*alt_site_homepage_image*

Tarptautinė vaikų gynimo diena Vilniaus rajone: vaikų džiugesys, šypsenos ir pakili nuotaika

decoration

Vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena, kuomet visas dėmesys, šventinės nuotaikos kūrimas ir nuoširdžiausi sveikinimai skiriami ryškiausioms pasaulio gėlėms – vaikams. Kaip ir kasmet, Vilniaus rajone taip pat netrūko šventinių renginių mažiesiems gyventojams, kurių metu buvo daug teigiamų emocijų ir džiaugsmo kupinų akimirkų.

Informacija bus pildoma.


Merė Marija Rekst Vaikų gynimo dieną paminėjo kartu su Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centru

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras Geisiškėse (toliau – SVGC), norėdamas dar kartą priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, šiandien surengė nuostabią šventę, kurioje dalyvavo ir Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemerė Teresa Demeško, Tarybos narė Ana Miliuškevič, Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska, Dūkštų seniūnė Honorata Masalskienė, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro direktorė Leokadija Pavtel, Paberžės socialinės globos namų direktorė Rasa Tamošiūnienė, Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Jadvyga Ingelevič, globėjai bei kiti garbūs svečiai.

Visus atvykusius pasveikino SVGC direktorė Justina Turbienė bei pakvietė pažiūrėti trumpą, darbuotojų sukurtą filmuką apie vaikų užsiėmimus ir prasmingą laiko praleidimą vaikų dienos centre „Arka“. Po filmuko, trumpą pasirodymą pristatė Pabradės pučiamųjų kvintetas „Pabbrass“.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst sveikindama mažuosius rajono gyventojus bei renginyje dalyvavusius vaikus iš Ukrainos linkėjo neskubėti augti ir kuo ilgiau džiaugtis nerūpestinga vaikyste.

„Garbūs renginio svečiai ir dalyviai, šią ypatingą dieną su nuoširdžiausiais sveikinimais kreipsiuosi tik į šią nuostabią dieną mininčius vaikus. Mieli vaikai, esate didžiausias ir brangiausias mūsų visų džiaugsmas ir turtas, Dievo dovana. Linkiu Jums laimės, kasdienių šypsenų ir kuo ilgiau džiaugtis vaikyste. Jonas Paulius II yra sakęs, kad vaikai yra dangaus šypsena, patikėta žemei ir su tuo visiškai sutinku. Jūs savo nuoširdumu, teisingumu, vaikišku naivumu ir mielumu kiekvieną dieną mokote mus, suaugusius, būti geresniais žmonėmis. Iš visos širdies linkiu Jums kuo ilgiau džiaugtis vaikyste, nepriklausomai nuo to, kokius gyvenimo pakylimus ir nuosmukius Jums yra paruošęs likimas. Tikiu, kad Jūsų visų ateitis bus šviesi ir laiminga“, – su Tarptautine vaikų gynimo diena pasveikino merė M. Rekst ir atskirą padėką skyrė Socialinių įstaigų atstovams, kurie kiekvieną dieną dovanoja vaikams savo šilumą, rūpestį ir meilę.

Po koncerto bei nuoširdžių sveikinimų, vaikų laukė linksmiausia renginio dalis – pramogos, žaidimai, edukaciniai bei sporto užsiėmimai, ir, žinoma, vaišių gausybė bei spalvoti batutai. Vieni skubėjo burtis į komandas ir žaisti organizuojamose varžybose. Kiti bendravo įrengtoje poilsio vietoje.

Smaližiai visą dieną nemokamai buvo vaišinami cukraus vata bei saldžiais kukurūzų spragėsiais, taip pat buvo daug saldžių vaisių, saldainių, sausainių ir kt.

Vaikams netrūko ir įdomių edukacinių programų. Vilnos vėlimo edukacinės programos metu vaikai susipažino su vilnos vėlimo subtilybėmis ir vėliau patys kibo velti įvairiausius darbelius. Daug dėmesio sulaukė ir molio edukacinė programa.  

