*alt_site_homepage_image*

Vilniaus AVMI: Nuo rugsėjo 1 d. mėsos ir paukštienos prekybininkams – tik elektroniniai turgavietės žurnalai

decoration

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) primena, kad nuo rugsėjo 1 d. verslininkai prekiaujantys mėsa ir paukštiena bei jų produktais turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, turės pildyti Turgavietės e. žurnalą (i.ŽUR). Vilniaus apskrityje yra užregistruota daugiau nei 350 prekybos mėsa, paukštiena ir jų produkcija vietų. Pradėti dirbti su sistema prekybininkai galėjo jau nuo liepos mėn. – jiems buvo skirtas 2 mėn. pereinamasis laikotarpis.

„Tam, kad perėjimas prie e. žurnalo i.ŽUR smulkiesiems verslininkams būtų kuo sklandesnis, aktyviai bendradarbiavome su turgavietėmis, rengėme mokymus bei teikėme konsultacijas tiek susitikimų metu, tiek atvykus į VMI aptarnavimo padalinius“, – sako Virginija Ginevičienė Vilniaus AVMI viršininkė, pažymėdama, kad dėl papildomų mokymų ir konsultacijų turgaus prekeiviai gali kreiptis ir dabar telefonu arba iš anksto užsiregistravę atvykti į vieną iš VMI klientų aptarnavimo padalinių.

Pagrindinis Turgavietės e. žurnalo tikslas – užtikrinti parduodamų maisto produktų pajamų apskaitą, produktų atsekamumą. Pasak AVMI viršininkės, kuriant i.ŽUR sistemą taip pat buvo siekiama palengvinti apskaitos procesą: „Daug prekybininkų nerimauja dėl poreikio į žurnalą suvesti didelius kiekius produkcijos pavadinimų. Tačiau sistema vedant naują produkciją į žurnalą geba įsiminti produktų pavadinimus ir vėliau juos vedant laukeliuose pasiūlyti kaip pasirinkimą“. Taip pat supaprastės ir likučių skaičiavimas, nes dienos gale tai padarys sistema, o visi turimi užregistruotų pardavimų vietų apskaitos žurnalai bus vienoje vietoje – automatiškai sukurti i.ŽUR sistemoje.

E. apskaitos žurnalo pildymas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) išduotą leidimą prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais turintiems verslininkams e. žurnalai buvo sukurti automatiškai. Prisijungti prie i.ŽUR prekybininkai gali per išmaniąją mokesčių administravimo sistemą (i.MAS) tuo pačiu būdu kaip jungiantis prie kitų VMI informacinių sistemų (pvz.: Mano VMI, EDS ir kt.)

Kaip ir popierinį apskaitos žurnalą, taip ir elektroninį, prekybininkai pildys kiekvieną dieną. Prieš pradedant darbą ir darbo metu į Turgavietės e. žurnalą reikės suvesti duomenis apie naują gautą,  atsivežtą produkciją*. Dienos gale – suvesti duomenis apie nurašytą, išvežtą bei parduotą produkciją. Prekybininkai įrašus galės tikslinti – padarius klaidą, ją bus lengva ištaisyti, o Turgavietės e. žurnale duomenys išliks atsekami.

Daugiau informacijos apie i.ŽUR galima rasti čia. VMI internetinėje svetainėje taip pat patalpintos i.ŽUR sistemos naudojimo instrukcijos, kuriose žingsnis po žingsnio pristatomas visas Turgavietės e. žurnalo naudojimo procesas. Seminarų įrašai skelbiami ir VMI Youtube kanale. Pasikonsultuoti su mokesčių specialistais galima telefonu 1882 arba, iš anksto užsiregistravus, atvykti į artimiausią VMI klientų aptarnavimo padalinį.

* Pavadinimas, kiekis ir suma, lydimojo dokumento informacija, kilmės šalis, tiekėjas.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija 

 


Įvertinkite naujieną