*alt_site_homepage_image*

Su Užimtumo tarnybos atstovais aptarta kompleksinė pagalba ilgalaikiams bedarbiams

decoration

Šiandien Vilniaus rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Užimtumo tarnybos atstovais, kurio metu pristatyta Vilniaus rajono darbo rinkos situacija, aptarti darbo rinkos pokyčiai, vykdant užimtumo sistemos pertvarką. Didžiausias dėmesys buvo skirtas aptarti kompleksinės pagalbos ilgalaikiams bedarbiams organizavimą ir teikimą.

Susitikime dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, vicemerė Teresa Demeško, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gerdvilis, Ekonomikos ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja Lucija Lipnicka, Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Elena Kačanovskienė ir Socialinių paslaugų šeimai ir vaikui skyriaus vedėja Kristina Malinovska. Į Savivaldybę atvyko Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė, patarėja Svetlana Lobovkinienė ir Vilniaus rajono skyriaus vedėja Neringa Karaliūtė-Bilinskienė.

Atvykusios atstovės papasakojo apie vieną iš pagrindinių naujovių – naują klientų identifikavimo tvarką Užimtumo tarnyboje. Nuo š. m. liepos 1 d. labiausiai stokojantiems socialinių įgūdžių ir motyvacijos dirbti, turintiems įvairių priklausomybių ilgalaikiams bedarbiams yra teikiama individuali kompleksinė pagalba. Suteikus darbo rinkai besirengiančio asmens statusą, su tokiais gyventojais dirbs atvejo vadybininkai ir teiks individualizuotą pagalbą. Pagalba organizuojama bendradarbiaujant su savivaldybių institucijomis.

Asmenys bus mokomi krizių valdymo, priklausomybių prevencijos, skaitmeninio raštingumo, sveikos gyvensenos, finansinio ir kompiuterinio raštingumo. Jiems bus teikiamos teisininko konsultacijos, pavyzdžiui, dėl įsiskolinimų, psichologo, karjeros konsultanto, krizių įveikimo specialistų pagalba ir kitos socialinės paslaugos. Visos minėtos paslaugos asmenims yra parenkamos individualiai ir tik detaliai išsiaiškinus nedarbo priežastis.

Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis yra įgyvendinamas 29 šalies savivaldybių. Planuojama, kad nuo 2023 m. šio modelio pagrindu dirbs visos savivaldybės.

Susitikimo metu, Užimtumo tarnybos atstovės pakvietė Vilniaus rajone socialines paslaugas teikiančias įstaigas, įmones ir nevyriausybines organizacijas prisijungti prie Socialinės pagalbos žemėlapio, kuriame pateikiama naudinga informacija apie konkrečioje savivaldybėje socialinę, teisinę, psichologinę pagalbą teikiančias organizacijas. Žemėlapiu naudojasi klientus konsultuojantys Užimtumo tarnybos specialistai, tačiau Socialinės pagalbos žemėlapis yra atviras ir kiekvienam savarankiškai ieškančiam tokių paslaugų.


Įvertinkite naujieną