*alt_site_homepage_image*

Vilniaus r. Rudaminos meno mokyklos akordeonistų orkestras „Ad Libitum“ švenčia 10-ąjį veiklos jubiliejų

decoration

Lapkričio 16 d. Vilniaus Rotušės salėje vyko jubiliejinis Vilniaus rajono Rudaminos akordeonistų orkestro „Ad Libitum“ koncertas. 

2012 m. pagal VRVVG projektą ,,Kaimo gyventojų aktyvumo, bendruomeniškumo skatinimas“ (projekto vadovas Jurij Krupičevič) susikūrė Vilniaus rajono Rudaminos gyvenvietės akordeonistų orkestras „Ad Libitum” (meno vadovas Bogdan Voicinovič). Jame muzikuoja ne tik besimokantys Rudaminos meno mokyklos akordeono dalyko mokiniai, bet ir baigę mokyklą muzikantai. Tai yra pirmas tokio tipo projektas ir orkestras Baltijos šalyse. Orkestras koncertuoja kartu su kitais mokyklos kolektyvais: pučiamųjų instrumentų ansambliu, smuikininkų ansambliu, chorais bei mokyklos solistais. Kolektyvas garsina Vilniaus rajoną ir Rudaminą koncertuodamas įvairiose šalyse: Lenkijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Čekijoje bei Vokietijoje. Vadovo meistriškumas geba ne tik puikiai aranžuoti kūrinius, bet ir profesionaliai vadovauti jauniesiems muzikantams. Orkestras atlieka įvairiausią muziką – nuo baroko iki roko, nuo Bacho iki Queen. Taip džiugina įvairių pomėgių akordeono muzikos klausytojus.

Šventiniame koncerte dalyvavo ir orkestrą sveikino Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantys LR Seimo nariai Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos sekretorė Elžbieta Jankovska, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijola Ragucka, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Lietuvos akordeonistų asociacijos valdybos pirmininkas prof. Ričardas Sviackevičius bei Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto švietimo įstaigų direktoriai.  

Renginį šiltais aplodismentais palaikė visa Rudaminos bendruomenė – mokytojai, mokiniai, tėvai, kolegos.

Orkestras „Ad Libitum“ paruošė įspūdingą programą. Skambėjo kūriniai nuo klasikos iki šių laikų. Daug aranžuočių atliko pats orkestro vadovas Bogdan Voicinovič. Su orkestru solo pasirodė operos solistė (mezzosopranas) Romualda Suchocka-Tekorienė ir klarnetininkas Kevinas Jasinskis.

Po koncerto skambėjo daug gražių sveikinimo žodžių, skirtų jaunam, bet jau žinomam kolektyvui.

Dar kartą sveikiname ir linkime orkestrui dar ne vieną dešimtmetį gyvuoti, tobulėti, džiuginti savo žiūrovus įspūdinga orkestrine muzika ir garsinti Vilniaus rajono vardą!

 

Nuotraukos: Karolina Žilo 


Įvertinkite naujieną