*alt_site_homepage_image*

Savivaldybėje paminėta „Diena be automobilio“

decoration

Šiandien, rugsėjo 22-ąją minima Tarptautinė diena be automobilio. Rodydami pavyzdį, daugelis Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojų automobilius paliko namuose ir į darbą šįryt atėjo pėstute, atvažiavo viešuoju transportu ar kooperavosi važiuoti vienu automobiliu su kolegomis.

Jau nuo pat ryto visus atvykusius pasitiko Savivaldybės atstovai, kurie dalindami lipdukus ir kviesdami pasivaišinti vaisiais, dėkojo šiandien tvaresnį transportą pasirinkusiems darbuotojams bei visiems pasakojo apie įmanomas tvaresnes kelionių alternatyvas.

Minint šią dieną siekiama atkreipti dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo renkantis aplinkai draugišką judėjimo būdą. Raginame darbuotojus ir visus Vilniaus rajono gyventojus šią dieną išsiversti be automobilio. Į darbą, parduotuvę ir kt. keliauti dviračiu, paspirtuku, pasinaudoti viešojo transporto paslauga, o pagal galimybes – žingsniuoti pėsčiomis, o jei automobilio palikti prie namų neįmanoma, raginame kartu pavežti namiškius, kaimynus, draugus ar bendradarbius.

Savivaldybės darbuotojai taip pat buvo kviečiami išbandyti naująjį elektromobilį.

Apie tvarų judėjimą šiandien bus pasakojama ir nemenčiniečiams. Nuo 12 iki 15 val. prie Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro veiks informacinė palapinė „Tvarios kelionės draugas“, kurioje gyventojai bus kviečiami daugiau sužinoti apie transporto sektoriaus poveikį aplinkai ir žmogaus sveikatai. Taip pat bus sudaryta galimybė tiek mažiems, tiek dideliems sužaisti viktorinoje bei kitose žaidimuose judumo tema ir laimėti specialius prizus.

„Diena be automobilio“ vainikuoja nuo rugsėjo 16 d. minimą Europos judumo savaitę. Minint Europos judumo savaitę Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Žaliosios politikos institutu kvietė dalyvauti „Darnaus judumo iššūkyje“ ir, įveikus 42 000 žingsnių tikslą, laimėti prizą. Net dešimt pirmųjų kiekvienos seniūnijos  gyventojų bus apdovanoti ir prizą galės atsiimti gyvai šiandien vyksiančiame „Dienos be automobilio“ minėjime Nemenčinėje daugiafunkcinio arba savo seniūnijoje.

Raginame visus gyventojus judėti darniai ne tik šiandien, bet ir kasdien. Prisidėkime prie žmogui bei gamtai sveikesnės aplinkos kūrimo!


Įvertinkite naujieną