*alt_site_homepage_image*

Puikus pasirodymas Avižienių gimnazijos tinklininkų Lietuvos mokyklų žaidynėse

decoration

Vasario 25-26 dienomis Avižienių gimnazijoje vyko 2022-2023 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų tinklinio merginų ir vaikinų finalinės varžybos. Puikiai juose pasirodė Avižienių gimnazijos sportininkai. Reikia pažymėti, kad teisę juose dalyvauti Avižienių gimnazijos tinklininkai iškovojo nukeliavę ilgą ir sunkų kelią, o teisę jas pravesti iškovojo gero vardo dėka, kuris žaidynių organizatoriams yra gerai žinomas jau ne pirmus metus. Apie tai, kad tinklinio varžybos Avižienių gimnazijoje visada yra didelė šventė, žinoma ne tik Vilniaus rajone, bet ir plačiai už jo ribų. Todėl ir šį kartą varžybos buvo labai laukiamos ir joms buvo rimtai pasiruošta. O dabar, bent keliais žodžiais norėčiau papasakoti apie nueitą kelią iki finalinio etapo. Teisę atstovauti Vilniaus rajoną respublikos mastu, Avižienių gimnazijos vaikinai ir merginos iškovojo laimėjus atrankines ir finalines varžybas Vilniaus rajone. Kelią iki finalinio ketverto ir vaikinų ir merginų komandos prasiskynė laimėjus visas rungtynes zoninėse ir tarpzoninėse respublikinėse varžybose.

Vasario 25 dieną Avižienių gimnazijos sporto salėje vyko vaikinų varžybos ir teisę jame dalyvauti iškovojo panašų kelią nukeliavę Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, Šalčininkų r. L. Narbuto gimnazijos bei Kretingos r. Darbėnų gimnazijos sportininkai. Šeimininkai sėkmingai pradėjo varžybas ir iškart pirmose, po atkaklios kovos, nugalėjo Šalčininkų rajono čempionus. Tačiau antrose rungtynėse, prieš Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio komandą, rimtą piršto traumą patyrė komandos kapitonas ir neabejotinas jos lyderis, Kamil Kozlovski. Varžovai pasinaudojo ta proga ir įveikė šeimininkus rezultatu 2:1. Varžybų galutinę baigtį turėjo nulemti paskutinės rungtynės, kuriose mūsų vaikinai turėjo susigrumti su Kretingos r. Darbėnų tinklininkais. Iki šių rungtynių abi komandos išsaugojo dar šansą tapti žaidynių nugalėtojais, bet tik su sąlyga kad šias rungtynes laimės. Todėl kova buvo įnirtinga, atkakli, permaininga. Po dvejų setų rezultatas buvo lygus, tad nugalėtojus, bei čempionus turėjo nulemti lemiamas trečias setas. Nors nuo pradžių mūsų vaikinai pirmavo, bet rungtynių pabaigoje laimė išdavikiškai nusisuko nuo mūsų vaikinų ir minimaliu skirtumu teko pripažinti varžovų pranašumą. Kretingos vaikinai, kartu su gausiai atvykusiais sirgaliais džiaugėsi pergale ir iškovotu čempionų titulu. Po pralaimėtų rungtynių mūsų vaikinai turėjo pasitenkinti trečiąja vieta. Jos geresniu laimėtų ir pralaimėtų setų santykiu aplenkė Šalčininkų r. L. Narbuto gimnazijos vaikinai.

Vasario 26 dieną į Avižienių gimnaziją atvyko finalinio ketverto merginų komandos. Šalia šeimininkių teisę pakovoti dėl medalių atvyko Šilalės r. Kazimiero Jauniaus gimnazijos, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija bei Kretingos r. Darbėnų gimnazijos merginos. Po burtų traukimo paaiškėjo, kad pirmose rungtynėse susitiks mokyklos kurios vakar baigė vaikinų turnyrą t.y. Vilniaus rajonas prieš Kretingos rajoną. Avižienių gimnazijos mergaitės su kaupu grąžino skolą, iškovojo užtikrintą pergalę, neleidus varžovėms bent akimirkai patikėti pergale. Sekančiose rungtynėse toks pats likimas laukė ir viešnias iš Šilalės rajono. Nors pradžioje teko rimtai pakovoti, visu pirma suvaldyti įtampą. Tą padaryti leido sirgaliai, kurie išsklaidė mūsų merginų tarpe baimę ir įkvėpė pasitikėjimą. Paskutinėse varžybose Avižienių gimnazijos mergaitės be didelio vargo laimėjo ir prieš Rokiškio r. čempionus. Šiose žaidynėse Avižienių gimnazijos mergaitės visuose etapuose nebuvo pralaimėjusios nei vieno seto, kas patvirtina, kad pergalė buvo visiškai pelnyta.

Taigi bendras Avižienių gimnazijos rezultatas: bronza ir auksas. Tokį pasirodymą drąsiai galima pavadinti sėkmingu. Nors per žaidynių uždarymo ceremoniją, kai berniukų krūtines pasidabino bronzos medaliais, matėsi nusivylimas, bet esu tikras - aistroms nurimus jie įvertins savo nueitą kelią ir supras, tai buvo geras, garbingas pasirodymas. Per uždarymo ceremoniją visos komandos gavo atminimo dovanėles ir marškinėlius su žaidynių logotipu. Komandos iškovojusios prizines vietas gavo originalius medalius ir įspūdingas taures.

Bet švęsti pergalės ir ilsėtis laiko nėra. Jau artėjantį savaitgalį abi Avižienių gimnazijos komandos bandys laimę dalyvaujant Lietuvos mokyklų žaidynėse tarp miestų. Linkme ir vaikinams ir merginoms sėkmės!


Įvertinkite naujieną