*alt_site_homepage_image*

Šventinės kūrybinės dirbtuvės Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro kolektyvams

decoration

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centras ruošiasi gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams.

Šios kultūros įstaigos ir jos filialų darbuotojams bei čia veikiantiems kolektyvams praėję metai buvo itin darbingi. Buvo organizuota daug įvairių renginių, buvo dalyvauta įvairiuose koncertuose ir festivaliuose. Įdomių renginių organizavimas ir dalyvavimas juose pareikalavo daug pastangų, kūrybiškumo ir didžiulio atsidavimo iš visų be išimties.

Per didelis stresas gali bet ką demotyvuoti. Kartais būname užsiėmę, neturime laiko maloniam pokalbiui su kolegomis, paprastiems pasilinksminimams, o kartais nutinka taip, kad nelabai pažįstame šalia esantį žmogų. Tokiais atvejais puikiai tiks įvairios dirbtuvės, bendri žaidimai, integracinės išvykos, stiprinančios bendradarbiavimą kolektyve. Tuo vadovaudamasis Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras pasirūpino, kad šioje įstaigoje veikiančių kolektyvų nariai ir darbuotojai laiką praleistų ne tik naudingai, bet ir linksmai. Juk jau netrukus sulauksime šv. Kalėdų. Tad gruodžio 2-4 dienomis įvairaus amžiaus kolektyvų nariai dalyvavo kalėdinėse kūrybinėse dirbtuvėse ir išvykoje į Pakruojį, į festivalį „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“.

Gruodžio 2 dieną RDKC vyko renginys vaikams, kurio metu jie susitiko su Kalėdų Seneliu. Visi vaikai atvyko pasipuošę mielais nykštukais. Vaikų laukė labai įdomi pramoginė programa. Šv. Kalėdų Senelis visus stebino gražiais gyvūnais – šunimis, papūga, zuikučiu, o taip pat linksmino įvairiais žaidimais. Šių pasilinksminimų metų viešpatavo šventinė nuotaika, gera ir sveika konkurencija. Tą dieną visi šypsojosi ir buvo geros nuotaikos.

Gruodžio 3 dieną RDKC vyko šokių dirbtuvės, skirtos  šioje kultūros įstaigoje veikiančių kolektyvų jaunimui. Dirbtuvėse dalyvavo tokie ansambliai, kaip „Rudomianka“, „Kropelki“, „Hałas“, „Jawor“, „Žiogeliai“. Kolektyvų choreografės - Ineta Dubinskaitė, Irena Brazis, Kristina Voleiko, Renata Lisovska - paruošė vaikams įvairius užsiėmimus ir šokių programas. Jaunimas turėjo galimybę išmokti belgų, turkų, lietuvių ir lenkų ritmų. Pamokos su įvairiais choreografais – puiki proga pasitikrinti savo įgūdžius. Dalyvaudami tokiose dirbtuvėse šokėjai turi galimybę dirbti su žmonėmis, kurie į juos gali pažvelgti kiek kitu kampu nei kolektyvo choreografas įprastų užsiėmimų metu. Žinoma, seminarai – ne tik sunkus darbas, bet ir puiki galimybė integruotis su šokėjais. Po šių dirbtuvių Rudaminos jaunimas su kitų kolektyvų nariais dalyvavo smagiame integraciniame renginyje.

Gruodžio 4 dieną buvo organizuota išvyka į Pakruojį į festivalį „Didieji Azijos žibintai. Drakonai, mitai ir legendos“. Tai didžiausias žiemos festivalis Šiaurės Europoje ir vyksta XIX amžiaus rūmuose nuo 2022 m. lapkričio 26 d. iki 2023 m. sausio 8 d. Šią žiemą didžiausi Lietuvos rūmai virto šimtamečių tradicijų kupina šviesos ir Kalėdų karalyste.

Rūmus supančioje 15 hektarų teritorijoje ekskursijos dalyvių laukė daugiau nei 50 skirtingų šviečiančių žibintų – kompozicijų, kurioms panaudota dešimtys kilometrų spalvoto šilko ir milijonai lempučių. Prie jų idėjų ir sukūrimo prisidėjo dešimtys menininkų iš įvairių Azijos šalių. Visus sužavėjo antgamtiško dydžio figūros: viltį ir laimę nešantys šviesos drakonai ir mitiniai siaubūnai, ištikimybės simboliai – gervių ir flamingų būriai, gėlėmis papuoštas nuo piktųjų dvasių saugantis liūto biustas, užburė rytietiškos deivių figūros, o galiausiai amą visiems atėmė 25 metrų ilgio bei 5 metrų aukščio jūros pabaisa krokodilas Vang, į kurį buvo galima net įeiti. Nuostabios šviesos kompozicijos pasakojo mūsų keliautojams Rytų legendas, siekiančias Naujųjų metų švenčių ištakas. Visa tai gaubė šventinis šurmulys, Kalėdų mugė, karuselės, atrakcionai visai šeimai, Rytų virtuvės skoniai.

Kelionė į Pakruojį visiems jos dalyviams išliks atmintyje ilgam. Ši kelionė buvo puiki proga suburti kartu stiprią žmonių, dalyvaujančių kultūrinėje veikloje, komandą.

Šventines dirbtuves ir išvyką organizavo Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

 

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras


Įvertinkite naujieną