Šventės organizatoriai pasirūpino, kad pramogų, žaidimų, vaišių visiems į šventę atvykusiems vaikams bei juos atlydėjusiems suaugusiems pakaktų iki pat vakaro.

Mieli vaikučiai, dar kartą sveikiname Jus Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga!


Vilniaus r. Riešės vaikų darželyje paminėta Vaikų gynimo diena

„Kiekviena vaikystė yra sodas, užburta vieta, kur spalvos dar ryškesnės, oras švelnesnis ir rytas kaip niekada kvapnus.“ Elizabeth Lawrence

Birželio 1-osios rytą, kuomet labai atsargiai vasara žengia pro vartus, darželio bendruomenė su vaikučiais paminėjo Vaikų gynimo dieną.

Lauke tvyrojo šventinė nuotaika, nuo pat ryto darželio auklėtojos, auklėtojų padėjėjos ir vaikučiai ruošėsi ir puošė vaikystės stoteles – muzikos, menų, judriųjų žaidimų ir vaišių. Į kiemą kvietė vaikiškos dainelės bei skirtingos edukacijos. Sveikinimo žodį tarė darželio direktorė Kristina Mikolajūnienė ir šventės iniciatorė l. e. direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas Ligita Kizina.

Menų stotelėje vaikai lipdė iš molio, gamino gėlytes savo šeimai. Judriųjų žaidimų erdvėje netrūko šypsenų ir juoko, vaikai mėtė į orą spalvotus kamuoliukus, judėjo estafetėse. Muzikos stotelėje mažieji šoko, dainavo ir išbandė rankų darbo instrumentus. Visų akis labai žavėjo ir vaišių stotelė, kurioje visi gardžiai pasivaišino. Ir paskutinis visų vaikų džiaugsmas – muilo burbulai. Tiek savarankiškai, tiek su suaugusiųjų pagalba, vaikai pūtė, gaudė burbulus bei džiaugėsi gražia vaikyste.

Ačiū tariame Meno stotelės organizacinei grupei Agnei Rudytei, Rimantei Jurgaitienei, Natalijai Abliametovai ir Renatai Lapševič. Už muzikinės stotelės pramogą – Vaivai Jucevičiūtei-Bartkevičienei. Už judriųjų žaidimų iniciavimą, vedimą ir puikias nuotaikas – Jolitai Selilienei, Tatjanai Ralovecienei, Onutei Kindurienei ir Ingai Pupienei. Už vaišes ir jų gražų pateikimą – Ramunei Bajorienei. Taip pat visiems tėveliams, kad šiandien vaikus atlydėjo su puikia nuotaika.


Vilniaus r. Riešės vaikų darželio administracija
L. e. direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas Ligita Kizina


Nemenčinės darželinukai Vaikų gynimo dieną šventė mokydamiesi išteklių tausojimo

Šią savaitę Nemenčinės vaikų darželio-lopšelio auklėtiniai turėjo progą prasmingai paminėti net dvi birželio pradžios šventes – Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Vilniaus rajono savivaldybė bendradarbiaudama su Žaliosios politikos institutu vaikams surengė du eko-dirbtuvėlių užsiėmimus. 

Instituto atstovė, aplinkotyrininkė Lina Ručinskienė įtraukiančia forma supažindino vaikus su žiedinės ekonomikos principais: atliekų susidarymo vengimu, pakartotiniu išteklių naudojimu, neišvengiamai susidarančančių atliekų tvarkymu rūšiuojant antrines žaliavas.

