*alt_site_homepage_image*

„Rudomianka“ – konkurso „Beskidzka Bitwa na Kolędy“ pirmosios vietos laimėtoja

decoration

Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“ turėjo garbės reprezentuoti Lietuvą V tarptautiniame kalėdinių ir pastoralinių giesmių konkurse „Beskidzka Bitwa na Kolędy“, kuris vyko sausio 22 d. Bystra Śląska vietovėje, Bielsko apskrityje, Wilkowice seniūnijoje (Lenkija).

Šio konkurso organizatorius – dainų ir šokių ansamblis „Ziemia Beskidzka“, Bielskio apskritis ir Wilkowice seniūnija. Tai konkursas, skirtas mokyklų ir lenkų bendruomenių, dainų ir šokių bei folkloro kolektyvams. Dalyvavimo konkurse sąlyga – paruošti 15-20 minučių trukmės savo krašto kalėdinių ir pastoralinių giesmių programą. Projektą globoja Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministras, Bielsko apskrities seniūnas ir Wilkowice seniūnijos vaitas.

Šiais metais renginyje, be Lietuvai atstovavusios „Rudomiankos“, dalyvavo ansambliai iš Austrijos, Serbijos, Slovakijos ir, žinoma, Lenkijos. Atvyko „Kóniakowianie“ iš Koniaków vietovės, folkloro grupė iš Banská Bistrica „Detský folklórny súbor“ iš Slovakijos, dainų kvartetas iš Austrijos Alpių „The Alpine Carolers“, regioninė grupė „Gorce“ iš Kamienicos, merginų dainų grupė „Gusle“ iš Serbijos. Renginio šeimininkais buvo dainų ir šokių ansamblis „Ziemia Beskidzka“.

Tai buvo neeilinis tarptautinis įvykis, tikra puota sielai. Buvo galima pasiklausyti įvairiausių kalėdinių ir pastoralinių giesmių, susipažinti su įvairių regionų kalėdojimo tradicijomis ir papročiais. Žiūrovus sužavėjo dailūs konkurso dalyvių kostiumai ir balsai bei papročių įvairovė.

Sausio 20-22 dienomis šiame konkurse dalyvavo Liaudies dainų ir šokių ansamblio „Rudomianka“ choras ir kapela vadovė Violeta Cereška. Grupė surengė du pasirodymus bažnyčiose. Pirmasis pasirodymas įvyko Šv. Jėzaus Kristaus Žmogaus Atpirkėjo bažnyčioje Karpatų Osiedle, Bielsko-Bialoje vietovėje, o antrasis – Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Bystra Śląska mieste.

Šių metų konkurse „Rudomianka“, pristačiusi kalėdojimo programą, parodančią Vilniaus krašto apeigas ir papročius bei gražiausias lenkiškas giesmes ir pastorales, laimėjo pirmąją vietą.

Pagal tradiciją konkursas baigėsi kalėdinės giesmės „Tyli naktis“ dainavimu. Šiais metais net penkiomis kalbomis!

Ansamblis „Rudomianka“ dėkoja konkurso organizatoriams už kvietimą ir šiltą priėmimą. Kolektyvas taip pat dėkingas Vilniaus rajono savivaldybei už galimybę išvykti į Lenkiją ir dalyvauti šiame konkurse.


Liaudies šokių ir dainų ansamblis „Rudomianka“                             


Įvertinkite naujieną