: Europos geografinio centro, Sudervės paplūdimio ir Skaidiškių parko teritorijoms, siekiant sukurti patrauklias, šiuolaikiškas ir gyventojų laisvalaikiui bei poilsiui pritaikytas erdves. 

„Bandysime įšokti į išmanaus miesto traukinį. Norime pasitikėti Jūsų siūlomomis idėjomis ir sprendiniais. Labai lauksime originalių architektūrinių idėjų ir pasiūlymų, kurie leis sukurti šiose vietose išradingai viliojančius ir gyvybingus, visuomenei patrauklius, funkciškai patogius rekreacinius kompleksus“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska.

Pristatydama Vilniaus rajoną, L. Kotlovska taip pat papasakojo apie kompleksiškai įgyvendintus projektus, kurie atnaujino miestelių ir kaimų „veidus“.

Vienas iš pavyzdžių – Maišiagalos miestelis, kuriame Europos Sąjungos paramos lėšomis buvo sutvarkyta ūkininkų turgavietė, šalia buvusio Houvalto dvaro suformuotas miestelio parkas ir skveras bei sporto aikštynas prie Juzefo Obrembskio gimnazijos. Klasicizmo stiliaus Maišiagalos Houvalto dvaro rūmai baigti restauruoti 2016 m. Šiuo metu rūmuose veikia Tradicinių amatų centras, biblioteka ir vietos bendruomenė. Buvo sutvarkyta rūmų teritorija ir parko infrastruktūra.

Vienas iš garsiausių ir naujausių įgyvendintų projektų – Pagirių darželio „Pelėdžiukas“ priestato statyba. Mažiesiems Vilniaus rajono gyventojams papildomai sukurta 100 naujų vietų dviejų aukštų naujai rekonstruotame pastate su erdviu vidiniu kiemeliu ir terasomis.

2 mln. Eur kainavęs Pagirių „Pelėdžiukas“ darželio priestatas iškilmingai atidarytas ir visuomenei pristatytas prieš metus. Į pastato statybą ir modernizavimą Vilniaus rajono savivaldybė investavo 1,6 mln. Eur. Iš Europos regioninės plėtros fondo skirta 306 tūkst. Eur, Lietuvos Respublikos valstybės lėšos sudarė 27 tūkst. Eur. Pagirių „Pelėdžiuko“ lopšelio-darželio projektą suprojektavo komanda „DO ARCHITECTS“.

„Pasitikėjome jauna architektų komanda, kuri pasiūlė Pagirių darželiui suteikti visai kitokį įvaizdį – ir šiandien džiaugiamės moderniu, puikias ugdymo sąlygas siūlančiu, šviesiu ir patraukliu darželiu“, – apibendrino L. Kotlovska.

Seime vykusiame renginyje kartu su administracijos direktore dalyvavo Investicijų skyriaus vedėja ir pavaduotoja Dorota Korvin-Piotrovska ir Ana Matveiko, Kraštotvarkos skyriaus vedėja Andželika Komarovska, Architektūros ir teritorijų planavimo (vyr. architekto) skyriaus vedėjo pavaduotoja, l. e. vedėjo pareigas Česlava Lisovska.


Structum projektas „Išmanusis miestas“ – tai puiki galimybė savivaldai susipažinti ir pasisemti modernių ir šiuolaikiškų idėjų, siekiant puoselėti savo gyvenviečių patrauklumą, gerinti ir kurti saugias, tvarias bei gražias erdves tiek vietos gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams.

Devintą kartą vykstančiame konkurse „Išmanusis miestas“ dalyvauja devynios Lietuvos savivaldybės, kurios yra sudariusios objektų sąrašą, kuriems konkurso dalyviai turės pasiūlyti labiausiai esamas problemas sprendžiančius pasiūlymus.

Visas konkurso „Išmanusis miestas 9“ atidarymo renginys LR Seime yra prieinamas čia:

https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=36503&p_k=1


Įvertinkite naujieną