*alt_site_homepage_image*

Rudaminoje praūžė Joninių šventė

decoration

Birželio 23-iąją Rudaminos miestelio gyventojai triukšmingai paminėjo Joninių šventę. Joninių šventė tradiciškai buvo organizuojama Rudaminos parke. Šiemet renginiu buvo oficialiai atidarytas atnaujintas Rudaminos parkas, kuris, be abejonės, tarnaus Rudaminos bendruomenei. Nuo šiol Rudaminos parke bus šurmulio ir muzikos, taip pat čia bus galima puikiai praleisti laisvalaikį.

Rudaminos parko atidarymo simbolinės juostos perkirpimo ceremonijoje dalyvavo Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška ir įmonės „Nosada“ atstovė Donata Rimšelienė.

Po iškilmingo miesto parko atidarymo atėjo laikas smagioms linksmybėms. Renginio organizatoriai paruošė itin turtingą ir įdomią šventinę programą. Koncertas prasidėjo Rudaminos pasididžiavimo ir šaunios miestelio vizitinės kortelės – ansamblio „Rudomianka“ pasirodymu. Visus ypač nudžiugino fantastiškas kapelos solistės Gabrielos Ždanovičiūtės pasirodymas.

Visus kartu šokti kvietė šokių grupė „Lunar“, kuri pristatė tokius šokius kaip: „Gulbių šokį“, „Gypsy Dance“ ir „Can Can“. Publika puikiai leido laiką skambant talentingos dainininkės Justinos Palkevič dainoms. Dar viena vakaro žvaigždė buvo viešnia iš Lenkijos – „Racisova“. Rudaminos scenoje „Racisova“ dainavo žinomiausius savo hitus. Meninę vakaro programą tęsė Lietuvoje žinomas dainininkas Igoris Jarmolenka. Taip pat Joninių proga į Rudaminą atvyko žinomas dainininkas Ivan Komarenko. Atlikėjas užkariavo žiūrovų širdis savo energija ir nuoširdžiu bendravimu su publika.

Šį stebuklingą vakarą nebuvo pamiršti Jonai, Janinos ir Ivanai, kurie nusipelnė ypatingo dėmesio. Visi šventėje dalyvavę vardadienį šventę miestelio gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į sceną, kur jiems buvo įteikti ąžuolo vainikai – sveikatos, stiprybės ir laimės simbolis.

Šventės svečiai galėjo ne tik stebėti koncertą, kartu su artistais dainuoti ir šokti, bet ir išbandyti savo jėgas įvairiose sporto varžybose. Maisto gurmanai galėjo mėgautis lauko virtuvės patiekalais. Taip pat vyko šventinė mugė, kurioje svečiai galėjo rasti daug saldumynų, liaudiškų gaminių ir daug kitų įdomybių. Nebuvo pamiršti ir jauniausi šventės dalyviai. Organizatoriai vaikams paruošė daug įdomių žaidimų.

Gražiausia vasaros šventė turi senas tradicijas. Viena iš jų – gėlių vainikų pynimas ir plukdymas upėje. Anksčiau netekėjusios merginos, apsirengusios baltais lininiais drabužiais, vakarais eidavo į pievas, kur giedodamos pynė vainikus, o paskui mesdavo juos į vandenį, norėdamos išpranašauti savo ateitį. Joninių šventės Rudaminoje organizatoriai nusprendė priminti šią gražią tradiciją ir pakvietė visas jaunas merginas bei kitus dalyvius kartu pinti vainikus. Tai buvo galima padaryti Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro palapinėje.

Renginio atmosferą sustiprino šventinis laužo uždegimas. Netruko ir fejerverkų. O patys ištvermingiausi galėjo šėlti diskotekoje. Tikra muzikine fiesta pasirūpino DJ Spektras. Jis sukūrė nepamirštamą atmosferą. Minia šoko iki paryčių.

Rudaminos Joninių šventėje taip pat dalyvavo garbingi svečiai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai atstovaujantys Lietuvos Respublikos Seimo nariai: Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Edmund Šot, Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vadovė Sofija Segen, Vilniaus rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Violeta Jankauskienė, Rudaminos seniūnijos bendruomenės pirmininkas Vladislav Kačanovski ir kiti.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst sveikindama susirinkusius, džiaugėsi, kad Rudamina atsinaujina ir gražėja, kad čia nuolat vyksta puikūs renginiai, kuriuos organizuoja Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras. Sveikindama visus Jonus ir Janinas, Savivaldybės merė Marija Rekst linkėjo nuolat ieškoti savo laimės, geros sveikatos, ramybės širdyse, šeimose ir pasaulyje.                                                            

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška pasidžiaugė, kad Joninės sugrįžo į Rudaminą. „Turime gražų parką ir nuostabią šventę jame. Linksminkimės visi kartu Rudaminoje“, – tarė RDKC direktorė V. Cereška.

Ši nuostabi šventė neįvyktų, jei jos nebūtų finansiškai parėmę mūsų partneriai. Organizatoriai dėkoja Vilniaus rajono savivaldybei, taip pat žiniasklaidos partneriams „Tygodnik Wileńszczyzny“ ir „www.l24.lt“. Taip pat nuoširdžiai dėkojame RDKC darbuotojams, RDKC skyrių administratoriams ir darbuotojams už didžiulį darbą, įdėtą organizuojant tokią nuostabią šventę.    

                                           

Andžej Aškelovič

                                                                 


Įvertinkite naujieną