*alt_site_homepage_image*

Tautiška giesmė aplink pasaulį: „Solidarūs – mes stiprūs!“

decoration

Šiemet liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ nuskambės jau 14-ąjį  kartą. Visame pasaulyje Valstybės dieną lietuviai švenčia ir susiburia kartu sugiedoti Lietuvos himną. „Tautiškos giesmės“ giedojimas tapo pagrindine Valstybės dienos šventimo forma. 

„Solidarūs – mes stiprūs!“ – tokia žinia šiemet apskries pasaulį ir parodys, kad tvirti ir stiprūs lietuviai yra todėl, kad moka susitelkti. Daug kartų esame įrodę, kad būdami skirtingi ir turėdami įvairias nuomones, svarbiausiais momentais mokame susitelkti vardan vieningo tikslo ir apginti tai, kas mums brangiausia.

 

Šiais, kaip ir kiekvienais metais, Vilniaus rajono savivaldybė kviečia visus susijungti ir kartu giedoti „Tautišką giesmę“ renginiuose, kurie Valstybės dienos proga, liepos 6 d., vyks Vilniaus rajone:

  • 20.00 val. Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kviečia susitikti ant Juozapinės kalvos (Medininkų sen., Vilniaus r.), kur svečių lauks meno kolektyvų šventinė programa bei himno giedojimas;

  • 20.30 val. „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena“ koncertas ir „Tautiškos giesmės“ giedojimas prie Nemenčinės piliakalnio (Nemenčinės sen., Vilniaus r.);

  • 20.30 val. šventinis koncertas ir himno giedojimas Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Karvio skyriuje (A. Giedraičio g. 26, Karvys, Vilniaus r.);
  • 21.00 val. „Mindauginių“ šventė Europos geografiniame centre (Golfo g. 6, Girijos k., Vilniaus r.).

„Tautiška giesmė aplink pasaulį” idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine. Nuo tol ši unikali tautos iniciatyva, palaikoma pavienių žmonių ir aktyvių bendruomenių, tapo gyva mūsų laikų tradicija. O 2019 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė liepos 6-ąją, Valstybės dieną, ne tik Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, bet ir „Tautiškos giesmės“ diena.

Kiekvieno indėlis ir balsas yra svarbus. Švęskime Valstybės dieną, švęskime „Tautišką giesmę“ –  stiprūs išliksime, jei būsime solidarūs!  

„Solidarūs – mes stiprūs!” Facebook renginio nuoroda

Nuoroda į vaizdo klipą Tautiška giesmė 2022 – solidarūs mes stiprūs!

Informuoti apie savo giedojimo iniciatyvą galite el. paštu: info@tautiskagiesme.lt

Parengta pagal „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir vrsa.lt informaciją


Įvertinkite naujieną