*alt_site_homepage_image*

Pritarta: avižų šakelės – simboliai pavaizduoti Avižienių herbe

decoration

Manoma, kad Avižienių gyvenvietės pavadinimas kilęs nuo sėjamos kultūros – „avižos“ pavadinimo. Prie sostinės esanti gyvenvietė dar nuo tarpukario garsėjo sodais, čia buvo auginamos naujos Vilniaus krašte obelų ir kriaušių rūšys, rožių ir braškių ūkiai, sėjamos avižų kultūros.

Su iniciatyva sukurti savo gyvenvietės skiriamąjį simbolį, pabrėžiantį miestelio išskirtinumą, dar š. m. sausio mėnesį kreipėsi Avižienių seniūnija. Vasario mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje pritarta Avižienių seniūnijos iniciatyvai pradėti kurti Avižienių herbą.

Šiandien, kovo 31 d. Taryba pritarė sukurtam Avižienių heraldikos projektui ir jau netrukus kreipsis į Heraldikos komisiją dėl herbo, vėliavos ir antspaudo patvirtinimo. Lietuvos heraldikos komisijai pateikus Tarybos sprendimą ir Lietuvos heraldikos komisijai aprobavus Avižienių herbo etaloną, bus ruošiami teikimo dokumentai Lietuvos Respublikos Prezidentui dėl herbo patvirtinimo.

Avižienių heraldikoje nuspręsta vaizduoti dvi avižų šakeles, kurios herbinės figūros kompozicijos apačioje, besiremdamos viena į kitą sudaro pirmosios Avižienių pavadinimo A raidės simboliką. Sidabras arba balta spalva heraldikoje reiškia turtą, dorumą, skaistumą. Raudona spalva – drąsą, narsą. Herbo projektą sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas.

Šiai dienai Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu yra patvirtinta 13 Vilniaus rajono gyvenviečių herbų. Savo heraldika jau džiaugiasi: Buivydžiai, Maišiagala, Medininkai, Mickūnai, Nemenčinės m., Nemėžis, Paberžė, Rudamina, Šilėnai, Riešė, Sudervė, Zujūnai ir Kalveliai. Iniciatyvą sukurti gyvenviečių herbus taip pat išreiškė Bezdonių ir Sužionių seniūnijos.


Įvertinkite naujieną