*alt_site_homepage_image*

Šiandien šalyje vyks valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos

decoration

Informuojame, kad šiandien birželio 22 d. Lietuvoje vyks Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“.

Pratybose dalyvaus 18 savivaldybių, tarp kurių ir Vilniaus rajono savivaldybė, 11 ministerijų, taip pat nevyriausybinės organizacijos, valstybės institucijos turinčios civilinės saugos sistemos pajėgos, ekstremaliųjų situacijų operacijų centrai (18 iš jų savivaldybių, 18 valstybės institucijų) ir kitos institucijos.

Civilinės saugos funkcinės pratybos vyks ir Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje. Aktyviausi pratybų veiksmai vyks Kalvelių ir Šatrininkų seniūnijose, prie švietimo įstaigų Kalveliuose, Šumske, Pakenėje ir Kyviškėse.

Daugiausia dėmesio bus skirta gyventojų evakavimui – pratybose bus imituojamas Vilniaus rajono Kalvelių seniūnijos gyventojų savanorių evakavimas iš plane numatytų gyventojų surinkimo punktų.

Atkreipiame dėmesį, kad valstybinio lygio civilinės saugos funkcinių pratybų metu pavojus gyventojams negresia. Pamatę pareigūnus su apsaugomaisiais drabužiais ir įvairias tarnybas, prašome išlikti ramiems ir neišsigąsti. Taip pat nevartoti kalio jodido tablečių ir kitų jodo preparatų.


Tokio pobūdžio pratybos Vilniaus rajone organizuojamos jau antrą kartą. 2019 m. spalio mėnesį pratybų metu buvo imituojamas gyventojų evakavimas iš Buivydžių ir Lavoriškių seniūnijų. Gyventojų imitacinis švarinimas vyko Mickūnuose. Tuomet pratybose dalyvavo daugiau kaip 50 savanorių.  

Kviečiame sekti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms internetinę svetainę www.lt72.lt, kurioje galima sužinoti, kaip pasirengti nelaimei, kaip elgtis jai įvykus, kaip gauti reikiamą informaciją ekstremaliosios situacijos metu ir kt.


Įvertinkite naujieną