Visų pirma pasitelkiant specialius informacinius stendus vaikai supažindinti, kodėl reikia vengti atliekų susidarymo ir kaip atliekas tvarkyti teisingai. Vėliau mažieji pakviesti į atliekų rūšiavimo pratybas: varžybų principu į specialiai paruoštas iliustratyvias rūšiavimo dėžes buvo dėliojamos įvairios antrinės žaliavos, pratybų vedėjai paaiškinant, kodėl ir į kurią dėžę kurias atliekas reikia priskirti. Galiausiai vaikai jungėsi į antrinio dizaino dirbtuvėles, kur drauge su pratybų vedėja L. Ručinskiene gamino dovanų maišelius iš popieriaus ir tekstilės atliekų.

Savivaldybė vykdydama aplinkosauginio sąmoningumo švietimą tikisi, kad po užsiėmimo vaikai bent iš dalies susiformuos atsakingo išteklių naudojimo įgūdžius ir juos taikys ateityje - tiek namuose, įtraukdami tėvus ar kitus artimuosius, tiek ugdymo įstaigoje.

Užsiėmimai yra sudėtinė aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo projekto dalis, kurį Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis įgyvendina Žaliosios politikos institutas.


Nemenčinės vaikų darželis-lopšelis


Vaikų šventė Rudaminoje

Birželio 1-ąją Lietuva minėjo Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šia proga Rudaminos Daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė pačius mažiausius miestelio gyventojus smagiai praleisti laiką kartu. Organizatoriai vaikams paruošė daug labai įdomių atrakcijų.

Pirmoje renginio dalyje vaikus linksmino piratais persirengę animatoriai. Jie pakvietė vaikus dalyvauti įvairiuose judesio ir šokio žaidimuose. Mažieji gavo sveikos mankštos dozę. Šių žaidimų metu vaikai mokėsi bendradarbiauti su kitais, lavino motorinę koordinaciją, o svarbiausia – buvo daug juoko ir džiaugsmo.

Vėliau vaikai mokėsi šokti. Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotoja, šokių ansamblio „Žiogeliai“ vadovė ir choreografė Ineta Dubininkaitė supažindino vaikus su įvairiomis šokių kompozicijomis.

Vaikai turėjo galimybę pademonstruoti savo meninius gabumus. Organizatoriai paruošė jiems dailės užsiėmimus, kuriuose buvo galima susipažinti su grafikos technika, pasidaryti atvirutes ir piešti. Vaikai taip pat savo rankomis gamino įvairias gražias apyrankes.

Daug džiaugsmo suteikė vaikams piešimas ant veido ir galimybė pasidaryti laikiną tatuiruotę.

Į susitikimą su vaikais į Rudaminą atvyko ir Lietuvos policijos atstovai – Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės. Pareigūnės kalbėjo apie saugų eismą, papasakojo apie pagrindines judėjimo šaligatviais ir keliais taisykles bei paaiškino, kodėl visada su savimi reikia turėti šviesą atspindinčius elementus. Šio pasakojimo metu pliušinis šuniukas Amsis vaizdžiai rodė, kaip elgtis kelyje, kad vaikai visada jaustųsi saugūs.

Mažuosius šventės dalyvius taip pat linksmino didžiulis drakonas ir panda. Šventė vyko nuostabioje atmosferoje, kupinoje džiaugsmo ir šypsenų. Visi vaikai kūrybiškai ir linksmai leido laiką. Žaidimai jiems suteikė daug patirties ir džiaugsmo. Po šventės į savo namus vaikai grįžo pavargę, bet patenkinti ir laimingi.

Vaikų šventę organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei už paramą organizuojant šią šventę. Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė dėkoja kultūros centro ir jo skyrių darbuotojams už puikiai atliktą darbą ir pagalbą organizuojant Vaikų Šventę Rudaminoje.Andžej Aškelovič


Vasarą pasitinkame šventiškai

Jau daug metų vasara prasideda gražia ir labai reikšminga švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Vaikystė – pats gražiausias ir nerūpestingiausias metas, tarsi žmogaus gyvenimo pavasaris, teikiantis daug vilčių ir galimybių ugdyti savo gebėjimus.

