*alt_site_homepage_image*

Tęsiami Rudaminos turgaus rekonstrukcijos rangos darbai

decoration

Š. m. pavasarį prasidėjo Rudaminos turgavietės rekonstrukcijos rangos darbai. Turgaus rekonstrukcijos projektą planuojama baigti projekte numatytu laiku, t. y. iki 2023 m. III ketv. pab., tad jau netrukus modernizuota Rudaminos turgaus aikštė taps lankytojų ir verslininkų traukos centru.

Turgaus Rudaminoje rekonstrukcija yra viena iš veiklų, numatytų projekte Nr. J08-CPVA-V-01-0001 „Šalčininkai+ funkcinės zonos plėtros strategijos įgyvendinimas“, kuris yra įgyvendinamas kartu su Šalčininkų rajono savivaldybe pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“, 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“, 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ ir 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ jungtinę priemonę Nr. J08-CPVA-V „Funkcinių zonų vystymas“.

Numatyta, kad projekto kaina sieks 1,7 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skirs 0,6 mln. Eur, Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos sudarys 1,1 mln. Eur.

Įgyvendinus projektą Rudaminos turgavietė taps ne tik patogesnė turgaus lankytojams ir prekybininkams, be abejonės, atsinaujinęs turgus žavės ir savo modernia aplinka bei išvystyta viešąja infrastruktūra. „Rudaminos turgus daugelį metų pirkėjus ir prekybininkus žavėjo savo koncepcija ir plačiu bei įvairiu prekių asortimentu, tad džiaugiamės, kad iniciuodami šį projektą, radome nemažai sprendimų paversiančių Rudaminos turgavietę lankytojų ir verslininkų traukos centru.  Rangos darbai jau yra vykdomi, tad planuojama, kad jau 2023 m. visuomenei galėsime pristatyti šį projektą“, – projekto įgyvendinimą komentuoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ana Matveiko.

Pasak A. Matveiko, projekto įgyvendinimas vykdomas laiku ir šiuo metu jau yra baigiamas atnaujinti turgaus teritorijoje esantis administracijos pastatas. „Esamame paviljono pastate atliekami kapitalinio remonto darbai. Vidaus patalpos perplanuojamos numatant įrengti administracijos ir veterinarijos kontrolės kabinetą ir kitas pagalbines patalpas“, – sako A. Matveiko.

Įgyvendinus Rudaminos turgaus rekonstrukcijos projektą bus išplėsta turgaus teritorija modernizuojant visas esamas funkcines prekybos zonas pagal prekių asortimentą. Iš viso Rudaminos turgavietės teritorija bus suskirstyta į 7 prekybos zonas, kuriose bus sudarytos sąlygos prekiauti maisto ir ne maisto prekėmis, įvairiais sodinukais ir augalais, žemės ūkio technika ir produkcija, ūkiniais gyvūnais bei naminiais paukščiais.

Atsinaujinusiame turguje bus įrengti prekybos lauko stacionarūs paviljonai ir stoginės su prekystaliais. Numatomos 238 prekybinės vietos, iš jų 12 paviljonų, kuriuose prekyba vyks nuolat, nepriklausomai nuo turgaus darbo laiko. Numatytos vietos ir prekybai iš automobilių.

Skatinant neįgaliųjų užimtumą ir įsitraukimą į darbo rinką, projekte taip pat numatyta įrengti kelias platesnes prekybos vietas negalią turintiems prekybininkams. Be to, šaligatviai taip pat bus pritaikyti neįgaliųjų vežimėlių judėjimui.

Atsinaujinęs turgus džiugins ir patogia, gražia viešąja infrastruktūra. Planuojama, kad visų atvykstančiųjų patogumui bus įrengti pėsčiųjų takai, turgavietės teritorija bus išklota betoninių trinkelių danga, o dabartinę turgavietės susidėvėjusią tvorą pakeis nauja aukšta tvora su rakinamais vartais.

Aikštėje ir jos prieigose numatoma įrengti šviestuvus, suolus, dviračių stovus, šiukšliadėžes, geriamojo vandens kolonėles, vaizdo stebėjimo sistemas ir kt.

Susisiekimą su turgavietės teritorija palengvins įrengti ir išasfaltuoti įvažiavimai. Siekiant išspręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumo problemą, bus įrengtos lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelės klientams ir aikštelės prekybininkams, kuriose jie galės saugiai palikti lengvuosius ir krovininius automobilius, mikroautobusus. Planuojama, kad stovėjimo aikštelėje bus apie 150 vietų, kas taip pat palengvins judėjimą ir saugumą pagrindinėje gatvėje prie turgavietės.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. 

 


Įvertinkite naujieną