*alt_site_homepage_image*

Vilniaus krašto etnografinis muziejus Nemenčinėje

decoration

Vilnijos istorinė praeitis – turtinga ir įvairi. Amžių bėgyje čia reiškėsi skirtingos kultūros, religijos, kalbos, šalia gyveno skirtingų tautų žmonės. Vilniaus krašto etnografinis muziejus, įsikūręs Nemenčinėje, kaupia, saugo ir pristato lankytojams eksponatus liudijančius Vilnijos krašto gyventojų buitį bei papročius.

Muziejus veikia nuo 2000 metų. Jo ekspoziciją atsirado žmonių savanoriškų dovanojimų dėka. Esami muziejaus eksponatai kasmet papildomi organizuojamų kraštotyrinių ekspedicijų metu. Tarp muziejaus eksponatų galima išvysti senovinius buities ir namų apyvokos daiktus, amatininkų ir žemdirbių įrankius, rūbus, baldus, dokumentus, knygas bei meno kūrinius. Apžvelgiant pastovią ekspoziciją dėmesį patraukia Vilniaus krašto pirkia, Vladislovo Dovnarovičiaus ir Juzefo Milošo medžio drožiniai. Muziejuje yra renginių salė, kurioje nuolat vyksta proginės parodos, koncertai, mokslinės konferencijos. Muziejus vykdo edukacinę veiklą: čia gyvuoja keramikos ir audimo dirbtuvės. 2012 metais buvo įsteigta Vilniaus krašto etnografinio muziejaus fotografų draugija, kuri aktyviai vykdo parodinę veiklą bei organizuoja plenerus.

Etnografijos muziejus supažindina lankytojus su daugelio kultūrų nematerialiuoju kultūriniu paveldu. Beveik 1000 eksponatų pasakoja istoriją apie lietuvių, rusų, lenkų, baltarusių ir kitų tautybių tradicijas.

Muziejaus nuolatinę ekspoziciją sudaro daugybė senovės namų apyvokos daiktų, kuriuos padovanojo Vilniaus rajono gyventojai: ąsotėliai, dubenys, audiniai, tradiciniai rūbai, baldai, knygos, dokumentai bei meno kūriniai. Tarp eksponatų yra ir įrankiai, kuriuos naudojo amatininkai ir ūkininkai. Muziejuje rengiamos parodos, koncertai ir konferencijos, vietiniai gyventojai ir svečiai taip pat turi galimybę dalyvauti edukaciniuose dirbtuvėse, kur galima išmokti pinti verbas,  karpinių meno, pasigaminti muilą, išžiesti ar nulipdyti molinį daiktą.

Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus rajonas, Lietuva
www.vkem.lt
+370 52377077

Kviečiame susipažinti su ES projekto „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ nematerialiu kultūros paveldu, kuris apima tradicijas, tradicinius amatus, įgūdžius, folklorą, puoselėjimą ir išsaugojimą Vilniaus rajone, bei Rokiškyje. 

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal programos prioritetą „Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas“.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 EUR).

Projekto  „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ tikslai yra skatinti ir vystyti nematerialų kultūros paveldą ir vietinės istorijos išsaugojimą gerinant tvarų kultūrinio turizmo konkurencingumą, išsaugant ir ugdant nematerialiosios kultūros paveldo ir vietinės istorijos žinojimą,  įgūdžius. Skatintinant kūrybingą vietinio kultūros paveldo ir unikalių tradicijų panaudojimą, gerinant sąlygas  kūrybingam industrijų sektoriui.

Šį straipsnį iš dalies finansavo Europos Sąjunga. Už jo turinį atsako tik Vilniaus rajono savivaldybės  administracija ir jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad šis leidinys atspindi Europos Sąjungos poziciją.

 

 


Įvertinkite naujieną