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka birželio 1 dieną, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga, organizavo pažintinį, linksmą ir aktyvų renginį vaikams. Renginio pradžioje visus dalyvius pasveikino Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič. Po nuoširdžių linkėjimų, seniūnas mažiesiems svečiams įteikė saldumynų. Susitikti su vaikais taip pat atvyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus valdybos 4 komandos pirmos budinčios pamainos pareigūnai su pamainos vadu Vadimu Jarmolovič. Gaisrininkai - gelbėtojai papasakojo vaikams, kaip elgtis kilus gaisrui, kam skambinti nelaimės atveju, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių ir kaip tapti savanoriu. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko demonstruota gaisrinė technika ir gelbėjimo įranga. Jie galėjo rankose palaikyti vandens švirkštą, užsidėti šalmą, įlipti į gaisrinį automobilį ir pasijusti tikrais gaisrininkais.

Susipažinę su gaisrininko profesija, jaunieji smalsuoliai dalyvavo lauko žaidimuose. Šešios komandos keliavo per „kiemelius“ ir išbandė savo jėgas įvairiuose lauko ir stalo žaidimuose: „akla višta“, „aukščiau žemės“, kliūčių ruožas, „kryžiukai nuliukai“, „šok su šokdyne“, „dramblys, maišytuvas, skrudintuvas“, „susipinkime rankomis“, „jenga“, „domino“, „neišbarstyk kamuoliukų“ ir kt.  Visi šventės dalyviai galėjo pasilepinti cukraus vatos debesėliais. Džiugu buvo matyti vaikų šypsenas, džiaugsmą ir  jų aktyvų dalyvavimą šventėje.

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei už dovanas, kurios buvo įteiktos gaisrininkams. Ačiū Rudaminos seniūnijai, kuri prisidėjo prie renginio organizavimo. Dėkojame Rudaminos mokyklų mokytojoms, kurios lydėjo vaikus į šventę.


Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka


Svarbiausia žmonijos šventė – Tarptautinė vaikų gynimo diena

Visi mes atėjome iš šalies vardu – Vaikystė. Kiekvienas žmogus buvo vaiku. Todėl visas pasaulis mini šią dieną. Vaikai nerūpestingai džiaugiasi gaunamomis pramogomis ir dovanomis. O suaugęs pasaulis džiaugiasi galintis visą tai suteikti.

Birželio 1 dieną Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje taip pat švenčiama ši šventė. Tądien turėjome svečių iš Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos ir Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos. Mokiniai ir pedagogai visam pusdieniui paruošė užsiėmimus ir pramogas su vaikais. Jų gera nuotaika ir skleidžiama šiluma apgaubė šiandien ne tik mūsų darželio ugdytinius bet ir visą kolektyvą. Nuo ryto darželis buvo prisipildęs dar skambesnio vaikų juoko.

Vaikai su naujais draugais konstravo pasakiškas pilis iš kaladėlių, pasipuošė veidelius stebuklingo miško gyventojų kaukėmis. Keliavo į povandeninį pasaulį ir pasigamino grakščias medūzas. Pramoginės veiklos, dovanos, kūrybinės dirbtuvės, muilo burbulai, judrėji žaidimai lauke, dailės, šokių ir muzikinės veiklos buvo vainikuotos saldžiomis dovanėlėmis.

Dėkojame gimnazijoms už puikiai suorganizuotą šventę mūsų vaikučiams!

Mokytoja Viktorija Piatkova


Vaikystės šventė Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje

Birželio 1 d. visame pasaulyje yra minima tarptautinė Vaikų gynimo diena. Vilniaus r. Nemėžio vaikų lopšelyje-darželyje vasara prasidėjo ypatingai smagiai dėl to, kad šiemet vaikams šventė trūko net dvi dienas!

