*alt_site_homepage_image*

Šventinis koncertas Rudaminoje „Angelų giesmės“

decoration

Šv. Kalėdų metas yra ypatingas. Vaikai ir suaugusieji nori, kad jis tęstųsi kuo ilgiau. Vaikams šis laikotarpis ypatingas dėl tradicijų, dovanų, eglutės ir visos Kalėdas lydinčios atmosferos. Suaugusiesiems tai tikėjimo, vilties, meilės, atleidimo ir vienybės laikas. Per Šv. Kalėdų laikotarpį visi taip pat dainuoja gražias kalėdines giesmes.

Gruodžio 8 dieną Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pakvietė visus giesmių mylėtojus į šventinį koncertą „Angelų giesmės“, kad pasinertų į šventinę atmosferą ir sutiktų naujuosius 2023 metus su gražiausių kalėdinių giesmių melodijomis.

Į šventinį koncertą RDKC atvykusių svečių laukė įdomi meninė programa. Prieš gausią publiką koncertavo visos Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ grupės. Pirmieji scenoje pasirodė patys mažiausieji šio ansamblio nariai. Nuotaikingą kalėdinę giesmę „Vežimas girgžda“ pagrojo ansamblio „Rudomianki“ mažoji kapela. Šią lenkišką giesmę 1904 m. išleido Karol Miarka – lenkų spaustuvininkas ir leidėjas, visuomenės veikėjas. Giesmės teksto autorius ir melodijos kūrėjas nežinomi. Žiūrovai taip pat turėjo galimybę gerėtis „Mała Rudomianka“ atliekamu „Žiemos šokiu“, ansamblio „Rudomianka“ jaunimo grupės atliekamais „Liublino šokiais“, vyresniosios šio ansamblio  grupės atliekamu „Baltarusišku šokiu“ ir „Tado Blindos polka“. Visus sužavėjo nepaprastai žavus „Rudomiankos“ solistės Gabrielos Ždanovičiūtės balsas ir jos atliekamos gražios kalėdinės giesmės.

Žiūrovus džiugino taip pat angeliškas Justinos Tankeliun ir Anetos Jodkaitės dainavimas.

Šventinio koncerto Rudaminoje viešnia buvo dainininkė Elizabeth Olshey (Elžbieta Oleškevič–Ščiglo). Tą dieną ji atliko gražiausias kalėdines dainas.

Į Rudaminą atvyko ir „Kapela Kawalerów Podwilenskich“. „Kapela Kawalerów Podwileńskich“ – tai vokalinė ir instrumentinė grupė, įkurta 2021 m., kurią sudaro 4 dainuojantys jaunuoliai. Jie atlieka savo autorines dainas, Vilniaus krašto liaudies dainas, lietuvių liaudies dainas ir kt. Grupę sudaro: Mateuš Hajdukevič (vokalas, akordeonas), Tomaš Fedorovič (vokalas, mušamieji instrumentai), Deivid Gudanec (vokalas, gitara), Juljan Germanovič (vokalas, fortepijonas, meno vadovas). Kiekvienas jaunųjų artistų pasirodymas sukelia žiūrovų susižavėjimą. 

Šventinio koncerto pabaigoje gražias kalėdines giesmes padainavo ansamblis „Rudomianka“.

Į šventinį koncertą „Angelų giesmės“ atvyko garbūs svečiai. Tarp jų – Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Miroslava Klim, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič ir Rudaminos lopšelio-darželio direktorė Irena Bylinska.              

Gražaus šventinio koncerto organizatorius buvo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

 

Andžej Aškelovič


Įvertinkite naujieną