*alt_site_homepage_image*

Rudaminos turgaus laukia ryškūs pokyčiai. Parengti projektiniai pasiūlymai, kaip galėtų atrodyti rekonstrukcijos reikalaujanti turgavietė

decoration

Vilniaus rajone esantis Rudaminos turgus, pritraukiantis daug prekybininkų ir pirkėjų, pasikeis neatpažįstamai. Įgyvendinant Rudaminos turgaus rekonstrukcijos projektą, jau žengiami svarbūs žingsniai ir šių metų rudenį planuojami darbai atvers naująjį turgaus istorijos lapą.

Turgaus Rudaminoje rekonstrukcija yra viena iš veiklų, numatytų projekte Nr. J08-CPVA-V-01-0001 „Šalčininkai+ funkcinės zonos plėtros strategijos įgyvendinimas“, kuris yra įgyvendinamas kartu su Šalčininkų rajono savivaldybe pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“, 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“, 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ ir 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ jungtinę priemonę Nr. J08-CPVA-V „Funkcinių zonų vystymas“.

Planuojama, kad darbų kaina sieks 1,7 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė šiam projektui skirs 0,6 mln. Eur, Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos sudarys 1,1 mln. Eur.

„Daug kartų stambus verslas kreipėsi į savivaldybę, kad turgavietės vietoje būtų įrengtas didelis prekybos centras, paliekant kelis prekystalius vietos prekiautojams. Tačiau savivaldybė tam nepritarė. Prie turgavietės sklypo buvo prijungti dar 3 gretimi sklypai ir rastas finansavimas, tad Rudaminos turgus ir toliau liks ūkininkų ir smulkiųjų prekybininkų prekybos vieta. Dėl koronaviruso pandemijos projektavimo darbai šiek tiek užsitęsė, bet tikimės, kad toliau rekonstrukcijos darbai eis sklandžiai ir atsinaujinęs turgus bus patogus tiek čia prekiaujantiems, tiek atvykstantiems apsipirkti“, – apie projektą sakė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš.

Modernus ir tiek prekybininkams, tiek pirkėjams patogus turgus

Projekto metu planuojama išplėsti turgaus teritoriją modernizuojant visas esamas funkcines prekybos zonas pagal prekių asortimentą. Iš viso Rudaminos turgavietės teritorija bus suskirstyta į 7 prekybos zonas, kuriose bus sudarytos sąlygos prekiauti maisto ir ne maisto prekėmis, įvairiais sodinukais ir augalais, žemės ūkio technika ir produkcija, ūkiniais gyvūnais bei naminiais paukščiais.

Siekiant sukurti prekybininkams patrauklesnes ir patogesnes darbo sąlygas, turguje bus įrengti prekybos lauko stacionarūs paviljonai ir stoginės su prekystaliais. Prekybininkai taip pat galės prekiauti ir iš automobilių. Atsinaujinusiame turguje numatomos 238 prekybinės vietos, iš jų 12 paviljonų, kuriuose prekyba vyks nuolat, nepriklausomai nuo turgaus darbo laiko.

Skatinant neįgaliųjų užimtumą ir įsitraukimą į darbo rinką, projekte taip pat numatyta įrengti kelias platesnes prekybos vietas negalią turintiems prekybininkams. Be to, šaligatviai taip pat bus pritaikyti neįgaliųjų vežimėlių judėjimui.

Dideli pokyčiai laukia ir turgaus teritorijoje esančių pastatų. Projekto įgyvendinimo metu esamame paviljono pastate bus atlikti kapitalinio remonto darbai. Vidaus patalpos perplanuojamos numatant įrengti administracijos ir veterinarijos kontrolės kabinetą ir kitas pagalbines patalpas.


Turgavietės aplinka: graži ir patogi

Atsinaujinęs turgus džiugins ir patogia, gražia viešąja infrastruktūra. Planuojama, kad visų atvykstančiųjų patogumui bus įrengti pėsčiųjų takai, turgavietės teritorija bus išklota betoninių trinkelių danga, o dabartinę turgavietės susidėvėjusią tvorą pakeis nauja aukšta tvora su rakinamais vartais.

Aikštėje ir jos prieigose numatoma įrengti mažosios architektūros elementus, kurie aplinką padaro kur kas patogesne ir saugesne – šviestuvus, suolus, dviračių stovus, šiukšliadėžes, geriamojo vandens kolonėles, vaizdo stebėjimo sistemas ir kt.

Susisiekimą su turgavietės teritorija palengvins įrengti ir išasfaltuoti įvažiavimai. Siekiant išspręsti automobilių stovėjimo vietų trūkumo problemą, bus įrengtos lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelės klientams ir aikštelės prekybininkams, kuriose jie galės saugiai palikti lengvuosius ir krovininius automobilius, mikroautobusus. Planuojama, kad stovėjimo aikštelėje bus apie 150 vietų, kas taip pat palengvins judėjimą ir saugumą pagrindinėje gatvėje prie turgavietės.

Su Rudaminos turgaus rekonstrukcijos projektiniais pasiūlymais galite susipažinti čia.

Viešasis susirinkimas, kuriame bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, vyks nuotoliniu būdu š. m. balandžio 13 d., 17.00 val.

Vaizdo transliacijos nuoroda:

https://us05web.zoom.us/j/9974004054?pwd=VDY0SU5TMkNDNmJ4RXFBR1JBd2Nydz09

Kviečiame susipažinti su rengiamo projekto pasiūlymais ir teikti savo pastabas. Su projekto pasiūlymais galima susipažinti projektuotojo patalpose (Laisvės pr. 77B, Vilnius) darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. (būtina laiką iš anksto suderinti telefonu), iki viešo susirinkimo pabaigos. Pasiūlymus projektuotojui galima teikti el. paštu: darius@pletrospartneriai.lt arba info@pletrospartneriai.lt iki viešo susirinkimo pabaigos.

Projektinius pasiūlymus parengė: UAB „Plėtros partneriai“, projekto vadovas Darius Franckevičius (kv. a. Nr. 30365), Laisvės pr. 77B, Vilnius; el. paštas: darius@pletrospartneriai.lt ir info@pletrospartneriai.lt; kontaktinis tel.+370 674 42613.

Statytojas: Vilniaus rajono savivaldybės administracija.


Įvertinkite naujieną