*alt_site_homepage_image*

„Vaikiškų knygų pasaulyje“

decoration

VRSCB Kalvelių struktūriniame padalinyje vyko vaikų knygos savaitė „Vaikiškų knygų pasaulyje“. Jos tikslas – įkvėpti meilę knygai bei formuoti teigiamą požiūrį į skaitymą.

Visą savaitę vyko renginiai: knygų pristatymo rytmečiai, knygų ir piešinių parodos, garsiniai skaitymai, žaidimai, edukaciniai užsiėmimai, skirtukų kūrimas, knygų restauravimas. Dalyvavo S. Moniuškos gimnazijos 1-4 klasių mokiniai kartu su mokytojomis: A. Fediuk, A. Spiridovič, K. Cvetkova, G. Dadel.

Vaikas su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėjęs kalbėti. Pasakos turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui. Jos lavina vaizduotę, smalsumą, lavina intelektą, ugdo kalbą. Plečiasi žodynas, užsimezga dialogo pagrindai. Padeda suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus bei emocijas.

Kovo 14 d. 1-2 klasės mokiniai dalyvavo rytmetyje „Svečiuose pasaka“. Kartu su vaikais prisiminėme mėgstamiausias pasakas ir jų personažus. Dalyviai atsakinėjo į užduotus klausimus, bandė įminti mįsles, dalijosi mintimis apie pasakų herojus bei jų patirtus nuotykius. Mokiniai buvo aktyvūs, nestigo geros nuotaikos ir emocijų. Visi gavo bibliotekos darbuotojų sukurtas dovanėles.

Kovo 15 d. 3 klasės mokiniai dalyvavo garsiniuose skaitymuose „Pasakėle pasakėle, tu ateik nors minutėlei“. Renginys prasidėjo pokalbiu apie žinomas ir labiausiai vaikų mėgstamas pasakas. Mokiniams buvo pristatytos naujai gautos knygutės, paskaitytos ištraukos iš pasirinktų pasakų. Vaikai atliko įvairias užduotis, prisiminė skaitytų pasakų veikėjus bei pristatė savo pasirinktą perskaitytą knygą. Po to dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Skirtukas – knygos draugas“. Pokalbis apie knygų svarbą padėjo vaikams suprasti, kodėl knygos reikalingos ir kodėl jas reikia saugoti.

Kovo 16 d. 4 klasės mokiniai atvyko į edukacinį užsiėmimą „Knygų daktarai“. Bibliotekos darbuotojos papasakojo apie knygą, jos vertę ir naudą gyvenime. Vaikai skaitė citatas apie knygą, pasakojo, kaip reikia elgtis ir tausoti knygas. Renginio metu vaikai ne tik tvarkė suplėšytas knygas, bet ir sužinojo visą knygos kelią nuo parašymo iki bibliotekos lentynos. Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Buvo prisiminta knygnešių svarba Lietuvos istorijoje.

Vaikai šią savaitę pasinėrė į knygų pasaulį. Šis susitikimas suteikė vaikams žinių, gerų emocijų ir noro daugiau skaityti.

 

VRSCB Kalvelių struktūrinio padalinio darbuotojos


Įvertinkite naujieną