*alt_site_homepage_image*

Šeimos šventė „Sveika, Šventoji, Dangun Paimtoji“ Kalveliuose

decoration

Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės Kalveliuose visada yra švenčiamos labai iškilmingai, tačiau tai ne tik šv. Mišios ir žolynų šventinimas, bet ir daugiau kaip 20 metų Kalvelių seniūnijos organizuojama tradicinė šeimos šventė, sujungianti visas kartas.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Dievo Gailestingumo bažnyčioje Kalveliuose, kurias aukojo parapijos klebonas Henryk Naumovič. Šv. mišių metu buvo šventinami šių metų derliaus vaisiai ir žolynai. Į bažnyčią iškilmingai buvo atnešti vainikai, gėlės, vaisiai ir derliaus kompozicijos, kurias sukūrė bendruomenės šeimininkės.

Po bendros maldos parapijiečiai bei atvykę svečiai rinkosi prie seniūnijos pastato, kad kartu su šeimos nariais, draugais bei kaimynais smagiai praleisti laiką tradicinėje šeimos šventėje.

Visus susirinkusius pasveikino laikinai Kalvelių seniūnės pareigas einanti Lucija Jakubovska. „Nuo 2000 metų Kalveliuose švenčiame šeimos šventę, kuri mus suvienija“, – sakė L. Jakubovska ir pristatė į šventę atvykusius svečius, tarp kurių – Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantis Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono kultūros, socialinių ir švietimų įstaigų atstovai. L. Jakubovska taip pat pasveikino atvykusius ūkininkus ir jų šeimas.

Šventės dalyvius pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. „Ši šventė tai puiki proga pabūti kartu su šeimomis ir dalyvauti Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmėse, kuriose meldžiamės už savo brangias šeimas. Šiandien noriu padėkoti visai bendruomenei, seniūnijai ir kolektyvams už tai, ką darote. Galite pramogauti, džiaugtis ir leisti laiką kartu. Labai džiugu matyti ir daug vaikų bei jaunimo, kurie yra mūsų ateitis“, – šventės metu sakė merė. Savo kalboje merė Marija Rekst pabrėžė, kad viskas priklauso ne tik nuo mūsų – kartu bendradarbiaudami su Dievu ir Švenčiausiąja Motina galime pasiekti tai, ką turime. „Šiandien pristatėte savo derliaus kompozicijas, kurios labai džiugina mūsų akis, tačiau, neabejoju, kad jas darėte siekdami padėkoti Švenčiausiajai Mergelei Marijai, nes šiandien turime būti jai dėkingi. Čia Kalveliuose, Kenoje, Šumske ir visoje seniūnijoje Dievas yra pirmoje vietoje ir tai labai svarbu“, – tarė merė.

Kalbėdama apie atliktus darbus, merė pabrėžė, kad pasiekti tikslai ir atlikti darbai priklauso nuo bendro indėlio ir susivienijimo. „Dėkoju visiems, kas dirba savivaldybėje, seniūnijose ir kitose įstaigose – kartu mes viską pasieksime. Telaimina Jus Dievas“, – pasakė merė ir visiems palinkėjo meilės ir pagarbos šeimose.

Sveikinimo žodžius taip pat skyrė į šventę atvykęs Seimo narys Česlav Olševski.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst kartu su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėju Ruslanu Narunec įteikė ūkininkams padėkos raštus bei padėkojo jiems už kasdienį atsakingą darbą.

Šventę papuošė kapela „Suderwianie“ ir ansamblis „Echo“. Mažiausių šventės dalyvių laukė daug pramogų. Renginio metu taip pat buvo galima pasigrožėti derliaus šventės stendų paroda.

 

Nuotr. L24.lt (Marlena Paškovska)


Įvertinkite naujieną