*alt_site_homepage_image*

Renginiai skirti Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir gimtosios kalbos ugdymo kokybei stiprinti

decoration

2021-aisiais Lietuva ir Lenkija minės Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Siekiant skatinti bei stiprinti gimtosios kalbos ugdymo kokybę, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius kartu su Vilniaus rajono lenkų kalbos metodiniu būreliu kviečia švietimo įstaigas dalyvauti organizuojamuose renginiuose.

Lenkiškumas jungia

Projektas „Žmonės, vietos ir įvykiai“ – bendra Švietimo skyriaus ir Vilniaus rajono lenkų kalbos mokytojų metodinio būrelio iniciatyva, kurios tikslas – paminėti svarbias lenkų literatūros sukaktis ir gegužės 3 d., minint Konstitucijos dieną, patikrinti žinias apie savo regioną.

Projekte dalyvauti kviečiami Vilniaus rajono 5–8 klasių, IG-IIG pagrindinių mokyklų ir gimnazijų mokiniai. Projektas vykdomas nuo 2021 m. kovo 15 d. iki gegužės 31 d.

Edukaciniame projekte dalyvaujantys mokiniai turės galimybę susipažinti su iškiliomis ir nusipelniusiomis literatūrai asmenybėmis, kurios savo didelio įdirbio dėka daugeliui tapo pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu ir niekada nepamiršo savo šaknų. Projekto dalyviai turės pristatyti savo mažosios Tėvynės istoriją, papasakoti apie pažįstamas vietas ir peizažus bei įdomiai ir originaliai pateikti informaciją.

Daugiau informacijos – nuostatuose (lenkų kalba).


Vilniaus rajono VI-asis mokyklų teatrų festivalis „Mi
*m 2021“

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius ir Vilniaus rajono lenkų kalbos mokytojų metodinis būrelis kviečia Vilniaus rajono švietimo įstaigas dalyvauti Vilniaus rajono VI-ajame mokyklų teatrų festivalyje „Mi*m 2021“.

Festivalyje dalyvauti gali 0-8 ir IG-IVG klasių mokinių teatro grupės. Pirmą kartą festivalio istorijoje spektakliai gali būti atliekami kartu su šeimos nariais ar mokytojais. Spektaklius galima paruošti skirtinga teatro technika: radijo drama, planas, lėlių teatras (lėlės, rankinės lėlės, čekiškos lėlės, marionetės, šešėlių teatras, juodasis teatras, kaukė), mišri technika.

Nugalėtojai dalyvaus XXV mokyklų teatrų festivalyje, kurį organizuoja Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna“.

Daugiau informacijos – nuostatuose (lenkų kalba).


Įvertinkite naujieną