Flash mob šokis (angliškai flash – blyksnis, mob – minia) sujungė visus bendruomenės narius darželio kiemo aikštelėje. Šoko ir vaikučiai, ir mokytojos, ir administracija, ir visi kiti, kas tą dieną buvo darželyje. Bendras šokių popuri iš 5 skirtingų kūrinių suteikė ypatingą bendrumo jausmą, žiupsnelį fizinio aktyvumo, didelę dozę pakilios nuotaikos bei daugybę šypsenų. Po šokių kiekvienas vaikas gavo apdovanojimą, saldžią staigmenėlę- ledus!

Kitą dieną šventei besitęsiant tėveliai padovanojo vaikučiams edukaciją- muilo burbulų spektaklį, kurio metu darželio laivas pateko į štilį ir, norėdami plaukti toliau vaikai turėjo ieškoti stebuklingos laivo burės. Spektaklis sužavėjo savo specialiaisiais efektais- triukais iš muilo burbulų. O jų buvo pačių įvairiausių, nuo mažiausių iki didžiausių, su dūmais ir net liepsnojantys. Ypatingą džiaugsmą mažiausiems suteikė panardinimas į milžinišką muilo burbulą. Vakare šventę vainikavo šokio mokytojo Antano surengtas šiuolaikinių gatvės šokių koncertas.

„Vaikai ‒ yra viltis, kuri kaskart pražysta iš naujo...“ ‒ šv. Jonas Paulius II.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ana Jusevič


Tarptautinė vaikų gynimo diena Nemėžio struktūriniame padalinyje 

Saulėtą birželio 1-ąją dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Nemėžio struktūrinio padalinio bibliotekininkė seniūnijos kiemelyje susitiko su Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos pirmokais paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Vaikučius sutiko klounas, kuris sugalvojo labai daug įvairių žaidimų ir pramogų vaikams. Pirmiausia visi dalyviai sustojo traukinuku ir muzikai grojant atliko rytinę mankštą, kuri suteikė daug juoko, džiaugsmo ir energijos. Kupini jėgų mokiniai dalyvavo estafetėse ir žaidimuose. Viena įsimintiniausių užduočių buvo piešimas ant asfalto. Jaunuoliai turėjo nupiešti savo svajonių atostogas, kurių taip nekantriai laukia.

Po visų pramogų išalkę mokiniai kartu su bibliotekininke surengė sau iškylą, kurioje dalinosi savo mintimis bei įspūdžiais.

Po žaidimų ir užkandžių renginio dalyviai nukeliavo į biblioteką. Čia susipažino su peliuku, kuris gyveno bibliotekoje ir išsirinko sau patinkančias knygas. Renginio pabaigoje bibliotekininkė vaikams linkėjo gerų vasaros atostogų ir skatino nepamiršti knygų, kurių skaitymas lavina vaizduotę ir suteikia daug naujų potyrių ir emocijų.


Česlava Šatkevič


Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimas Prezidentūros kiemelyje

Paminėjus vieną gražiausių vasaros švenčių – Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Pirmoji ponia Diana Nausėdienė pakvietė vaikus ir jaunimą kartu sportiškai ir aktyviai praleisti pirmąjį birželio penktadienį (birželio 3 d.) Prezidentūros vidiniame parkelyje.

Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų darželio „Daigeliai“ grupės vyresnieji vaikai, taip pat Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai.

Prezidentūros kiemelyje vyko „Olimpinis piknikas“, kurio metu dalyviai ne tik sportavo ir išmėgino daugybę skirtingų fiziškai aktyvių bei kūrybinių veiklų, tačiau taip pat gavo progą pabendrauti su Lietuvos Prezidentu ir olimpiečiais.

Renginio metu Prezidentūros vidinis parkelis pavirto į įvairių užduočių, estafečių ir dar nebandytų veiklų zonomis, kuriose vaikai ir jaunimas galėjo išmėginti savo jėgas.

Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas medaliais bei specialiaisiais prizais. Renginį organizavo Prezidentūra ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, RIUKKPA.

Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos, Bezdonių ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokytoja Danguolė Voinič


Įvertinkite naujieną