*alt_site_homepage_image*

Tolerancijos diena Lavoriškėse

decoration

Lapkričio 16 d. pasaulyje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurią 1995 m. paskelbė UNESCO konferencija. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija.

Šia proga VRSCB Lavoriškių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Renata Mašarienė ir interneto skaityklos specialistė Ana Ancevič bendradarbiaujant su Vilniaus rajono socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja  Diana Tomaševič bei Lavoriškių seniūnijos vyresn. soc. darbo organizatorė Marija Borisevič organizavo Tolerancijos dienos šventę vaikams. Dalyvavimas šioje akcijoje mums jau tampa tradicija. Šių metų akcijos simbolis – „Tolerancijos namas“ Šis simbolis paskatino diskutuoti apie tai, kokie turi būti mūsų namai. Visi sutarėme, kad namai turi būti kupini meilės ir pagarbos kiekvienam.

Organizuoto renginio tikslas – skatinti pagarbą, atkreipti dėmesį į skirtybes ir kultūrų įvairovę. Todėl šventės pradžioje pristatėme skaidres, kuriose paaiškinome susirinkusiems, kas yra tolerancija, kam reikalinga ši šventė ir kas buvo jos įkūrėjai. Vėliau parodėme filmukus apie toleranciją. Taip pat vaikai buvo paprašyti įvertinti situacijas ir elgesį, kuriuos reikia toleruoti ir priimti, o kuriuos – ne.

Tęsdami mūsų renginį, vaikai sukūrė „Tolerancijos namą“ – namas, kuriame gyvena įvairių pasaulio kultūrų, religijų ir regiono atstovai. Kur kiekvienas gyventojas gerbia kito gyventojo įvairovę, jausmus, papročius ir pažiūras.

Skatindami vaikų skaitymą, pristatėme knygas apie toleranciją, kurių šūkiu pasirinkome gražius airių prozininko, Nobelio premijos laureato George'o Bernardo Shaw žodžius: „Dabar, kai išmokome skristi oru kaip paukščiai, plaukti vandeniu kaip žuvys, mums trūksta tik vieno: išmokti žemėje gyventi kaip žmonės.“

Šventės pabaigoje visiems vaikams įteikėme dovanėles, kurias finansavo Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras ir Vilniaus rajono savivaldybės Lavoriškių seniūnija. Taip pat vaikai vaišinuosi picomis, kurių rėmėjas buvo Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka.

Tikimės, kad mūsų organizuota šventė paskatins vaikų tolerantišką ir draugišką elgesį kasdieniame gyvenime. Gerumas nieko nekainuoja ir teikia džiaugsmo ne tik mums, bet ir aplinkiniams.

 

Renata Mašarienė, Ana Ancevič
VRSCB Lavoriškių struktūrinio padalinio darbuotojos


Įvertinkite naujieną