*alt_site_homepage_image*

Užsiregistruoti į Jaunimo savanorišką tarnybą liko savaitė. Kviečiame suskubti!

decoration

Jaunimo reikalų agentūra praneša, kad registracija į Jaunimo savanoriškos tarnybos 2023 m. II-ojo pusmečio programos vietas įmanoma iki birželio 15 d. 

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau nei  35 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), tarnybos metu mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST Pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, tačiau tik 6 mėn. (ne mažiau nei 35 val. kiekvieną mėn. ir 240 val. Per 6 mėn.) nenutrūkstama tarnyba suteikia 0,25 stojamojo balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia.

Primename, kad baigus savanoriškos veiklos programą, jos dalyviai įgyja pažymėjimus, suteikiančius papildomus 0,25 balo stojant į Lietuvos aukštojo mokslo įstaigas.

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatyme. Savanorius priimančios organizacijos numato savanorių poreikį bei atitinkamą profilį, o susitikus gyvai derinami abiejų pusių lūkesčiai: užduotys, veiklų apimtys, veiklų įgyvendinimo tvarakraštis, komunikacija. Savanorius priimanti organizacija ir savanoriai turi pasirašyti dvišalę savanoriškos veiklos sutartį ir pasitelkti savanorius.

Registracijos anketa

Daugiau apie programą čia.

Kilus klausimams kviečiame kreiptis į JST programos vadovę Viliją Milčiūtę, el.paštas: vilija.milciute@jra.lt, tel. numeris: +370 658 31694.

 

Parengta pagal Jaunimo tarnybos agentūros informaciją
Asociatyvi nuotr. freepik.com


Įvertinkite naujieną