*alt_site_homepage_image*

Verbų sekmadieniui – savo rankomis nupinta verba

decoration

Vilniaus rajono savivaldybė, įgyvendindama ES projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo“, š. m. kovo 24-25 d. nuotoliniu būdu, organizavo edukacijas „Kaziuko meduoliai“ ir Vilniaus krašto verbos“. Edukacijose bendrai dalyvavo virš 45 asmenų. Edukacijoms reikalingas priemones (meduolius, glajų, žolynus ir kt.) dalyviai gavo apsilankę parodoje „Vilniaus krašto verbos ir Kaziuko meduoliai“.

Edukaciją „Kaziuko meduoliai“ pravedė amatininkų šeima Anna ir Alvydas Griškevičiai, o edukacinius užsiėmimus „Vilniaus krašto verbos“ – amatininkė Agata Granicka. Edukacijų metu amatininkai papasakojo apie tradicijų ištakas, pasidalijo amatų subtilybėmis, atsakė į dalyvių klausimus.

Dalyvių dekoruotus meduolius ir surištas verbas galite pamatyti galerijoje.

Video filmas „Vilniaus krašto verbos“: https://www.youtube.com/watch?v=36Pd79Y_jXw

Video filmas „Kaziuko meduoliai“: https://youtu.be/SUBCRZyuI1s    

Paroda, video filmai ir edukacijos parengtos įgyvendinant programos projektą „Atraskime regionų šaknis iš naujo!“ Nr. ENI-LLB-1-108.

Daugiau apie projektą ir jo veiklas: /go.php/lit/Atraskime-regionu-aknis-i-naujo/2212

 

Projektas „Atraskime regionų šaknis iš naujo“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal programos prioritetą „Vietos kultūros skatinimas ir istorinio paveldo išsaugojimas“.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga: bendra projekto vertė sudaro 1 031 590,97 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 90 proc. (928 431,87 Eur), 10 proc. sudaro partnerių lėšos. Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 15 299,76 Eur (nauda 152 997,60 Eur).

Projekto trukmė: 2019-05-14 – 2021-05-13.

www.eni-cbc.eu/llb

 


Įvertinkite naujieną