*alt_site_homepage_image*

Trečiasis dainų festivalis „Aš padainuosiu dainų dainelę“

decoration

Pirmosiomis gegužės dienomis baigėsi visą mėnesį – nuo balandžio pradžios, vykęs trečiasis respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualus dainų festivalis „Aš padainuosiu dainų dainelę“. Šis jau tradiciniu tampantis renginys vėl sutraukė visą būrį muzikos mokytojų iš visos Lietuvos, parengusių savo ugdytinius šiai muzikos šventei.

Tradiciškai balandžio 16 d. švenčiama Pasaulinė balso diena, todėl Vilniaus r. Riešės vaikų darželis kasmet inicijuoja šio įvykio paminėjimą.

Festivalio tinklapyje įkeltuose filmukuose suskambo pačios įvairiausios dainos, kurios šįkart aprėpė visą Lietuvą – nuo Klaipėdos iki Vilniaus.

Itin džiugiai nuteikė faktas, kad lyginant visus praėjusius festivalius, šis – pastarasis, išsiskyrė labai kokybiškais video įrašais, vertinant vaizdą ir garsą, tad akivaizdu, kad muzikos mokytojai ieško galimybių, kaip patobulinti savo veiklos rezultatus. Pastebėtina, kad didelis dėmesys buvo skirtas sceniniam įvaizdžiui ir dekoracijoms, kurios bet kokį vokalinį kūrinį padaro kur kas įtaigesnį.

Festivalyje kūrinius atliko solistai bei vaikų ansambliai, šiais metais labai populiarūs buvo kvartetai ir kvintetai. Vaikai sėkmingai sau pritarė ir instrumentais, tai labai pagyvino pasirodymus, o ir sukėlė minčių šią praktiką dažniau taikyti ateinančiuose festivaliuose.

Gegužės 3 d. šiųmetis festivalis baigėsi nuotoline metodine diena. Mokytojai turėjo galimybę išklausyti doc. dr. Lolitos Jolantos Piličiauskaitės, prof. Audronės Žigaitytės-Nekrošienės pranešimų, Vilniaus r. Riešės vaikų darželio direktorės ir festivalio koordinatorės Kristinos Mikolajūnienės pasisakymo bei apžvalginio pranešimo, kurį skaitė festivalio organizatorė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė.

Džiugus vaikų muzikavimas ir nuostabi proga vėl susitikti muzikos pedagogams skatina festivalio organizatorius ištari: „Iki naujų susitikimų!“

 

Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,

Vilniaus r. Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja ekspertė,

Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė


Įvertinkite naujieną