*alt_site_homepage_image*

Profilaktinis testavimas dėl Covid-19 greitaisiais antigeno testais – Vilniaus miesto Mobiliajame punkte

decoration

Vilniaus rajono gyventojai, patenkantys į profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą, periodinius profilaktinius greituosius antigeno testus gali atlikti Vilniaus miesto savivaldybės Mobiliajame punkte (V. Gerulaičio g. 1 priešais verslo centrą „Technopolis“).

Profilaktinio testavimo dėl Covid-19 ligos grupės

Reguliariai registruotis tyrimui dėl koronaviruso gali:

 • visi socialines paslaugas teikiantys darbuotojai;
 • visi pedagogai ir dėstytojai, turintys kontaktą su mokiniais ar studentais;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę.

Tikslų profilaktiškai tiriamų grupių sąrašą galima rasti čia.

Profilaktinis testavimas valstybės numatytoms grupėms vykdomas periodiškai ne dažniau nei kas 7 dienas ir ne rečiau nei kas 10 dienų. Tai reiškia, kad joms priklausantys asmenys gali reguliariai tikrintis, ar neserga Covid-19 liga, taip pat pasitikrinti antikūnų turėjimą, kurie atsiranda persirgus koronaviruso infekcija.

Registracija tyrimui

Profilaktiniame periodiniame testavime dalyvaujantys asmenys privalo registruotis per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą telefonu arba elektroniniu būdu pildant elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com/selfregister/testtype/4d7fd0f4-3a88-4d61-b2a9-142d8259786d ir pasirenkant registracijos tipą „Profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms“. Užsiregistravusiam asmeniui mobiliajame punkte bus atliekamas greitasis antigeno testas, imamas tepinėlis iš nosiaryklės.

Registruojantis internetu būtina turėti galimybę prisijungti prie savo el. bankininkystės paslaugų, kad sistema galėtų saugiai patvirtinti asmens tapatybę. Taip pat registruojantis būtina nurodyti savo darbovietės juridinio asmens kodą, jei dirbama pagal individualią veiklą – kodo nurodyti nereikia.

Užsiregistravę asmenys gaus SMS žinutę su individualiu kodu, kurioje bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti.

Tyrimai bus atliekami mobiliajame punkte, esančiame automobilių stovėjimo aikštelėje „Statyk ir važiuok“ V. Gerulaičio g. 1 priešais verslo centrą „Technopolis“.


Atkreipiame dėmesį, kad į tyrimo vietą (tiek serologiniams, tiek antigeno testui) šalia mobiliojo punkto darbuotojai turi ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su nurodytu kodu.

Kada nereikia atlikti tyrimų?

Profilaktiniai tyrimai, nepriklausomai nuo tiriamos asmenų grupės, nėra tikslingi ir neatliekami asmenims, kurie:

 • yra persirgę koronavirusu ir nuo teigiamo PGR arba antigeno testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų;
 • turi koronaviruso serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų;
 • paskiepyti vakcina nuo koronaviruso pagal pilną skiepijimo schemą mažesniu nei 90 dienų laikotarpiu.

Apie koronaviruso testavimo būdus ir atliekamų testų skirtumus kviečiame plačiau skaityti: https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/sam-paaiskina-kuo-skiriasi-koronaviruso-testavimo-budai


Įvertinkite naujieną