*alt_site_homepage_image*

Vasaros stovykla Rudaminoje

decoration

Vasaros stovyklos tai gera patirtis vaikams. Dalyvavimas stovyklose visada asocijuojasi su didelėmis jį lydinčiomis emocijomis, nes tai puiki galimybė pailsėti nuo mokyklos ir aktyviai bei kūrybingai praleisti laisvalaikį su bendraamžiais. Tai nuostabus laikas, kai galima sutikti naujų draugų, su kuriais dažnai draugaujama daugelį metų, arba pabūti su savo draugais.

Liepos 19-30 dienomis Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras surengė vasaros stovyklą vaikams. Šiemet vasaros stovykloje Rudaminoje dalyvavo 41 vaikas. Visi dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: lenkų ir lietuvių kalbomis.

Stovyklos programa buvo labai turtinga. Kiekviena jaunųjų stovyklautojų diena prasidėjo sportu, nes jie turėjo rytinę gimnastiką. Visi žinome, kad sportuoti yra sveika. Vėliau vykdavo dailės užsiėmimai. Tai buvo unikali galimybė įgyti ir patobulinti savo piešimo ir tapybos įgūdžius bei parodyti savo vaizduotę ir kūrybiškumą. Organizatoriai taip pat paruošė daug įdomių žaidimų ir kitų užsiėmimų.

Vaikai turėjo įvairių kelionių, kurių metu sužinojo apie turtingą Vilniaus krašto istoriją ir nepaprastą gamtą, bendravo su įdomiais žmonėmis.

Stovyklautojai aplankė Henriką Selevičių – garsųjį astronomijos gerbėją iš Slabados kaimo, kuris mielai kviečia jaunus žmones į svetingą savo observatoriją. Ponas Henrikas visus svečius sužavėjo įdomiu pasakojimu apie savo pomėgį – žvaigždžių stebėjimą ir teleskopų konstravimą. Vaikai galėjo iš arti pamatyti, kaip atrodo teleskopai, kuriais astronomai atranda naujų objektų kosmose bei stebi anksčiau atrastus. Vėliau buvo suorganizuotas piknikas, kurio metu visi galėjo pasimėgauti skaniomis ant ugnies keptomis dešrelėmis.

Vaikai taip pat turėjo kelionę į Medininkus – vieną seniausių Vilniaus rajono miestelių, anksčiau žinomą kaip Karališkieji Medininkai. Jie aplankė čia esančią gražią Medininkų pilį. Vaikai turėjo galimybę pajusti senąją viduramžių atmosferą ir įsivaizduoti, kaip mūsų protėviai gindavosi nuo įsibrovėlių. Tada visi nuvyko į Juzapinės kalną – trečią pagal aukštį Lietuvos tašką, kur 1990 metais buvo pastatytas Lietuvos karaliaus Mindaugo paminklas. Jauni keliautojai taip pat galėjo pasigrožėti nuostabiais vaizdais,  atsiveriančiais nuo Aukštojo kalno – aukščiausio Lietuvos taško. Ekskursiją po Medininkus ir apylinkes stovyklautojai užbaigė pikniku.

Visiems didelį įspūdį padarė Rudaminoje esantis Pelėdų parkas, kurio įkūrėjai ir savininkai yra Mažena ir Slavomir Tabero. Šeimininkai pasakojo vaikams apie savo meilę paukščiams ir aprodė jų ūkį. Ši kelionė stovyklos dalyviams suteikė ne tik daug informacijos apie pelėdas ir jų veisimą, bet ir nepamirštamų įspūdžių. Vaikai pamatė įvairių rūšių pelėdas, klausėsi jų balsų, atidžiai jas stebėjo ir netgi galėjo jas glostyti.

Grįžę iš kelionių vaikai turėjo laisvalaikio. Tada jie galėjo žaisti su kamuoliu, piešti, skaityti, žiūrėti filmus ar išmokti šokti, kartojant šokėjų judesius iš vaizdo įrašo.

Stovyklos Rudaminoje dalyvius aplankė teatras iš Šumsko – laisvalaikio užimtumo klubo meno studija „Pažink save“, kuriai vadovauja Kristina Naimovič, o kuruoja L. Jakubovska. Vaikai žiūrėjo spektaklį „Pasakų šalyje“.

Vasaros stovyklos Rudaminoje pabaigoje buvo diskoteka, kurioje visi puikiai leido laiką. Kiekvienas stovyklos dalyvis gavo stovyklautojo diplomą ir saldžią staigmeną.

Stovyklos metu vaikais rūpinosi: Karolina Petrusevič, Renata Klim ir Janina Karkocka.

Organizatoriai tikisi, kad vaikai gavo daug teigiamų emocijų. Jie taip pat linki visiems sėkmingų atostogų ir daug puikių įspūdžių.

 Andžej Aškelovič


Įvertinkite naujieną