*alt_site_homepage_image*

Sekmadienį spalvota derliaus šventė vyko Bezdonyse

decoration

Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Bezdonių švč. Mergelės Marijos, Aušros Vartų gailestingumo bažnyčioje, po kurių prie Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos visų atvykusių laukė meninė šventės dalis.

Visus pasveikino Dominik Kuzinevič, kurį visi pažįsta kaip garsų pasakotoją Vincuką Balbatunščiką iš Pustašyškių.

Šventėje dalyvavo gausus būrys svečių: Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Tarybos narė Edyta Klimaševska, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, Bezdonių parapijos kunigas Arūnas Mitkevičius.

Šventės metu tradiciškai buvo pašventinta šių metų duona. Duoną palaiminęs kunigas Arūnas Mitkevičius pabrėžė, kad jo parapijos tikslas – vieni kitus gerbiančių, mylinčių ir remiančių vieningų draugų bendruomenė. Pašventinta duona buvo išdalinta visiems šventės svečiams.

Visus susirinkusius pasveikino Bezdonių seniūnijos seniūno pavaduotoja l. e. seniūno pareigas Danuta Klimaševska, kuri padėkojo visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir kolektyvams, palinkėjo geros nuotaikos ir smagaus laiko praleidimo.

„Derliaus šventė – viena gražiausių švenčių lenkų ir lietuvių kaimų tradicijose. Tai padėkos laikas Dievui už sėkmingą derlių ir padėka žemdirbiams už ilgametį darbą. Tai taip pat laikas priminti, kad Jūsų darbas yra labai svarbus“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško ir merės Marijos Rekst vardu padėkojo ūkininkams už jų pastangas ir darbą.

Europos Parlamento narys Valdemar Tomaševski padėkojo visiems ūkininkams ir organizatoriams už nuostabią šventę. Sveikinimo žodžius taip pat skyrė Seimo narys Česlav Olševski ir Tarybos narė Edita Klimaševska.

Derliaus šventės metu tradiciškai buvo apdovanoti geriausi seniūnijos ūkininkai.

 

Nuotr. Marliena Paškovska


Įvertinkite naujieną